Anket Başlığı: Sence bu fikir yararlı mı?
Evet
87.50%
7 87.50%
Hayır
12.50%
1 12.50%
Katılımcı sayısı: 8 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fikir - Engelleme Sistemi
  • Sistem nasıl işler?: Bir kullanıcı, bir kullanıcıdan rahatsız olduğu zaman "Engelle" butonuna basıp bir daha onun yorumlarını ve konularını göremeyecek. Karşısındaki kişi de engelleyen kişinin konularını ve yorumlarını göremeyecek.

• Engelle butonu nerelerde olacak?: Profil kısmında, konu altında ve cevap altında görülecek.

• Engelleme butonu kabaca nasıl görünecek?: Tık. Eğer 10TL üyeleri tarafından sevilirse yeni temaya uygun bir şekilde çizimi tekrar yapılabilir.

• Foruma yararları nedir?: Biliyorsunuz ki tartışmaların, banların önüne geçemeyiz. Fakat bu sistemde tartıştığın kişiyi hemencecik engelleyebilir, tartışmanın büyümesine engel olabilir.

Dünden beri düşünüyordum örneğin Murat'ın çıkardığı tartışmalar büyümeden nasıl engellenir diye. Aklıma böyle bir sistem geldi. Yukarıdaki ankete katılırsanız memnun olurum.
Bu özellik MyBB'de zaten var fakat hala görme olanağın oluyor. İnsan ister istemez o sağ taraftaki "Gizli içeriği göster" butonuna basıyor. Ayrıca bu sistemde o üye yokmuş gibi olacak.
computer science
"la vittoria sara nostra"
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Olabilir. İmza güzelmiş :)
& digital artist
sans toi les émotions d’aujourd’hui ne sont que la peau morte des émotions d’autrefois.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(30-06-2017 Saat: 15:29)beratdemir Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Olabilir. İmza güzelmiş :)

Teşekkür ederim :) Çok aradım imzayı :D
computer science
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bu sistem zaten mybbde mevcut :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Usercp>Arkadaş/Engelli Listesi>Aşağıdaki boşluğa engellemek istediğiniz kullanıcının nickini yazın
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(30-06-2017 Saat: 15:33)Tardis Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Usercp>Arkadaş/Engelli Listesi>Aşağıdaki boşluğa engellemek istediğiniz kullanıcının nickini yazın

2 mesaj üst üste atmış yetkisinin alınmasını istiyorum
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(30-06-2017 Saat: 15:35)Helper Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(30-06-2017 Saat: 15:33)Tardis Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Usercp>Arkadaş/Engelli Listesi>Aşağıdaki boşluğa engellemek istediğiniz kullanıcının nickini yazın

2 mesaj üst üste atmış yetkisinin alınmasını istiyorum

Şaka maka birgün yeniden sınırsız banlanacağım ama ne zaman bilmiyorum :D
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@Tardis evet biliyorum, örneğin az önce seni engelledim fakat hala görme olanağım mevcut. İnsan ister istemez o gizli içeriği göstere basıyor.
Ben hiç görünmeyecek bir sistem istiyorum.
computer science
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(30-06-2017 Saat: 15:37)canuzuner Nickli Kullanıcıdan Alıntı: @Tardis evet biliyorum, örneğin az önce seni engelledim fakat hala görme olanağım mevcut. İnsan ister istemez o gizli içeriği göstere basıyor.

Gereksiz olur diye düşünüyorum hocam :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(30-06-2017 Saat: 15:38)Tardis Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(30-06-2017 Saat: 15:37)canuzuner Nickli Kullanıcıdan Alıntı: @Tardis evet biliyorum, örneğin az önce seni engelledim fakat hala görme olanağım mevcut. İnsan ister istemez o gizli içeriği göstere basıyor.

Sizin kendi fikriniz saygı duyarım elbet. Ama tartışmaların çıkmasına hiç mi engel olmaz?
computer science
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Olabilir,evet.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(30-06-2017 Saat: 15:41)canuzuner Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(30-06-2017 Saat: 15:38)Tardis Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Sizin kendi fikriniz saygı duyarım elbet. Ama tartışmaların çıkmasına hiç mi engel olmaz?

Hocam şu açıdan bakın. Forumlar zaten tartışma platformudur. Eğer insanlar bir kullanıcıdan rahatsız oluyorsa eğer herkes onu engeller. Sizin sisteminizde kişinin varlığı yok olur. Ve çok saçma olur. Düşüncen için teşekkür ederim.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@ismaililhan en çok senin görüşünü bekliyorum.
computer science
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Güncel **
computer science
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bunu zaten profilden de yapamıyormuyuz kişiyi engelliyebiliyoruz diye biliyorum. Burada sadece butona dokulmuş hali uygulanabilir, güzel fikir.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(30-06-2017 Saat: 18:47)ismaililhan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bunu zaten profilden de yapamıyormuyuz kişiyi engelliyebiliyoruz diye biliyorum. Burada sadece butona dokulmuş hali uygulanabilir, güzel fikir.

Evet mevcut. Hatta bu sistem geliştirilebilir. örneğin o kişinin hiçbir şekilde yorumu veya konusu görünmez.
computer science
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@L34DRİ hocam görüşünüzü bekliyorum.
computer science
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Arkadaşın dediği gibi sistem zaten Kullanıcı KP'de mevcut. Buton sadece işlemi hızlandırır ve bu da temayla ilgili zaten isteyen temasına koyabilir gibi duruyor. Butonla da olsa normal şekillerde de olsa mesajı göster denildiğinde zaten gösteriyor.
Dediğiniz gibi mesajın altında olursa sistem daha çok kullanılabilir ve gereksiz, kısır tartışmaları azaltabilir
GÖREVİNİ BIRAKTI
Önce AHLAK ve MANEVİYAT

Hakk’ın tesisi için çalışmamakla Batıl’ın hakimiyeti için çalışmak arasında fark yoktur.

Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN

TÜM KONULARIM

Başaɾının içeɾiğindeki en önemli, biɾicik malzeme, insanlaɾla nasıl geçineceğini iyi bilmektiɾ. / Theodore Roosevelt
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping