Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Evrimin Müfredattan Çıkarılmasıyla İlgili Resmî Açıklama - Evrim Ağacı
(21-07-2017 Saat: 17:05)Ainsworth Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(21-07-2017 Saat: 16:48)L34DRi Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(21-07-2017 Saat: 15:59)Ainsworth Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Doğrusunu söyleyin de feyz alalım hocam?

Edit; Benim bildiğim şekilde anlatayım:

Tarih kitaplarında okutulmaz, tarih bölümlerinde söylenmez, sorsan tarihçilere, şöyle derler: Aslında Türkler Çinlilerle savaşırken yardıma gelmiş Araplar, sonra Türkler Araplara karşı sempati beslemiş, İslam'a yönelmişler ama sonrasında birtakım istenmeyen olaylar meydana gelmiş, bunun üzerine bu savaşlar yapılmış, o kadar da kötü şeyler olmamış canıııımm..

Bütün Türk tarihindeki olaylar kötü, savaşlar şiddetli, vurdular kırdılar gerçek, bir tek Türkleri Arapların katletmesi gerçek değil. 100000'e yakın Türk'ten bahsediyoruz. Kılıçsız silahsız bazıları da pes etmiş. On binlerce insan köle ve cariye yapılmış. Ama bu sayılmaz. Niye? Araplar iyi ya? Cici ya? Din kardeşimiz ya? Hayret. Bu kadar da üstü örtülmez ki böylesi olayların.

(21-07-2017 Saat: 15:38)L34DRi Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Çok ciddi tarih eksikliğiniz var. ... bir kitap okumanızı tavsiye ederim.

Malum referandum için "Evet demek farzdır" diyen birisi mi biliyor doğrusunu hocam? Bu konuda eksiğim olduğunu biliyorsanız doğrusunu da biliyorsunuzdur. Paylaşın, yanlışlarımı düzeltin de feyz alalım.

Ben ne kadar anlatırsam anlatayım siz yazdıklarımı okumuyorsunuz maalesef

(21-07-2017 Saat: 15:38)L34DRi Nickli Kullanıcıdan Alıntı: NOT: Verdiğim sitedekilerin diğer konuşma ve yazılarına kefil değilim.
Referandum'da "evet demek farzdır" diyen bir şahıs o şahsın halt etmesidir. Beni bağlamaz. Hayır diyen dinden çıkmadığı gibi evet diyen de cenneti kazanmaz. Çok merak ediyorsanız referandumda hangi oyu verdiğimi de sebepleriyle birlikte yazarım.
GÖREVİNİ BIRAKTI
Önce AHLAK ve MANEVİYAT

Hakk’ın tesisi için çalışmamakla Batıl’ın hakimiyeti için çalışmak arasında fark yoktur.

Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN

TÜM KONULARIM

Başaɾının içeɾiğindeki en önemli, biɾicik malzeme, insanlaɾla nasıl geçineceğini iyi bilmektiɾ. / Theodore Roosevelt
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
gWbD9Q.png

Bu resim hakkında ne düşünüyorsunuz? @L34DRi
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
İşte burası sinir bozucu din çok önemseniyor bilim vb şeylere yatırım yok nedense.
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(22-07-2017 Saat: 18:56)Tardis Nickli Kullanıcıdan Alıntı: gWbD9Q.png

Ülkenin çoğu bu dünya önemli değil önemli olan ahiret bilincinde devletide halk yönetiyor. Değişik bir algoritma.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(22-07-2017 Saat: 18:56)Tardis Nickli Kullanıcıdan Alıntı: gWbD9Q.png

Evrimle çok alakalı bu konuya değinmek gerekirse ;

1- Ülkeyi ben veya benim görüşlerimi savunan bir siyasi parti/güç/organ/örgüt/derin devlet gibi oluşumlar yönetmiyoruz.
2- Bir ülkede mabed yaptırmak sağlık kurumu yaptırılmayacağı anlamına gelmiyor. Sağlık kurumlarının az olması ülke ekonomisinin yetersizliğinden kaynaklanıyor. (Camiiler halkın gönüllü yardımlarıyla yaptırılıyor.)
3- Avrupa'daki hristiyanlar için 2. madde geçerli değil. Çünkü onlarda bilim vs. ile uğraşmak yasak.
4- Avrupa'da hristiyanların kliseyi kullanma biçimiyle buradaki (veya İslamdaki [burada orijinal İslam YOK]) camileri kullanma biçimi aynı değil. Cami'de eğitim verilir, yemek yenir, çay içilir, sohbet edilir, namaz kılınır, düşünülür, bilimsel çalışma yapılır. [EVET YAPILIR. Ör: Avrupa'daki camiler]
5- Camileri kapatan zihniyet sağlık kurumu yapsaydı belki camilerle sağlık kurumları arasında bağlantı kurabilirdik.

İyi Forumlar
GÖREVİNİ BIRAKTI
Önce AHLAK ve MANEVİYAT

Hakk’ın tesisi için çalışmamakla Batıl’ın hakimiyeti için çalışmak arasında fark yoktur.

TÜM KONULARIM

Başaɾının içeɾiğindeki en önemli, biɾicik malzeme, insanlaɾla nasıl geçineceğini iyi bilmektiɾ. / Theodore Roosevelt
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(22-07-2017 Saat: 18:24)L34DRi Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(21-07-2017 Saat: 17:05)Ainsworth Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(21-07-2017 Saat: 16:48)L34DRi Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(21-07-2017 Saat: 15:59)Ainsworth Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Doğrusunu söyleyin de feyz alalım hocam?

Edit; Benim bildiğim şekilde anlatayım:

Tarih kitaplarında okutulmaz, tarih bölümlerinde söylenmez, sorsan tarihçilere, şöyle derler: Aslında Türkler Çinlilerle savaşırken yardıma gelmiş Araplar, sonra Türkler Araplara karşı sempati beslemiş, İslam'a yönelmişler ama sonrasında birtakım istenmeyen olaylar meydana gelmiş, bunun üzerine bu savaşlar yapılmış, o kadar da kötü şeyler olmamış canıııımm..

Bütün Türk tarihindeki olaylar kötü, savaşlar şiddetli, vurdular kırdılar gerçek, bir tek Türkleri Arapların katletmesi gerçek değil. 100000'e yakın Türk'ten bahsediyoruz. Kılıçsız silahsız bazıları da pes etmiş. On binlerce insan köle ve cariye yapılmış. Ama bu sayılmaz. Niye? Araplar iyi ya? Cici ya? Din kardeşimiz ya? Hayret. Bu kadar da üstü örtülmez ki böylesi olayların.

(21-07-2017 Saat: 15:38)L34DRi Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Çok ciddi tarih eksikliğiniz var. ... bir kitap okumanızı tavsiye ederim.

Malum referandum için "Evet demek farzdır" diyen birisi mi biliyor doğrusunu hocam? Bu konuda eksiğim olduğunu biliyorsanız doğrusunu da biliyorsunuzdur. Paylaşın, yanlışlarımı düzeltin de feyz alalım.

Ben ne kadar anlatırsam anlatayım siz yazdıklarımı okumuyorsunuz maalesef

(21-07-2017 Saat: 15:38)L34DRi Nickli Kullanıcıdan Alıntı: NOT: Verdiğim sitedekilerin diğer konuşma ve yazılarına kefil değilim.
Referandum'da "evet demek farzdır" diyen bir şahıs o şahsın halt etmesidir. Beni bağlamaz. Hayır diyen dinden çıkmadığı gibi evet diyen de cenneti kazanmaz. Çok merak ediyorsanız referandumda hangi oyu verdiğimi de sebepleriyle birlikte yazarım.

Ne anlattınız da okumadım ki hocam? Kefil değilsiniz diye bana örnek olarak gösterdiğiniz kişiye bakıp cevap vermese miydim?

Ek olarak;
Kod:
https://tr.wikipedia.org/wiki/Kuteybe_bin_Müslim
şuraya bir göz gezdirirseniz çok iyi olur hocam.
atakaj
"I am constantly torn between killing myself or everyone around me."

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(22-07-2017 Saat: 19:50)Ainsworth Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ne anlattınız da okumadım ki hocam? Kefil değilsiniz diye bana örnek olarak gösterdiğiniz kişiye bakıp cevap vermese miydim?

Ek olarak;
Kod:

Ben şahsı değil yazıyı örnek gösterdim. "KEFİL DEĞİLİM" bu demek.  Adamın şeceresini çıkartıp incelemedim. Geçmişte ne söylediği beni bağlamaz.

Onun ne söylediği bağlamadığı gibi Kuteybe bin Müslim'in ne yaptığı da bağlamaz. Ayrıca sayfada 14 kaynakça maddesi olmasına rağmen "siyasi" yorumların hiç birisinde kaynak yok. (Konuyu bilmiyorum ama doğruluğu şüpheli.) Ayrıca bu tarz olaylardan sonra Türkler neden müslüman olsun ki ? İslam'ı (!) kullanarak terör faaliyeti yapan emperyalist yönetimli örgütler avrupada eylem yapıp adam öldürdükten sonra avrupalılar neden müslüman olmuyor ? Azeriler neden Ermenilerle savaşmaya devam ediyorlar ? Ermenilerin istediği gibi topraklarından vazgeçsinler ?? Türkler gerizekalı mı ki kendisini öldüren kılıçtan geçiren bir zihniyetin dinini kabul etsin. Kaldı ki böyle bir olay yaşanmış dahi olsa İslam'da böyle bir hüküm olmadığı için Kuteybe bin Müslim'in yaptıklarından İslam dini ve Müslümanlar veya Araplar sorumlu tutulamaz.

NOT: Ben tüm ırkları (ermeniler,ingilizler,türkler,çerkesler, anglosaksonlar) eşit seviyorum, saygı duyuyorum. Araplara hayran değilim, türklere bayılmıyorum, kürtlere düşman değilim. Çünkü ben doğarken ırkımı seçmedim. Tıpkı ingiliz doğanlar gibi. Benim savaşım zihniyetlerle, köle düzeniyle...

Lutfen sözlerimi çarpıtmadan kullanınız .
GÖREVİNİ BIRAKTI
Önce AHLAK ve MANEVİYAT

TÜM KONULARIM

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(23-07-2017 Saat: 16:54)L34DRi Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(22-07-2017 Saat: 19:50)Ainsworth Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ne anlattınız da okumadım ki hocam? Kefil değilsiniz diye bana örnek olarak gösterdiğiniz kişiye bakıp cevap vermese miydim?

Ek olarak;
Kod:

Ben şahsı değil yazıyı örnek gösterdim. "KEFİL DEĞİLİM" bu demek.  Adamın şeceresini çıkartıp incelemedim. Geçmişte ne söylediği beni bağlamaz.

Onun ne söylediği bağlamadığı gibi Kuteybe bin Müslim'in ne yaptığı da bağlamaz. Ayrıca sayfada 14 kaynakça maddesi olmasına rağmen "siyasi" yorumların hiç birisinde kaynak yok. (Konuyu bilmiyorum ama doğruluğu şüpheli.) Ayrıca bu tarz olaylardan sonra Türkler neden müslüman olsun ki ? İslam'ı (!) kullanarak terör faaliyeti yapan emperyalist yönetimli örgütler avrupada eylem yapıp adam öldürdükten sonra avrupalılar neden müslüman olmuyor ? Azeriler neden Ermenilerle savaşmaya devam ediyorlar ? Ermenilerin istediği gibi topraklarından vazgeçsinler ?? Türkler gerizekalı mı ki kendisini öldüren kılıçtan geçiren bir zihniyetin dinini kabul etsin. Kaldı ki böyle bir olay yaşanmış dahi olsa İslam'da böyle bir hüküm olmadığı için Kuteybe bin Müslim'in yaptıklarından İslam dini ve Müslümanlar veya Araplar sorumlu tutulamaz.

NOT: Ben tüm ırkları (ermeniler,ingilizler,türkler,çerkesler, anglosaksonlar) eşit seviyorum, saygı duyuyorum. Araplara hayran değilim, türklere bayılmıyorum, kürtlere düşman değilim. Çünkü ben doğarken ırkımı seçmedim. Tıpkı ingiliz doğanlar gibi. Benim savaşım zihniyetlerle, köle düzeniyle...

Alıntı:Baykent'in ardından Talkan'da da saldırılarına devam eden Arap birlikler, teslim olan Türkleri kılıçtan geçirdi. Türkler ayrıca sıra sıra ağaçlara asıldılar. Kuteybe, on yılı aşkın bir zaman boyunca saldırdığı Türk diyarlarını yağmalayıp, tahrip ettiyse de onun saldırılara rağmen Türkler, çeşitli yollarla Arap hakimiyetine karşı direnç gösterdi.

Türklerin neden veya nasıl Müslüman olduğundan bahsetmiyorum hocam, tarih konusunda ne gibi bir eksiğim var onu anlamadım? Ayrıca bahsettiğiniz yazılarda da birçok yazım hatası gördüm. (bkz: Kesme işareti yerine denden koymak)
atakaj
"I am constantly torn between killing myself or everyone around me."

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(24-07-2017 Saat: 01:17)Ainsworth Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(23-07-2017 Saat: 16:54)L34DRi Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Ek olarak;
Kod:

Alıntı:Baykent'in ardından Talkan'da da saldırılarına devam eden Arap birlikler, teslim olan Türkleri kılıçtan geçirdi. Türkler ayrıca sıra sıra ağaçlara asıldılar. Kuteybe, on yılı aşkın bir zaman boyunca saldırdığı Türk diyarlarını yağmalayıp, tahrip ettiyse de onun saldırılara rağmen Türkler, çeşitli yollarla Arap hakimiyetine karşı direnç gösterdi.

Türklerin neden veya nasıl Müslüman olduğundan bahsetmiyorum hocam, tarih konusunda ne gibi bir eksiğim var onu anlamadım? Ayrıca bahsettiğiniz yazılarda da birçok yazım hatası gördüm. (bkz: Kesme işareti yerine denden koymak)

Yaptığın alıntıya verdiğim cevap italik yaptığım paragraf. Okuduysanız ? Tekrar okuyun bence.
Yazım hatası değil bilgi hatası var mı onu söyle. Birbirimizin yazım hatalarını tartışacaksak başka bir yerde tartışalım isterseniz.

Kod:
https://tr.wikipedia.org/wiki/Kesme_i%C5%9Fareti
GÖREVİNİ BIRAKTI
Önce AHLAK ve MANEVİYAT

TÜM KONULARIM

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

ZigiTechss Genel Forum -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping