Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Flip Floplar İle Çalışma Yapmak
Flip-floplar “0” ve “1” olmak üzere iki çeşit karar yapısına sahip en basit lojik devre yapılarıdır. Flip-flopların bulunduğu durumundaki halini (0 veya 1 durumlarını) tetikleyiciler ile veya devre üzerinde manuel olarak el ile değiştirebilriz. Tetikleyiciden alınan veriye göre işlem yapılır, biz sonraki tetikleyici sinayalini bekleyene kadar aynı işlemi gerçekleştirir. Tetikleyiciden gelen başka bir sinyalde, gelen o sinyalin yapacağı göreve göre işlem gerçekleştirilir. Flip floplar kısaca FF olarak da gösterilebilir. Genellikle basit mantık kapılarında kullanılırlar.
Flip Flop Çeşitleri
  • R-S Flip Flop

• Tetiklemeli R-S Flip Flop

• D Flip Flop

• J-K Flip Flop

• T Flip Flop

• Master Slave Flip Flop
olmak üzere altı çeşidi vardır. Bu altı çeşidin de kullanıldığı farklı alanlar vardır. İhtiyaç analizi yapıldıktan sonra ve en uyumlu bir şekilde çalışacak flip flop çeşidi saptandıktan sonra devreye dahil edilerek kullanılır.
Önemli başlıca flip floplar;
RS FLIP – FLOP : Bu flip flop çeşidinde set ve reset olmak üzere iki tane giriş vardır. Zaten RS kısaltılması reset ve set’ten gelmektedir.
JK FLIP – FLOP : Bilindiği üzere RS flip flop’un çok daha fazla gelişmiş bir türüdür.
T FLIP – FLOP : T Flip Flop çeşidinde ise FF girişine 0 ve 1 değerlerinden uygulanacak olan 1 değeri gelen sinyale göre tam tersini çıkarır.
D FLIP – FLOP : D flip flop’u FF’ler içerisinde 1 bitlik değer saklayabilen temel flip flop şeklidir.
flip-floplar-ile-calisma-yapmak.png

Not:Alıntıdır.
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
http://destek.10tl.net/showthread.php?tid=91157&highlight=Flip
Uyardığım halde, aynı şeyi yapıyorsun.
Konu açmadan önce arama yapın.
Yetkili biri konuyu kilitleyebilir mi?
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
(11-07-2017 Saat: 00:11)SmorqAngeL Nickli Kullanıcıdan Alıntı: http://destek.10tl.net/showthread.php?tid=91157&highlight=Flip
Uyardığım halde, aynı şeyi yapıyorsun.
Konu açmadan önce arama yapın.
Yetkili biri konuyu kilitleyebilir mi?

Hocam Ben  LINUX-WINDOWS-PROGRAM-YAZILIM-İNTERNET-DOMAIN-HOSTING-SERVER buna bakmışım onun orda olduğunu bilmiyorum bidaha her yere bakıcam.tekrardan özür dilerim gerçekten birdaha yapmam herkesten özür diliyorum affedermisiniz?
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
Bunu birdaha yapmamanı istiyorum.
Konuyu açmadan önce arama yapın.
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
(11-07-2017 Saat: 00:14)SmorqAngeL Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bunu birdaha yapmamanı istiyorum.
Konuyu açmadan önce arama yapın.

Tmmdır,hocam birdaha olmıyacak SÖZ veriyorum.
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
http://destek.10tl.net/search.php
Burdan kolayca arama yapabilirsin.
Sitenin en üstündeki arama butonuna basarak bu sayfaya ulaşabilirsin.
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
"Kuzen sen benim konuları kopyala bende sana kızayım kilit falan diyeyim biliyorsun hani yetkililik fln."

Kilit.
Ara
PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Lolforum Bilgi,Oyun,Torrent,Eglence Platformu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping