Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MySql Veritabanı İçe Aktarma Hatası
Herkese selamlar,
Bugünkü sorunum ise şöyle: İnternetten hazır sosyal paylaşım scripti SocialKit'i indirdim. Kurulum aşamalarını şöyle yürüttüm:
1. Önce bir veritabanı oluşturdum.
2. Veritabanını adı, host adı, kullanıcı adı ve şifresini script dosyalarının bulunduğu klasördeki assets/includes/config.php'de ilgili alanlara yazdım.
3. Scripti sunucuya yükledim. Hata almadım, sadece birkaç dosya için zaten var dedi ve ben de üzerine yaz dedim.
4. phpMyAdmin'e girip scriptle beraber gelen veritabanı dosyasını içe aktardım.

Tam bu dördüncü aşamada aşağıdaki hatayı aldım. Youtube'daki yükleme videolarında kimse bu hatayı almadı oysa. Sorun hosttadır diye hostu değiştirdim, yine aynı.

Hatanın siteye yansıması şöyle: Kullanıcı kaydı oluşturuyorum, site açılıyor, her şey düzgün çalışıyor. Ancak oturumu kapatınca tekrar otuerum açamıyorum. Hata vs. de almıyorum. Admin panelinden bakınca oluşturduğum kullanıcı kaydı görünüyor orada. Üç kere denedim, sonuç aynı. Ne yapmam lazım?

Karşılaştığım hata: https://i.hizliresim.com/Q7lr7g.png

Q7lr7g.png
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Özellikle @Coder ve @alone12 bekliyorum sizi çünkü siz sanırım bu işlerle uğraşıyorsunuz.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(18-06-2017 Saat: 16:36)hakan25 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Özellikle @Coder ve @alone12 bekliyorum sizi çünkü siz sanırım bu işlerle uğraşıyorsunuz.

bilmiyorum hocam ben pek fazla oraşmıyorum sql ile
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(18-06-2017 Saat: 16:39)aLoNe12 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(18-06-2017 Saat: 16:36)hakan25 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Özellikle @Coder ve @alone12 bekliyorum sizi çünkü siz sanırım bu işlerle uğraşıyorsunuz.

bilmiyorum hocam ben pek fazla oraşmıyorum sql ile

Böyle hazır bir script ile sen de site açmıştın sanki? Orada yaşamadın mı hiç böyle bir sorun?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
script çalışıyormu ?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(18-06-2017 Saat: 16:57)Rankings Nickli Kullanıcıdan Alıntı: script çalışıyormu ?

Şu an çalışıyor.

http://asosyal.rf.gd/
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Yok mu hatanın sebebini bilen şimdi?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Çözdüm. Eski sürüm yüklemek lazımmış.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Kardeş free hostlarda bu tip hatalarla karşılaşman normal.Özellikle hostinger tabanlı.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Hatayı en azından Türkçeye çevirseydiniz sebebini anlardınız. MySQL shell'de şu komutu girin;

Kod:
SET GLOBAL default_storage_engine = 'InnoDB';
atakaj
"I am constantly torn between killing myself or everyone around me."

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
bu script ücretli değil mi?
Tüm Destek Forumun Kuralları
Görevli Kuralları
Ücretli Mybb Tema Tasarım ve Kodlama , Bootstrap(html/css) duyarlı kodlamalar Yapılır.
Prof. Dr. MyBB Öğretmeni kaRanLık-61( Mustafa SEVİM )[ 2010-2022 => 10TL'de 12 Sene ]

İki Tarafta Zifiri kaRanLık

Mutlu Son İstiyorsan Çabalamalısın. Sadece Oturduğu Yerden Başarıya ulaşan varlık tavuktur. Bir Kurt Asla Evcilleşip Köpek Olmaz...
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(18-06-2017 Saat: 18:30)leojely Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Kardeş free hostlarda bu tip hatalarla karşılaşman normal.Özellikle hostinger tabanlı.

İnfinityfree'de de aynısını aldım.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(18-06-2017 Saat: 22:07)Ainsworth Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hatayı en azından Türkçeye çevirseydiniz sebebini anlardınız. MySQL shell'de şu komutu girin;

Kod:
MSQL Shell dediğin ne oluyor tam olarak?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(19-06-2017 Saat: 03:38)kaRanLık-61 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: bu script ücretli değil mi?

Script sitelerinde ücretsiz dağıtılıyordu. İndirip kurduktan sonra ücretli olduğunu öğrendim ben de. OSSN'ye geçmeyi düşünüyorum zaten.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(18-06-2017 Saat: 22:07)Ainsworth Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hatayı en azından Türkçeye çevirseydiniz sebebini anlardınız. MySQL shell'de şu komutu girin;

Kod:

Hocam kodu girince bu defa da şöyle bir hata aldım: https://i.hizliresim.com/qW8P55.png

qW8P55.png
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping