Internet Ve Bilisim Hizmetleri Zamanhost.com
 
Bu hastalik sizde de olabilir mi? Guatr Hastaligi ve Belirtileri
   
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kendimi Nasıl Geliştirebilirim? Tasarım & Kodlama
#1
Merhaba d10 üyeleri. Bu konumda gelişemeyip olduğu yerde sayanlar için makalemsi bir yazı sunacağım. Döndüğümden beri birşeylerimi göstermedim ama zamanında bende gelişip gösterip uzun zaman gelişim gösterenleri gözlemlemiş biriyim.

1) Başlangıç Tasarım: Mantığa dökersek kodlama nesnel, tasarım öznel oluyor. Tasarımda hayal gücünü kullanırsın, kodlamada satıra dökersin. Kıssadan hisse tasarım bilgisi olmayıpta kod bilgisi iyi olan kişiler güzel şeyler (hemen hemen) çıkaramaz (başkasından tasarım gelmediyse).

2) İyi güzel hoşta tasarımı nasıl çözeceğiz?: Photoshopta bilinmesi gereken tek şey temel şeyleri. Bunun ne olduğu ve neler yapabileceğidir. Ondan sonrası hayalgücü ve tecrübenize kalıyor. Youtube'dan 1 den başlamak üzere başlangıçtan iyiye doğru ders videolarını çeken kanalları ve videolarını takip edin. Yabancı kanallardan şaşalı şeylerin tutoriallerini izleyerek aynısını yapın. Bu size tecrübe katacak. Berat'ın dediği gibi photoshop araçlarıyla güzel şeyler çıkarabiliyorsanız gerçek bir tasarımcısınız.

3) Tasarım neler kazandırabilir?: Bu yazıyı okuyan herkesin iyi tasarım yapmak istediğine veya yapanların şikayetçi olmadığından eminim. Tasarım bilmek size saygınlık, para kazandırabilir. Ya da boş vakit geçirtebilir. Aslında gerçek hayata da bir katkısı olacağına emin olun. Göz zevkinizi arttıracaktır ve tasarıma ara vermeyin. Aksi takdirde paslanırsınız ve eski tasarım yeteneğinize dönmek sıkıcı bir süreç olabilir.

4) Kodlama öğrenmek kolay mıdır?: Kesinlikle kolay değildir. Birçok kodlama dili vardır. Ama başlangıç olarak (web tasarım) html, css başlanır. Html de kodlama diline katarsak bu ikisi bile güzel işler çıkarmada yardımcı olabilir. Aslında çok basit. Css ile gemiyi tasarlıyorsun html ile halatı bağlıyorsun.

5) Kodlama öğrenmenin kolay bir yolu var mı?: İsteyene herşey kolaydır ve herşey kafada başlar. Cidden bunu istiyorsanız yapabilirsiniz. Çevrenizde kodlama kursu veren kurumlara kesinlikle katılın. Aylaklık yerine kendinize birşey katmış olursunuz. Youtube platformunda herşey öğrenilebilecek bir hal aldı. Eğer ipin ucunu tutarsanız devamıda gelecektir. Front-end developer olmaya çalışın.
Ara
PGM


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi***