Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bilim dünyası ayakta! Uzaydan sinyal geldi
İngiliz bilim insanı Stephen Hawking'in girişimiyle kurulan bir teleskop ağı, Dünya'ya 3 milyar ışık yılı uzaktaki bir galaksiden güçlü radyo dalgaları geldiğini tespit etti.
bilim-dunyasi-ayakta-uzaydan-sinyal-geld...089226.jpg
Dünya’ya 3 milyar ışık yılı uzaktaki bir cüce galaksiden güçlü ve tekrarlanan radyo sinyalleri alındı. Bilim insanları sinyallerin kara delikler veya nötron yıldızlarından geldiğine inansa da, UFO veya 'bir başka uygarlık’tan sinyal gönderildiğine dair spekülasyonlar heyecan yarattı.
15 TANE GÜÇLÜ SİNYAL ALINDI
Sinyaller, ünlü bilim insanı Stephen Hawking ile Rus milyarder Yuri Milner’in evrende başka hayat olup olmadığının araştırılması için 100 milyon dolara kurduğu "Breakthrough Listen" adlı proje kapsamında tespit edildi. Proje kapsamındaki teleskop ağının, FRB (fast radio burst) adı verilen hızlı radyo dalgaları saptadığı açıklandı. Buna göre, 15 tane güçlü ve FRB tespit edildi.
"GEÇMİŞTEKİNDEN GÜÇLÜ"
2012 yılında da, yine dünyaya 3 milyar ışık yılı uzaktaki bir cüce galaksideki bir kaynaktan gelen yaklaşık iki düzine FRB saptanmıştı. Sinyallerin kaynağına ‘FRB 121102’ adı verilmişti. Araştırmayı yürüten astronomlar, son sinyallerin de aynı kaynaktan geldiğini ancak bu kez geçmiştekine kıyasla daha sık ve güçlü biçimde verildiğini belirtiyor.
"DÜNYA DIŞI TEKNOLOJİ" İHTİMALİ
Sinyallerin veriliş sebebinin bilinmemesi ise astronomi camiasında tartışma yarattı. Breakthrough Listen projesinde araştırmacı olan ve sinyallerin arttığını tespit eden Vishal Gajjar, kaynağın yeniden aktif hale geldiğini belirtip radyo dalgalarını ‘gizemli’ diye niteledi. Projenin direktörlerinden Andrew Siemion, sinyallerin ‘dünya dışı teknoloji’den veriliyor olma ihtimalini dışlamadı. Harvard Üniversitesi’nden Peter Williams ise "Bu dalgaların nasıl oluştuğuna dair henüz tatmin edici bir açıklama yapabilen birini görmedim" dedi.

Kaynak: YeniAkit
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Seni oraya gönderelim bari sitene 3 , 5 adam toplarsın
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@Murat#Baykam sen kim oluyorsunda böyle konuşabiliyorsun? Ben yönetimin onayıyla reklam yapıyordum ayrıca konularıma sadece gereği yerde kaynak ekliyorum. Terbiyeni takın.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(02-09-2017 Saat: 20:58)Murat#Baykam Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Seni oraya gönderelim bari sitene 3 , 5 adam toplarsın

Konuyla alakasız yazılan yorumların ve küçük düşürme çabalarının forum kurallarına aykırı olması gerek.

Ayrıca haber için teşekkür ederiz.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Başlıkta ünlem kullanmak yasak lütfen düzenleyelim.
Murat,üslubumuzu lütfen biraz koruyalım amacın tabiki aşşağılamak değildir şaka amaçlı yazıyorsundur ancak lütfen tekrarı olmasın anlayış göstereceğinden emin'im.
Denetleme Ekibi Lideri: 22-06-2018 -  ....
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Kaynak: YeniAkit

Bu kaynak "Allah bir" dese inanmayacak birçok Müslüman tanıyorum.
atakaj
"I am constantly torn between killing myself or everyone around me."

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Uzun zaman önce internette bu haberle tanımıştım,Yazık. Sonra İslam neden milletin eline düşüyor?

nWz731.png
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
AKİT YAZISINI GÖRDÜKTEN SONRA GERİSİNİ OKUMADIM
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Kesin yaşanmıştır bu.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü: