Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Osmanlı İmparatorluğu Tarihi Hakkında Bugüne Kadar Belki de İlk Kez Duyacağınız Bilgi
6 asır 3 kıtaya hükmeden Osmanı İmparatorluğu hakkında birçok kitap yazıldı hala yazılıyor ve yazılmaya devam edecek. Hakkında her gün yeni bilgiler öğrendiğimiz Osmanlı ile ilgili belki de bugüne kadar ilk kez duyacağınız bilgileri derledik. Teşekkür etmeyi unutma !

Osmanlı Ailesi Kayı Boyu'na mensup değildir.
s-b9e8d9c27d3894a37d6719224a37234aa6d8585b.webp

Osmanlı İmparatorluğu 1299 yılında değil 1302'de kuruldu.
s-80d6ab4085860b23b3e5ea9938629fffd7822b0f.webp

Ulubatlı Hasan diye biri yoktur.
s-7c78432ccf8fc25acbe5c08fb448fd9ec75e6b10.webp

Sarıkamış Felaketi'nde soğuktan uluyan askerler vardı.
s-b4c2a9c0f22eecfcc5ed828ed32e35514fd4662d.webp

Hezarfen Çelebi ve onun uçması diye bir olay yoktur.
s-a4b69a72e3259b501ad66f3e8fe4427e1362d1b4.webp

Osmanlı Tarihi'nin ilk ve en önemli kaynağı Çorum'un Mecitözü ilçesinde doğan bir Vefai şeyhi olan Aşıkpaşazade'ye aittir. Büyük dedesi Baba İlyas'tır.
s-0280ef802c7a45a4f75d4e48cc31fcea8c02da4f.webp

Esrar ve alkol kullanan padişahlar vardı.
s-6787e73da7c720cd82482b243232d49a76a87c20.webp

Kaynak : Onedio
Düzenlemeler : Murat Baykam
Kısaltılmıştır .
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Kaynak şeyim beyler
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Resimler GG. Bende Gözükkmüyor.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(20-06-2017 Saat: 13:32)Orion Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Kaynak şeyim beyler

Birinci, ikinci ve son iddialar Halil İnalcık ve İlber Ortaylı'ya, üçüncü iddia Ahmet Ümit'e ait. Sarıkamış Felaketi'nde soğuktan uluma olayının gerçek olup olmadığını bilmiyorum. Hezarfen Çelebi'nin uçma ihtimali günümüzde, en hafif malzemelerle yapılmış delta/yelken kanatlarla bile olanaksızken o zamanlarda yapılabileceğini düşünmüyorum. Geri kalan son maddenin de kanıtları var zaten.

Kaynak şeyiniz değil galiba :P
atakaj
"I am constantly torn between killing myself or everyone around me."

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(20-06-2017 Saat: 14:16)Ainsworth Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Birinci, ikinci ve son iddialar Halil İnalcık ve İlber Ortaylı'ya, üçüncü iddia Ahmet Ümit'e ait. Sarıkamış Felaketi'nde soğuktan uluma olayının gerçek olup olmadığını bilmiyorum. Hezarfen Çelebi'nin uçma ihtimali günümüzde, en hafif malzemelerle yapılmış delta/yelken kanatlarla bile olanaksızken o zamanlarda yapılabileceğini düşünmüyorum. Geri kalan son maddenin de kanıtları var zaten.

Kaynak onedio deyince güvenmedim ayrıca akıllı mı akıllı Murat en önemli kaynağı silip kaynak onedio demiş helal olsun.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(20-06-2017 Saat: 14:50)Orion Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Kaynak onedio deyince güvenmedim ayrıca akıllı mı akıllı Murat en önemli kaynağı silip kaynak onedio demiş helal olsun.

En önemli kaynak derken ? Aldığım bilgiler onedio dan inanmak sana kalmış :/

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(20-06-2017 Saat: 17:08)Murat#Baykam Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(20-06-2017 Saat: 14:50)Orion Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

En önemli kaynak derken ? Aldığım bilgiler onedio dan inanmak sana kalmış :/

Arkadaşın Onedio gibi bir siteye inanmaması gayet normal. Adamlar resmen dalga geçiyorlar. BuzzFeed'den almadıkları içeriklerin ekşi'den, Twitter'dan ya da ünlülerin o hafta yaptıklarından ibaret olduğu bir siteye ben de inanmıyorum zaten. Başlarda güzeldi tabi, ama sonrasında genelde bel altı veya trend konulu içeriklerde yoğunlaştılar.
atakaj
"I am constantly torn between killing myself or everyone around me."

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bunu söyleyen osmanlı hangi boya mensuptu?
Ulubatlı hasan olmadığını nasıl biliyorlar? Herhalde İst. fethinde bulunmuş :D
İnsanlar kanatları bırak kollarını kenarında en fazla 30 cm bişeyle uçma süreleri uzayabiliyor.Uçmaya çalıştığı yer boğaz aşırı rüzgarlı.İnanmayalar yolları İst. düştüğünde vapura binsinler 1 saat yolculuk yapsın görelim gece durumu nasıl oluyor.
Bizim atalarımız roketi bulmuş :D padişahlar astırmış :D Hatta kayda değer bir yükseğe çıkmış ve inmiştir.
Padişahta olsa insan içki içmesin de anormal bir durum görmüyorum.Padişah siyaseti üstlenmek için halife olmuşturlar yoksa onların çok yüksek İslamı bilmesi ve yaşamasında değildir.Buradan şimdi ateşlenenler olacak, bütün padişahlar İslam'dan uzak olduğunu söylemiyorum.
Ağzı olan konuşuyor :D Tamam tarihimizde her şey doğru olmayabilir, bazen abartılar mübalağalar olabilir ama bizde düşenebiliyoruz. Bizi aptal yerine koymaya çalışmasınlar...
Tüm Destek Forumun Kuralları
Görevli Kuralları
Ücretli Mybb Tema Tasarım ve Kodlama , Bootstrap(html/css) duyarlı kodlamalar Yapılır.
Prof. Dr. MyBB Öğretmeni kaRanLık-61( Mustafa SEVİM )[ 2010-2022 => 10TL'de 12 Sene ]

İki Tarafta Zifiri kaRanLık

Mutlu Son İstiyorsan Çabalamalısın. Sadece Oturduğu Yerden Başarıya ulaşan varlık tavuktur. Bir Kurt Asla Evcilleşip Köpek Olmaz...
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
/edit
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(21-06-2017 Saat: 07:15)Besico Nickli Kullanıcıdan Alıntı: /edit

Güzel yorumun için teşekkürler :D

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(20-06-2017 Saat: 21:09)kaRanLık-61 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bunu söyleyen osmanlı hangi boya mensuptu?
Ulubatlı hasan olmadığını nasıl biliyorlar? Herhalde İst. fethinde bulunmuş :D
İnsanlar kanatları bırak kollarını kenarında en fazla 30 cm bişeyle uçma süreleri uzayabiliyor.Uçmaya çalıştığı yer boğaz aşırı rüzgarlı.İnanmayalar yolları İst. düştüğünde vapura binsinler 1 saat yolculuk yapsın görelim gece durumu nasıl oluyor.
Bizim atalarımız roketi bulmuş :D padişahlar astırmış :D Hatta kayda değer bir yükseğe çıkmış ve inmiştir.
Padişahta olsa insan içki içmesin de anormal bir durum görmüyorum.Padişah siyaseti üstlenmek için halife olmuşturlar yoksa onların çok yüksek İslamı bilmesi ve yaşamasında değildir.Buradan şimdi ateşlenenler olacak, bütün padişahlar İslam'dan uzak olduğunu söylemiyorum.
Ağzı olan konuşuyor :D Tamam tarihimizde her şey doğru olmayabilir, bazen abartılar mübalağalar olabilir ama bizde düşenebiliyoruz. Bizi aptal yerine koymaya çalışmasınlar...

Esrar bir tıbbi yöntem aslında uyuşturucu değildi o zamanlar belki de. Ne için kullandıklarını ne bilelim. Siyasi amaç ile hilafet elde ediliyor, dünya savaşında beklenilen ilgi görülmediğinde de halifeliğin bir anlamı kalmıyor. NEEE ALKOL MÜ WAY MÜNAFIK gibi takılınmasını da anlamam padişahlar da içerdi. Kör kütük sarhoş mu olurlardı bilinmez. İçerken kendini kaybeden birisine zaten kim ne saygı duyacak. Adam ayakta duramıyor ne saygısı.

Padişah bu riski alır mı? Almaz. Demek ki içtiğinde ya dozajını bilirdi, yada adının çıkmasına izin vermezdi.

Padişahların arasında İslam'a inanmayanların olmadığı bile muamma.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Büyük resmi görün der giderim.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Kayı Boyu'na mensup değil görünce kahkaha attım resmen.
O kadar tarih kitabı okudum bu yoruma varan hiç kimseyi görmedim.
Liste yalanlardan ibaret, itibar etmeyin kesinlikle.
computer science
"la vittoria sara nostra"
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping