Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TCP/IP Protokolünü Kullanmak
Bu makalemde portlar üzerinden TCP/IP protokolünden bahsedeceğim. TCP/IP protokolünün açılımı “Transmission Control Protocol Internet Protocol” ‘dür. Bilgisayarlar ve diğer cihazların arasındaki iletişim görevinden sorumlu olan bir protokoldür. Özet olarak TCP/IP nin tanımı bu şekildedir. Günümüzde neredeyse bütün sistemler TCP/IP protokolünü kullanır. Konumuz gereği tcp/ip den bahsederken bunun yanında kısaca UDP den bahsetmek istiyorum. Bu makalemde bütün olarak TCP/IP den bahsedeceğim için UDP yi özet olarak geçeceğim. Bir sonraki makalemde UDP protokolünü de  detaylı bir şekilde anlatacağım. Öncelikle TCP/IP ile UDP temelde görev olarak birbirinden çok uçuk kaçık olsa da amaçları yine iletişim ve haberleşme çatısı altında birleşmektedir. Bu iki ayrı protokol arasında şöyle farklar ki; TCP/IP protokolü UDP protokolüne göre daha yavaş çalışır. UDP ona nazaran daha hızlıdır. TCP ile gönderilen dataların güvenliği UDP ile gönderilen dataların güvenliğinden fazladır. TCP daha güvenlidir diyebiliriz. Bu güvenlik de TCP protokolünün gönderdiği data ve paketlerin kontrolünü yapmasındandır. TCP her gönderdiği dataya göre paket hazırlar. Bu paketler gönderen tarafın karşı taraftan onay paketini alıp almadığını denetler. UDP ise tek taraflı paket gönderimi yapar. Aktarılacak olan data gönderildiğinde karşı tarafın bir paket göndermesi beklenmez. Genellikle radyo tarzı ses veya video gönderimi yapılan ve karşıdan geri bir dönüş beklenmez.
Not:Alıntıdır.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Not: Artık kendi makalelerini yazabilir misin ?
& digital artist
sans toi les émotions d’aujourd’hui ne sont que la peau morte des émotions d’autrefois.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(12-07-2017 Saat: 00:18)beratdemir Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Not: Artık kendi makalelerini yazabilir misin ?

tm hocam 1 tane daha attım artık kendim yazıcam öneriniz için teşekkürler.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping