Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows Açılış Sesini Kapatma
windows-acilis-sesini-kapatma-kapak-696x392.jpg
Microsoft Windows’un her sürümünün (Windows 98, Windows Milenyum, Windows XP, Windows 7, Windows 8.0, Windows 8.1, Windows 10) kendine ait bir oturum açma sesi bulunuyor. Çoğu kullanıcı bu sesten rahatsız olup kapatmak isteyebiliyor. Hatta Windows uyarı seslerinin hepsini kapatmak bile istenilebilir.

Bu yazımızdan sizlere özelde Windows açılış sesini kapatma nasıl yapılır adım adım onu anlatacağız. Genelde ise, sizi rahatsız eden diğer Windows uyarı seslerini kapatabilirsiniz.

HADİ YAPALIM

1. Klavyeden Windows Tuşu ile birlikte R tuşuna basarak Çalıştır penceresini açıyoruz. Aç kısmına control yazıp Enter‘a basıyoruz.
windows-acilis-sesini-kapatma-1.jpg
2. Denetim Masası penceresi açıldı. Denetim Masası öğeleri arasında yer alan Ses kısmına tıklıyoruz.
windows-acilis-sesini-kapatma-2.jpg
3. Ses penceresinin üst tablarında yer alan Ses Efekti bölümüne tıklıyoruz.
windows-acilis-sesini-kapatma-3.jpg
4. Bu kısımda, Windows’un bütün uyarı seslerinin listelendiğini görebilirsiniz. Bir olayın karşısında eğer hoparlör simgesi bulunuyor ise Windows o olay gerçekleştiğinde ses çalışıyor. Eğer bulunmuyor ise o olay gerçekleştiğinde Windows herhangi bir uyarı sesi çalmıyor.

Bizim yapmak istediğimiz Windows açılış sesini kapatma olduğu için;

Alt kısımda yer alan Dolaşmayı Başlat seçeneğini maus ile seçerek aktif hale getiriyoruz.
windows-acilis-sesini-kapatma-4.jpg
Sesler kısmındaki açılır listeyi açıp, en üst kısımda yer alan (Yok) seçeneğini seçiyoruz.
windows-acilis-sesini-kapatma-5.jpg
İşlemi onaylamak için önce Uygula, ardından pencereyi kapatmak için Tamam butonlarına tıklıyoruz.
windows-acilis-sesini-kapatma-6.jpg
Artık bundan sonraki Windows oturumunu açtığımızda, oturum açma sesi gelmeyecektir. Milisaniye cinsinden bile olsa, yaptığımız bu işlemden sonra Windows daha hızlı bir biçimde açılacaktır.

Alıntıdır.
Kaynak:
Kod:
http://www.kolaydata.com/windows-acilis-sesini-kapatma-4609.html
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Sessiz windows windows değildir bence
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
leojely tüm bilgisayarı sessiz yapmıyorki,sadece açılış sesini kapatıyor.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping