Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oyun yapma hkk.
Benim aklımda text tabanlı oyun yapmak var. Fakat sadece fikir ve yazı olaylarını halledebilirim. Yardımcı olabilecek Flash, PHP veya oyun için ne gerekli ise bunları bilen birileri var mı ? Amaç eğlenmek fakat güzel bir oyun yapılabilir düşüncesindeyim. Text tabanlı strateji oyunu gibi. 
bkz: Democracy 3
& digital artist
sans toi les émotions d’aujourd’hui ne sont que la peau morte des émotions d’autrefois.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Hocam uygulamanın adı ne oyun nasıl yapıyorsunuz?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(01-08-2017 Saat: 12:52)surx. Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hocam uygulamanın adı ne oyun nasıl yapıyorsunuz?

Sadece aklımda böyle bir fikir var. Democracy 3 gibi. Yönetim oyunu. Fakat bunu forum odaklı yapmak istiyorum: Mesela orada politikalar izliyorsun. Burada da mesela İlan Sistemi. Yetkililerden katılma oranı: %54 falan. Sonra onu onaylayıp daha iyi yerlere gelme gibi bir şeyler. Forumların sıralaması. İşte atıyorum Dünyada 2. foruma sahip olma gibi hedefler. Güzel bir oyun fikri var. Yapılabilir her şeyini hazırlarım.
** Forumdaki bilgili arkadaşlarla ekip kurup çalışabiliriz.
& digital artist
sans toi les émotions d’aujourd’hui ne sont que la peau morte des émotions d’autrefois.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Paper plase gibi mi?
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(01-08-2017 Saat: 12:54)beratdemir Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(01-08-2017 Saat: 12:52)surx. Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hocam uygulamanın adı ne oyun nasıl yapıyorsunuz?

Sadece aklımda böyle bir fikir var. Democracy 3 gibi. Yönetim oyunu. Fakat bunu forum odaklı yapmak istiyorum: Mesela orada politikalar izliyorsun. Burada da mesela İlan Sistemi. Yetkililerden katılma oranı: %54 falan. Sonra onu onaylayıp daha iyi yerlere gelme gibi bir şeyler. Forumların sıralaması. İşte atıyorum Dünyada 2. foruma sahip olma gibi hedefler. Güzel bir oyun fikri var. Yapılabilir her şeyini hazırlarım.
** Forumdaki bilgili arkadaşlarla ekip kurup çalışabiliriz.

Aslında güzel olur,ekip kurulması hep beraber oynarız ne güzel.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(01-08-2017 Saat: 12:55)devrimumut Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Paper plase gibi mi?

O biraz grafikli. Konusu benzemiyor zaten. Dediğim gibi işte Forum yönetiminin sahibisin. Forumda politikalar izleyip dünyada 1. yapmaya çalışcaksın. Bazen üyeler ayaklanacak onu bastıracaksın. Bazen sert koşullar koyacaksın.
& digital artist
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Tıkla
:D:D
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(01-08-2017 Saat: 12:59)Jinpachi Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Tıkla
:D:D

Biraz daha prof :) Democracy 3 gibi bir şeyler :D
& digital artist
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Superpower oyunu gibi diyosun yani. Unity ile o tarz oyunlarda yapılabiliyor.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(01-08-2017 Saat: 13:00)Helper Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Superpower oyunu gibi diyosun yani. Unity ile o tarz oyunlarda yapılabiliyor.

Benim dediğim oyuna bakın nasıl olduğunu anlayacaksınız :)
* Democracy 3
@Jinpachi steam gelsene bi :)
& digital artist
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Baktım. Görsel neredeyse 0. Ama kendine has birşey yapmışlar. Benzerini düşünürsen pek tutmaz. Aklında özgün fikirler varsa oyun yapım forumlarından ekip topla. Kafana koyarsan yapamayacağın şey olmaz. Çizim yeteneğin var zaten. Animasyon yapımına odaklanamanı isterim. Üniversite bölümü olarakta var.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(01-08-2017 Saat: 13:06)Helper Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Baktım. Görsel neredeyse 0. Ama kendine has birşey yapmışlar. Benzerini düşünürsen pek tutmaz. Aklında özgün fikirler varsa oyun yapım forumlarından ekip topla. Kafana koyarsan yapamayacağın şey olmaz. Çizim yeteneğin var zaten. Animasyon yapımına odaklanamanı isterim. Üniversite bölümü olarakta var.

Zaten bu yazı tabanlı bir oyun olması hoşuma gidiyor. Oyunu oynadığım için saatlerce sarıyor.
- Özentisi olsa bile zaten aramızda 10 kişi oynar. Yani öyle acaip bir şey yok.
- Lise ve üniversiteyi doktor odaklı okumayı düşünüyorum diğer yerlerde iş yok :D
& digital artist
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Oyununuz oyun motoruyla yapılacak ? flash mı ? php tabanlı mı ?
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(01-08-2017 Saat: 14:14)LogiTeCh Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Oyununuz oyun motoruyla yapılacak ? flash mı ? php tabanlı mı ?

Bilmiyorum ki. Keşke bilsem :) Ben sadece böyle bir fikri hayata geçirmek istiyorum. Senle yapabiliriz aslında. Çok tasarımsal bir şeyi yok çünkü.
& digital artist
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(01-08-2017 Saat: 14:15)beratdemir Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(01-08-2017 Saat: 14:14)LogiTeCh Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Oyununuz oyun motoruyla yapılacak ? flash mı ? php tabanlı mı ?

Bilmiyorum ki. Keşke bilsem :) Ben sadece böyle bir fikri hayata geçirmek istiyorum. Senle yapabiliriz aslında. Çok tasarımsal bir şeyi yok çünkü.

Oyun yapma fikri bende de vardı tek kişi ile yapılamaz :D Ha ben anlıyor muyum bu işlerden , evet az çok anlıyorum fakat yine dediğim gibi kolaylığı oyun motoru veya kodlama diline bağlı.

İlla kodlamaya gerek yok sürükle yap gibi oyun motorları da var .

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Adolf Hitler
Democracy oyununa yama yapabilir miyiz acaba ? @Logitech
& digital artist
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
PHP tabanlı oyun mu? Nerede yaşıyorsunuz? En fazla çiftlik oyunu tarzı bir şey yapılabilir.
atakaj
"I am constantly torn between killing myself or everyone around me."

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(01-08-2017 Saat: 14:24)Ainsworth Nickli Kullanıcıdan Alıntı: PHP tabanlı oyun mu? Nerede yaşıyorsunuz? En fazla çiftlik oyunu tarzı bir şey yapılabilir.

Hocam dediğim oyun gibi olmaz mı ? Grafiği bir şeyi yok. Yama yapsak dahi oynanabilir ?
& digital artist
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(01-08-2017 Saat: 14:23)beratdemir Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Democracy oyununa yama yapabilir miyiz acaba ? @Logitech

Oyunun dil dosyasını düzenleyebiliriz .

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Arkadaş PHP tabanlı mı olacak demiş de, ona cevap verdim Berat. Bu tür oyunların yapımında 1 kişi çalışmaz, kendine işini bilen adamlardan bir ekip kurman lazım.
atakaj
"I am constantly torn between killing myself or everyone around me."

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Lolforum Bilgi,Oyun,Torrent,Eglence Platformu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping