Internet Ve Bilisim Hizmetleri Zamanhost.com
 
Bu hastalik sizde de olabilir mi? Guatr Hastaligi ve Belirtileri
   
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangi Domaini Seçmeliyim?
#1
Bir site kuracaksınız ve az cok ne hakkında bir site olacağına karar verdiniz. Şimdi isin en zor kısmı; domainim ne olacak?
İnternetin günümüzde cok yaygın olması ve artık bir web sitesi kurmanın yada domain almanın cok kolay olması sayesinde internet domain cöplüğü gibi olmustur. Kesin bir oran verilememktedir ancak mevcut kaydedilmis domainlerin sadece %10-15 kadarının gercekten bir websitesinde kullanıldığı tahmin edilmektedir. Geri kalan %85-90 domain ya satılmak üzere beklemededir yada sahibinin her hangi bir site kurmamıs olması nedeniyle bosta beklemektedir.


Bu nedenden dolayı aradığınız domaini bulmak oldukca zor olabilir. Üstelik bu isim akılda kalıcı, jenerik bir isim olsun isteniyorsa durum daha da zorlasmaktadır. Google'ın aramalarda domain isminin icerikle alakalı olmasına bakarak daha üstlerde cıkarması sayesinde bu sorun nispeten asılmıstır.


Eğer kısa ve marka olabilecek bir domain bulmadıysanız yapabileceğiniz en iyi sey sitenizin iceriği ile alakalı olan ve örnekteki gibi abartı uzunlukta da olmayan bir isim bulmaktdır. Bunun yanında fazla bilinmeyen kelimelerden kacınarak akılda kalıcı bir domain bulunması da önemlidir. Ayrıca örneğin kocaelikorfezotogalerimiz1.com sitesi rakibinize aitse kocaelikorfezotogaleri.net ismini almak sizin icin dezavantaj olabilir. Bunun yerine sizin ziyaretcinizi yada müsterinizi rakibinize göndermeyecek daha farklı bir isim tercih edilmesi doğru olacaktır.

ALINTIDIR...
Eski günleri özleyen bir üye...
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
#2
Konu için teşekkürler bir de öneride bulunmak istiyorum. Hem okuyanın hevesinin kaçmaması için hem de ileride bu konulara bakıp gülmemen için max. 2 renk kullanmanı tavsiye ederim.
Siyah-Kırmızı, siyah-mavi gibi...
#SahneBizim 
support
webasalet
mybbokulu
...
nxX3PP.gif
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi***