Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zorunlu Din Dersleri Kaldırılsın - Ateizm Derneği
(06-06-2017 Saat: 14:59)ArchimeT Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Burası din forumu değil @xoxox belki haddime olmayabilir beni bağışlayın ama bu tarz konuları bu tür forumlarda paylaşmanız doğru olmamış

Şuan kullandığımız forum (Karanlık Bölge) 1,1.5 yıl önce ben açtırmıştım bu tarz konularla alakalı.Kuralları okuyabilirsin. Aynı zamanda rahatsız oluyorsanız bu kategoriden adminden rica edin overviewden kaldırsın.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(06-06-2017 Saat: 14:06)ShamaN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: fetönün kalıntıları işte bunlar zihniyet aynı

Sen önce avatarındaki o senin " Değerli " bildiğin insana bak,araştır.
@Shama
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(06-06-2017 Saat: 23:01)xoxox Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(06-06-2017 Saat: 14:06)ShamaN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: fetönün kalıntıları işte bunlar zihniyet aynı

Bu arkadaşın yazdıklarından ve paylaştıklarından hiç hoşnut değilim. Sen kimsin? Kendini açıkla bize sonra bize fetöcü de.

Arkadaşın Avatarından belli oluyor ;P
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(06-06-2017 Saat: 15:19)canuzuner Nickli Kullanıcıdan Alıntı: @Krons anlatmak istediğim o değil. Ağaç yaşken eğilir. Eğer doğru önceden anlatılırsa o kişi doğru olur.

bak dostum. eğer doğru anlatılacaksa tüm dinlerin anlatılması gerekir. ve sonra o cocuga soracaklar hangisi diye? şimdi diyeceksin ki sen o yasta cocuk nerden bilsin? ee senin yaptıgın şeyle aynı. anlatıyorlar cocuklara onların da aklına giriyor tamam artık o bir müslüman. ama düşünmeyen bir insan? ülkemizde ne kadar cok dusunmeyen insan var değil mi? düşünse,açsa diğer dinleri araştırsa,ateizm'i gibi. büyük patlamayı okusa,incelese çok mu kötü olur? yoksa bu sizin dininize güvenmediğinzden mi ? hani dedin ya ağaç yaşken eğilir; sen ağaca su verirsen büyür,o ağaca hem su hem güneş verirsen gerekli vitamin ve mineralleri alırsa, çürükcüllerden desteğini de alırsa ağaç yaşamı boyunca sağlıklı olur. işte tüm olay bu ya tamamen anlatacaksın ya da hiç. ben müslüman olmasınlar demiyorum,neden koyun gibi her şeye evet diyorlar? neden düşünmüyorlar? gençlerin % kaçı sence ben neden müslümanım ya da allah gerçekten var mı dedi? çoğu düşünüp tövbe tövbe diyip geçmiştir. bilmezler ki allah onlara sorgulamayı emrediyor. kitaplarını açıp okuyan bulamazsın. yanlış düşünüyorsun kardeşim. senin doğru dediğin bir başkası için yanlış olabilir. senin yanlış dediğinde bir başkası için doğru olabilir. lütfen bu düşünceden vazgeç. düşünen bir toplum din ile başlamaz bilim ile başlar..
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Konu bence çok yanlış yerlere gidebilir. @xoxox konuyu kapatabilir misiniz ? Ben önceden sormak istedim. Çünkü tartışmaya meyilli bir konu. Konu sahibi olarak size danışmak istedim. Teşekkürler.
& digital artist
sans toi les émotions d’aujourd’hui ne sont que la peau morte des émotions d’autrefois.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(09-06-2017 Saat: 19:21)beratdemir Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Konu bence çok yanlış yerlere gidebilir. @xoxox konuyu kapatabilir misiniz ? Ben önceden sormak istedim. Çünkü tartışmaya meyilli bir konu. Konu sahibi olarak size danışmak istedim. Teşekkürler.

Böyle konular olursa tabi tartışma çıkar. Burası destek forumu.
5bo0ov6.png
HTML CSS Javascript jQuery PHP Dart Flutter

"Son Tema Ekibi Lideri"
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(09-06-2017 Saat: 19:22)kraljmehmet Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(09-06-2017 Saat: 19:21)beratdemir Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Konu bence çok yanlış yerlere gidebilir. @xoxox konuyu kapatabilir misiniz ? Ben önceden sormak istedim. Çünkü tartışmaya meyilli bir konu. Konu sahibi olarak size danışmak istedim. Teşekkürler.

Böyle konular olursa tabi tartışma çıkar. Burası destek forumu.

Biraz engellemek amaçlı kapatılabilir diye düşünüyorum. Rahatsız olanlar da var. Bilmiyorum ben yine de konu sahibine sorayım.
& digital artist
sans toi les émotions d’aujourd’hui ne sont que la peau morte des émotions d’autrefois.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Karar verilmişti benim bildiğim. Bknz;
Kod:
http://www.mynet.com/haber/guncel/zorunlu-din-dersi-icin-karar-verildi-1593412-1
Denetleme Ekibi Lideri: 22-06-2018 -  ....
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(09-06-2017 Saat: 18:49)zadius Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(06-06-2017 Saat: 15:19)canuzuner Nickli Kullanıcıdan Alıntı: @Krons anlatmak istediğim o değil. Ağaç yaşken eğilir. Eğer doğru önceden anlatılırsa o kişi doğru olur.

bak dostum. eğer doğru anlatılacaksa tüm dinlerin anlatılması gerekir. ve sonra o cocuga soracaklar hangisi diye? şimdi diyeceksin ki sen o yasta cocuk nerden bilsin? ee senin yaptıgın şeyle aynı. anlatıyorlar cocuklara onların da aklına giriyor tamam artık o bir müslüman. ama düşünmeyen bir insan? ülkemizde ne kadar cok dusunmeyen insan var değil mi? düşünse,açsa diğer dinleri araştırsa,ateizm'i gibi. büyük patlamayı okusa,incelese çok mu kötü olur? yoksa bu sizin dininize güvenmediğinzden mi ? hani dedin ya ağaç yaşken eğilir; sen ağaca su verirsen büyür,o ağaca hem su hem güneş verirsen gerekli vitamin ve mineralleri alırsa, çürükcüllerden desteğini de alırsa ağaç yaş(** ! Küfür Etmek Yasaktır - Oto Filtre ! **) boyunca sağlıklı olur. işte tüm olay bu ya tamamen anlatacaksın ya da hiç. ben müslüman olmasınlar demiyorum,neden koyun gibi her şeye evet diyorlar? neden düşünmüyorlar? gençlerin % kaçı sence ben neden müslümanım ya da allah gerçekten var mı dedi? çoğu düşünüp tövbe tövbe diyip geçmiştir. bilmezler ki allah onlara sorgulamayı emrediyor. kitaplarını açıp okuyan bulamazsın. yanlış düşünüyorsun kardeşim. senin doğru dediğin bir başkası için yanlış olabilir. senin yanlış dediğinde bir başkası için doğru olabilir. lütfen bu düşünceden vazgeç. düşünen bir toplum din ile başlamaz bilim ile başlar..
Tabi ya adam olmasın bilim adamı olsun değil mi? Anlamıyorsunuz galiba İslam'dan başka dosdoğru bir din var mı? Ben din peşinde değilim. Ahlak peşindeyim.
computer science
"la vittoria sara nostra"
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(09-06-2017 Saat: 19:31)canuzuner Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(09-06-2017 Saat: 18:49)zadius Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

bak dostum. eğer doğru anlatılacaksa tüm dinlerin anlatılması gerekir. ve sonra o cocuga soracaklar hangisi diye? şimdi diyeceksin ki sen o yasta cocuk nerden bilsin? ee senin yaptıgın şeyle aynı. anlatıyorlar cocuklara onların da aklına giriyor tamam artık o bir müslüman. ama düşünmeyen bir insan? ülkemizde ne kadar cok dusunmeyen insan var değil mi? düşünse,açsa diğer dinleri araştırsa,ateizm'i gibi. büyük patlamayı okusa,incelese çok mu kötü olur? yoksa bu sizin dininize güvenmediğinzden mi ? hani dedin ya ağaç yaşken eğilir; sen ağaca su verirsen büyür,o ağaca hem su hem güneş verirsen gerekli vitamin ve mineralleri alırsa, çürükcüllerden desteğini de alırsa ağaç yaş(** ! Küfür Etmek Yasaktır - Oto Filtre ! **) boyunca sağlıklı olur. işte tüm olay bu ya tamamen anlatacaksın ya da hiç. ben müslüman olmasınlar demiyorum,neden koyun gibi her şeye evet diyorlar? neden düşünmüyorlar? gençlerin % kaçı sence ben neden müslümanım ya da allah gerçekten var mı dedi? çoğu düşünüp tövbe tövbe diyip geçmiştir. bilmezler ki allah onlara sorgulamayı emrediyor. kitaplarını açıp okuyan bulamazsın. yanlış düşünüyorsun kardeşim. senin doğru dediğin bir başkası için yanlış olabilir. senin yanlış dediğinde bir başkası için doğru olabilir. lütfen bu düşünceden vazgeç. düşünen bir toplum din ile başlamaz bilim ile başlar..
Tabi ya adam olmasın bilim adamı olsun değil mi? Anlamıyorsunuz galiba İslam'dan başka dosdoğru bir din var mı? Ben din peşinde değilim. Ahlak peşindeyim.
canım kardeşim, bu dusunce kisiden kisiye degisir. Cok ahlaklı bir din 15 yaşındaki kıza tecavüz edip öldüren canlı hırsızdan az ceza yiyor. Suudi arabistanı goruyorsunuz hoşgoru dini diyorsunuz bizi sırtımızdan vuran adamlar simdi de katar'ı vurdular. bu isler böyle herkes paranın kopegi. ahlak yok dinlerde kusura bakma ama gercek boyle. orta cag'da papazlar derdi cennetten yer satın alın simdi hocalar (!) diyor. Hiç bilim kitabı okudun mu? Hiç büyük patlamayı okudun mu? Peki ya hiç Kuran-ı kerim'i türkçe olarak okudun mu? Bilim adamı olan "adam" olmuyor mu? bak 15 yaşındaki engelliye tecavüz eden XXX partili bir vekilde müslüman adam mı o? bence insan bile değil. Düşüncen çok gerici.. Evet İslam'dan başka doğru dürüst din yok çünkü hepsi birbirinden beter. Ben deistim ve din dersine girmek zorunda değilim; girmezsem ne olur? - yok yazılırım ve tüm günüm gider. bir düşünsene tüm sene böyle ? Ahlak peşindeysen bu şey hakkında bir kaç kitap hatta bir iki tane Ateist insanlardan makale oku ve sonra gidip hoca vaazı oku. Sence sokakta oruç tutmayıp yemek yiyen kadın dayak yemelidir diyen mi yoksa özgür düşünceyi savunan biri mi? Bir bakar mısın İşviçreye çoğu "dinsiz" fakat ülkede suç oranı yok,cidden yok. Türkiye'ye bakalım. Herkes çok müthiş müslüman herkes cennetlik ama herkes paranın kopegi. Umarım kapalı düşüncelerinden çıkıp bir kaç bir şey okursun. Okuyupta yine aynı dusunuyorsan sana helal olsun kardeşim bir şey demiyorum.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Konuyu açıklığa kavuşturayım amma uzattınız.
Kuran'da geçen ayetlere göre müslüman ebeveyn çocuğuna İslam'ı öğretmek zorundadır ve okulda bunun devamlılığını sağlar. Annesi veya babası farklı dine mensupsa din kaldırılsın deme hakkına sahiptir diğerleri boş konuşmasın.

@zadius İslam'ı müslümanlara göre yorumlamak cahillikten başka birşey değildir aklında bulunsun
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(09-06-2017 Saat: 19:53)Helper Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Konuyu açıklığa kavuşturayım amma uzattınız.
Kuran'da geçen ayetlere göre müslüman ebeveyn çocuğuna İslam'ı öğretmek zorundadır ve okulda bunun devamlılığını sağlar. Annesi veya babası farklı dine mensupsa din kaldırılsın deme hakkına sahiptir diğerleri boş konuşmasın.

@zadius İslam'ı müslümanlara göre yorumlamak cahillikten başka birşey değildir aklında bulunsun
Kimsenin boş konuştuğu yok. Mahalle abisi gibi gelipte cahillik boş konuşmalar felan da ne demek? İslam'ı kitaba göre yorumlarsam burda cogunuz benden korkar ki hayatınızda ateist veya deist biriyle konusmamıstır. bu konu çok derin isteyen varsa p.m gelsin uzun uzun tartısalım
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(06-06-2017 Saat: 12:20)Murat#Baykam Nickli Kullanıcıdan Alıntı: İlim öğrenmek kadar iyisi yok atalarımız din ile çok güçlendi.

Ataların dediğin Orta Asya'dan göçmüş olan Türklerden bahsediyorsan sana birkaç şey söyleyeceğim ve düşünmeni isteyeceğim. Ama Osmanlı'dan bahsediyorsan hata edersin çünkü senin ataların Osmanlı'dan öncesinde de vardı.

Türk-Arap ilişkileri, Hz. Ömer zamanında başladı. Nihavent Savaşı'nı (642) kazanarak, İran'daki Sâsânî devletine son veren Müslüman Araplar, doğuya doğru ilerlediler ve Ceyhun nehrine ulaştılar. Ceyhun nehrinin ötesinde Türkler bulunuyordu. Böylece, Türklerle Müslüman Araplar ilk defa karşı karşıya gelmiş oldular.

Emevîlerin, 661 yılında halifeliği ele geçirmelerinden sonra, Arapların, Türk ülkelerine doğru ilerleyişleri devam etti. Türkler ile Araplar arasındaki mücadelelerin en şiddetlisi, Emevîler zamanında oldu. Emevîlerin Horasan valisi Übeydullah Bin Ziyad, 674 yılında, Ceyhun nehrini geçerek, Maveraünnehir'in önemli şehirlerinden Buhara'yı kuşattı. Buhara'nın Türk asıllı melikesi Kabaç Hatun, ağır bir vergi karşılığında Übeydullah Bin Ziyad ile anlaşma yaptı. Bu anlaşmanın bir sonucu olarak Übeydullah Bin Ziyad, iki bin Türk gencini asker olarak ordusuna aldı. Böylece, Türkler ilk olarak İslâm Devleti'nde askerî görev almış oldular. 

Yani Türkler , islamiyeti kılıç zoru ile seçmiş olduğunu düşünüyorum. Çünkü o zaman Kuran'ın Türkçe bir çevirisi yok ee bu insanlar o zaman nasıl islamiyeti seçecek ? Tamam dini inanışlar benzer olabilir Gök Tanrı vs , bütün dinlerde birbirine benzer o zaman hepsinin kaynaşarak bir din olması gerekmez mi ?
Seo Danışmanlığı
10TR.NET ARAMA MOTORU

Seo hakkında ki her sorunuz için buradayım.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Din ile Ahlak kavramı birbiri ile bir bütündür. Ama Dinsiz birey ahlaksız, İnançlı birey ahlaklı değildir.

Mesele ahlak ise bütün dinlerin ahlak ile ilgili kısımlarından alıntı yapılarak kitabın içine aktarılması lazım. Bizdeki din dersi islam propagandası, bundan rahatsız değilim ama müslüman olmayanları ilgilendiren bir ders değil. Ben veya bir başkası inanmayabilir. En basitinden inanabilir ama kuran'ın değiştirildiğini düşünebilir.

Eskiden böyle konular açılırdı tartışma falan da çıkmazdı çünkü forumun IQ seviyesi buna izin verirdi. Şimdi forumdaki kitlenin belirli bir IQ seviyesine sahip olması için en gerekli şey yok; BEYİN?!

Din eğer dünyada büyük bir yer ediniyorsa evet anlatılması gerekli olabilir. Anlatmaktan öteye çıktığında ne olur bilemeyiz. İstediğiniz kadar ders verin din de ahlak da ailede biten şeyler. Okul pek toparlamıyor o ikisini. Toparlasaydı imam hatipli öğrenciler benden daha az küfür ve argo kullanırdı

Lise düzeyindeki din dersi 2. veya 4. sınıfa çekilirse sorun kalmaz aslında. İlla ki kalksın, kalsın mevzusu değil. Şöyle ki bir insanın dine inanmaması için o dini de bilmesi lazım, bu konudaki inançsız kesim din kelimesini, inançlı kesim ateizm kelimesini duyduğunda triggerlanırsa tartışmanın bir alemi yok :P
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(09-06-2017 Saat: 20:00)zadius Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(09-06-2017 Saat: 19:53)Helper Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Konuyu açıklığa kavuşturayım amma uzattınız.

Kimsenin boş konuştuğu yok. Mahalle abisi gibi gelipte cahillik boş konuşmalar felan da ne demek? İslam'ı kitaba göre yorumlarsam burda cogunuz benden korkar ki hayatınızda ateist veya deist biriyle konusmamıstır. bu konu çok derin isteyen varsa p.m gelsin uzun uzun tartısalım

Daha gelir gelmez abilik taslamaya başlamışsın ortama alışmana sevindim. O zihniyette biriyle diyaloga gircek kadar düşük değilim önce o kitap bilgini doğru yönde kullan. Ben bunu yaparım şunu ederim wowow konuşmalarından kara cahil olduğun belli hadi dök bilgilerinide beyin fırtınası yapalım.

Alıntı:Suudi arabistanı goruyorsunuz hoşgoru dini diyorsunuz bizi sırtımızdan vuran adamlar simdi de katar'ı vurdular. bu isler böyle herkes paranın kopegi.

Tanıtım konusu açsan bu kadar kolay tanıyamazdım sanırım bu cümle beni benden aldı bilgili abi.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@beratdemir hocam admine pm atabilirsiniz kategoriyi overview'den kaldırsın.Forumca tartışma konuları bence güzel oluyor. Herkes fikrini ortaya koyuyor.Forumda açtığım tartışma konularına bakarsanız son zamanlardaki neredeyse tüm konulardan daha fazla hit alıyor. Birde admininde dediği gibi destek destek olmaktan çıktı uzun süredir.(PM'de demişti.) Bu tarz konulardan zarar gelmez diye düşünüyorum.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Siz bilirsiniz hocam.
& digital artist
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping