Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu Kod İle Mobil Giriş Yardım
Merhaba arkadaşlar benim aklımda şöyle birşey var mobilden girdiğimde seçmiş olduğum başka bir tema açılsın istiyorum zaten o temada mobil uyumlu ben sadece o temanın mobil uyumunu kullanacağım pc girildiğinde kendi ana teması çıkıyor neyse konuya gelelim googlede araştırmada bulduğum bir kod var aşağıda paylaşıyorum bu kod sanırım bana yardımcı olabilecek kod ama nasıl kullanacağımı çözemedim ayarları hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler.

Kod:
<script type="text/javascript">
// created by bi_arkadas
// NOTLAR : setCookie fonksiyonundaki domain yazan yere kendi domaininizi yazın...
// kullanılan cookie bilgileri :
// mybbtheme : tema idsine göre tema deiştirir
// gomobile : "disabled" ise normal tema "force" ise mobil tema olur
function setCookie(name, value, days) {
   //setcookie kismindaki ilk rakam yeri tema id, 2.si ise kac gun kalacagi
   if (days) {
       var date = new Date();
       date.setTime(date.getTime() + (days * 24 * 60 * 60 * 1000));
       var expires = "; expires=" + date.toGMTString();
   }
   else var expires = "";
   document.cookie = name + "=" + value + expires + ";domain=webaraci.xyz; path=/";
}

function getCookie(name) {
   var nameEQ = name + "=";
   var ca = document.cookie.split(';');
   for (var i = 0; i < ca.length; i++) {
       var c = ca[i];
       while (c.charAt(0) == ' ') c = c.substring(1, c.length);
       if (c.indexOf(nameEQ) == 0) return c.substring(nameEQ.length, c.length);
   }
   return null;
}

function cihazKontrol(){
   //setcookie kismindaki 1. cookie id, 2. tema id, 3.su ise kac gun kalacagi
   var suankiTema=getCookie("gomobile");// cookie id mybbtheme veya gomobile
   if( navigator.userAgent.match(/Android/i)|| navigator.userAgent.match(/webOS/i)|| navigator.userAgent.match(/iPhone/i)|| navigator.userAgent.match(/iPad/i)
   || navigator.userAgent.match(/iPod/i)|| navigator.userAgent.match(/BlackBerry/i) || navigator.userAgent.match(/Windows Phone/i)){
       // mobil ise
       if(suankiTema == null || suankiTema != "force"){setCookie("mobile", "force", 269); window.location.reload();}
   }else{
       //mobil degil ise
       if(suankiTema == null || suankiTema != "disabled"){setCookie("Mobile", "disabled", 269); window.location.reload();}
   }
}
</script>
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Düzenlemen gereken yerleri araştırıyorum.Ama kullanımı direk söyleyim headerinclude şablonunun en altına yapıştır.
Site adresini vs. belirt
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Yüksek ihtimal tema idleri hatalı olabilir.
Tüm Destek Forumun Kuralları
Görevli Kuralları
Ücretli Mybb Tema Tasarım ve Kodlama , Bootstrap(html/css) duyarlı kodlamalar Yapılır.
Prof. Dr. MyBB Öğretmeni kaRanLık-61( Mustafa SEVİM )[ 2010-2022 => 10TL'de 12 Sene ]

İki Tarafta Zifiri kaRanLık

Mutlu Son İstiyorsan Çabalamalısın. Sadece Oturduğu Yerden Başarıya ulaşan varlık tavuktur. Bir Kurt Asla Evcilleşip Köpek Olmaz...
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@leojely site burası hocam http://webaraci.xyz @kaRanLık-61-EA hocam tema id: 269 tema adı: Mobile
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@dream41 yardımcı olurmusunuz hocam.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Yardım beklenmektedir.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Malesef js fazla bilmiyorum.
Ücretli Grafik İşleri Yapılır.
İletişim: Discord 
Biz birbirimize dönmüş iki ayna gibiyiz. İçimizde binlerce olsa da görüntümüz bir biz sadece birbirimizi görürüz…

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@Dream41 teşekkürler hocam.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Yardım güncel.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Şuan aldığın hata tam olarak ne mobildemi çalışmıyor? hiç mi çalışmıyor?
Görevli Kuralları
Ücretli Mybb Tema Tasarım ve Kodlama , Bootstrap(html/css) duyarlı kodlamalar Yapılır.
Prof. Dr. MyBB Öğretmeni kaRanLık-61( Mustafa SEVİM )[ 2010-2022 => 10TL'de 12 Sene ]

Mutlu Son İstiyorsan Çabalamalısın. Sadece Oturduğu Yerden Başarıya ulaşan varlık tavuktur. Bir Kurt Asla Evcilleşip Köpek Olmaz...
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@kaRanLık-61-EA yok hocam id'sini yazdığım temaya bağlanmıyor bakın site adresini yazdım zaten mobilden girerseniz görürsünüz.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(20-06-2017 Saat: 22:03)ayazhan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: @kaRanLık-61-EA yok hocam id'sini yazdığım temaya bağlanmıyor bakın site adresini yazdım zaten mobilden girerseniz görürsünüz.

ayaz Hocam Kayıt Oluyum İsterseniz Sitenizi Düzenleyebilirim
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
gomobile kurulu mu?
Görevli Kuralları

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@kaRanLık-61-EA Hayır hocam.
@aLoNe12 olur hocam admin atarım seçtiğim mobil uyumlu temadan mobilden girenlerin giriş yapmasını sağlayabilecekseniz
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(20-06-2017 Saat: 22:20)ayazhan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: @kaRanLık-61-EA Hayır hocam.
@aLoNe12 olur hocam admin atarım seçtiğim mobil uyumlu temadan mobilden girenlerin giriş yapmasını sağlayabilecekseniz

valla yokda onu yapamam ama nick renklerini falan https://prnt.sc/fm3qh4bunun gibi yaparım yani @ayazhan hocam
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Doğru anladıysam kodlardan gomobile eklentisiyle çalışıyor.
ekstra olarak şöyle bir şey yönlendirmeli tema değiştirmek için
Alıntı:index.php?my_post_key=sayılar&theme=78
Görevli Kuralları

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(20-06-2017 Saat: 22:24)kaRanLık-61 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Doğru anladıysam kodlardan gomobile eklentisiyle çalışıyor.

karanlık hocam arkadaş bana o zaman ftp yi versin gomoible eklentisini kurarım
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Yok arkadaşlar gomobile ile işim yok mobilden giren FİD ile seçmiş olduğum temanın mobil uyumu ile açılacak :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(20-06-2017 Saat: 22:31)ayazhan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Yok arkadaşlar gomobile ile işim yok mobilden giren FİD ile seçmiş olduğum temanın mobil uyumu ile açılacak :)

yukarıdaki kodlar gelen kişini basit php tahmin yoluyla yaptığı kısımdan yaparak mobil tablet benzeri bir cihaz diye mi kontrol ediyor.Öyleyse mobil temayı aktif etmeye çalışıyor değilse varsayılan temayı aktifleştirmeye çalışıyor.yukarıda belirttiğim gibi siz direk değiştirmek için yukarıdaki linki gerçekleştirmesi gerekir.

Alıntı:index.php?my_post_key=sayılar&theme=78
bunun gibi
Görevli Kuralları

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@kaRanLık-61-EA hocam valla anlamadım oradaki verdiğim fid göre kodu ayarlayıp verirmisiniz deneyim bir :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping