Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Birkaç minik tavsiye
Bu güne kadar genellikle resmi bir dil kullanmaya çalıştım ve genelde böyle konular açmadım. Bu da bir ilk ya da son olsun :)

(Parantez içini isteyen okusun istemeyen okumasın, ama parantez içi için tartışan olmasın lütfen !)

1- Üşenme, Erteleme, Vazgeçme

Hayatımın dönüm noktalarından birisi bu 3 kelimede saklıydı. Önümde bir kağıt, 1 sayfa dolusu yazı var ve başlığında bu yazıyor. "ÜŞENME VAZGEÇME!" Video animasyonunu yapmışlar: https://www.youtube.com/watch?v=koGyDZI4Ra8

2- Açık fikirli ol 

Başklarının ne söylediğine bakmıyorsan boşuna yaşıyorsun. Kim ne derse desin dinle. Ama zamanın kısıtlı unutma. (bkz: K.K. 33,67)

3- Ö-L-E-C-E-K-S-İ-N

Unutma.

4- Hayat yalan, zamanın kısıtlı

Öleceğimize göre hayat koca bir yalan. Başkasını üzmene değmeyeceğine yemin edebilirim. Burada da gereksiz tartışmalardan kavgalardan uzak dur. Burada kavga edip kazananı görmedim.(57,16) Ayrıca kimse burada dinin değiştirmez, dinsiz olmaz ya da dine dönmez. Bunu da bil.

5- Büyük bir iş yapacaksan...

O iş rüyana girecek. Düşünmekten uyuyamayacaksın. O iş için sabah 5:30'dan önce uyanmadıysan o işi unut ! Ben öyle yapmıştım.

6- Küçüksün

En fazla 8 milyar kişi seni tanıyabilir. Oysa evrende 8 milyarın 8 milyar katı gezegen vs. var. O 8 milyarlık insanlığın içerisinde bile bir hiçsin. Hiçliğin kıymetini bil.

7- IRKÇI olma

En aşağılık yaratık ırkçı insanlardır. Kendilerinin kafa yapılarını anlayamadığım için fazla söyleyecek bir şey bulamıyorum. KILIF UYDURMA. Irkçılıktan VAZGEÇ!

8- Dolu tarafını herkes göremez

Her işte bardağın dolu tarafını görmek lazım. Bunu herkes yapamıyor, o yüzden dünya bu kadar kirli

9- OKU

Okumuyorsan ölüsün demektir. Okumayanları görüyoruz. Belki prof. bile olabilirsin ama okumuyorsan boşsun boşsun boşsun.

10- "Keşke" deme "bundan sonra" de

Keşke bunu yapsaydım diyeceğine bundan sonra bunu yapacağım de.

11- Vatanına, sanata ve sanatçıya sahip çık

Ülkemin çekilmez bir yer olmasına izin verme. Dünyanın en güzel topraklarında yaşıyoruz. Sahibi olduğumuz topraklar için ne kadar şükür etsek azdır.

12- Çekinme

Saygısızlık yapmıyorsan hiç bir eylemden çekinme, pasif olma AKTİF OL!

Hala okuyorsan ilerleme kaydetmişiz :)

13- Geniş düşün!

Evrenin bile bir sınır var ama senin beyninin, hayal gücünün sınırı yok.

14- Bilime, bilgiye, öğrenmeye AÇ ol

Ve bununla gurur duy.

15- Dua et, ümit et

Hayatın o kadar mükemmel mi ki hiç dua etmiyorsun. Yoksa çok mu çaresizsin ki hiç bir ümidin yok? Emin misin?

K.K.
(16,90)
(57,16)
(4,75)

Hadis
(Tirmizî, Zühd, 14)
(Tirmizi, Zühd, 52; Müsned, IV, 182)
(Tirmizi, Zühd 57, (2398))
(Ebu Davud, İlm 9, (3658); Tirmizi, İlim 3, (2651))
(Buhâri, Şirb 9, Vudü 33, Mezâlim 23, Edeb 27; Müslim, Selâm 153, (2244); Muvatta, Sıfatu’n Nebi 23, (2, 929-930); Ebü Dâvud, Cihâd 47, (2550)

Kendinize iyi bakın, her şey gönlünüzce olsun.
GÖREVİNİ BIRAKTI
Önce AHLAK ve MANEVİYAT

Hakk’ın tesisi için çalışmamakla Batıl’ın hakimiyeti için çalışmak arasında fark yoktur.

Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN

TÜM KONULARIM

Başaɾının içeɾiğindeki en önemli, biɾicik malzeme, insanlaɾla nasıl geçineceğini iyi bilmektiɾ. / Theodore Roosevelt
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Yazım hataları düzeltildi, teşekkürler.
atakaj
"I am constantly torn between killing myself or everyone around me."

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App