Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zorunlu Din Dersleri Kaldırılsın - Ateizm Derneği
Zamanında ne kadar destek versemde kampanya iptal edildi bir şekilde. Üzücü..
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Eğer forumdan destek verecek birki kişi çıkarsa tekrar kampanya başlatabiliriz.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
İşte bu şekilde ülkemizin çocuklarını ahlaksız bir kişiliğe büründürebiliriz.
ne kadar iyi bir yöntem değil mi?
daha inanç vasfı olmayan insanların bu kampanyayı yürütebileceğini düşündüyseniz siz baştan kaybetmişsiniz.
computer science
"la vittoria sara nostra"
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(06-06-2017 Saat: 09:40)canuzuner Nickli Kullanıcıdan Alıntı: İşte bu şekilde ülkemizin çocuklarını ahlaksız bir kişiliğe büründürebiliriz.
daha inanç vasfı olmayan insanların bu kampanyayı yürütebileceğini düşündüyseniz siz baştan kaybetmişsiniz.

Daha belirli bir olgunluğa oluşmamış çocuklara dini eğitim verilmesi ne kadar doğru?Belirli bir yaşa geldiğinde kendi yolunu belirleyebilirdi fakat buna izin verilmiyor. Daha çocuk yaşta beyin yıkanıyor ve tek doğru ona öğretilen olarak görüyor. Bir insan inançsızsa ne olacak? Kampanya yürütemezmi? Burası Suriye yada Suuidi Arabistan değil. İnsanları dinlerine göre değil fikirlerine görüşlerine göre yargılayabiliriz.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Sakına beni ateist olarak algılamayın, sadece görüşümü belirteceğim. :D

Bir insanın merak ederek ve severek öğrenmesi var, birde zorla istemeyerek öğrenmesi var. Bana göre en mantıklısı merak ederek ve severek öğrenmesidir. Bir insana zorla birşeyi öğretmeye çalışmak o insanı tiksindirir. Olgun olmayan ve daha dünyayı yeni yeni tanıyan küçük kardeşlerimize zorla öğretmeye çalışırsak ve kafasını sadece bu tür şeylerle doldurursak geleceğimizi kısıtlarız. Ben demiyorumki Müslümanlığı öğretmeyin; kişi merak etsin ve kendisi çabalasın. Bir süre sonra zaten severek destek almayı isteyecektir.

Bir not olarakta son görüşümü eklemek istiyorum. Zamanında ulu önder Atatürk din düşmanı denildi. Bende son olarak noktayı koyuyorum.
Din işlerini yürütmek ve din istismarcılarının dini kullanarak halk üzerinde baskı kurmalarını engellemek için Diyanet İşleri Başkanlığını kurdu ancak bir konu üzerinde kısıtlı kaldık ve din istismarcıları şuanda bu dönemde dinimizle alay ediyor. Neyse, uzatmayacağım.

İyi forumlar.
https://instagram.com/alphazzers
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Hadi öyle diyelim, liseli ve üniversiteli kişiler merak ederek ve severek DOĞRUYU öğrenicek.
peki ilköğretimdeki çocuklar? Onlar liseli veya üniversiteli abileri kadar olgun mu? Hayır. Peki bu çocuklar doğruyu nasıl araştıracak? Nerden öğrenicek. Lise veya üniversiteli yıllarına kadar İNANÇSIZ mı olacak? Saçmalık.
Eğer çocuklarımıza küçük yaşta iken din öğretilmez ise. İnanç öğretilmez ise. Gelecekte de bu kişilik inançsız olacaktır.
Atalarımız da boşuna dememiş ağaç yaşken eğilir diye.

Son olarak ülkemizde din dersine zorunlu diyorsunuz fakat sizi silah zoruyla tehdit edip mi sokuyorlar derse?
üzerinizde zorunluluk mu hissediyorsunuz?

EĞER BİR SORUNUN YOKSA VE BU DURUMDAN RAHATSIZ OLUYORSAN ÖĞRETMENİNE GİDİP SORUNUNU ANLATIRSAN ANLAYIŞLA DİNLEYECEKTİR.

neyse gerildim, iyi forumlar.
computer science
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(06-06-2017 Saat: 09:40)canuzuner Nickli Kullanıcıdan Alıntı: İşte bu şekilde ülkemizin çocuklarını ahlaksız bir kişiliğe büründürebiliriz.

Okulunda cidden din dersi işleyen var mıymış ya :D
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(06-06-2017 Saat: 10:58)Orion Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Okulunda cidden din dersi işleyen var mıymış ya :D

İmamhatipli görmedin hiç galiba :D Adamların asansör müziği mesneviden ders aldım
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(06-06-2017 Saat: 10:45)canuzuner Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hadi öyle diyelim, liseli ve üniversiteli kişiler merak ederek ve severek DOĞRUYU öğrenicek.
peki ilköğretimdeki çocuklar? Onlar liseli veya üniversiteli abileri kadar olgun mu? Hayır. Peki bu çocuklar doğruyu nasıl araştıracak? Nerden öğrenicek. Lise veya üniversiteli yıllarına kadar İNANÇSIZ mı olacak? Saçmalık.
Eğer çocuklarımıza küçük yaşta iken din öğretilmez ise. İnanç öğretilmez ise. Gelecekte de bu kişilik inançsız olacaktır.
Atalarımız da boşuna dememiş ağaç yaşken eğilir diye.

Son olarak ülkemizde din dersine zorunlu diyorsunuz fakat sizi silah zoruyla tehdit edip mi sokuyorlar derse?
üzerinizde zorunluluk mu hissediyorsunuz?

EĞER BİR SORUNUN YOKSA VE BU DURUMDAN RAHATSIZ OLUYORSAN ÖĞRETMENİNE GİDİP SORUNUNU ANLATIRSAN ANLAYIŞLA DİNLEYECEKTİR.

neyse gerildim, iyi forumlar.

Ee öğretmenlerimle zaten derslerde sürekli tartışıyoruz bu konuyu. Gireceksin diyorlar ben ne yapayım? Bir insan inançsız olacaksa zaten olur. Erken yada geç eğitim vermek farkettirmez. İnançlı olacaksada zaten olur.Eğitime din karışmaması lazım. İsteyen gitsin camiden kiliseden öğrensin merak ettiğini.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Zorla güzellik olmaz.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
İlim öğrenmek kadar iyisi yok atalarımız din ile çok güçlendi.
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Zorunlu din dersi diye bir tabir olamaz ki. Ne güzel ayriyetten islam dinini öğreniyorsun bu bile bi kültür birikimi sayılır. Ondan sonrasına karışamayız.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Baştan ateist olmadığımı söyleyeyim. Bir insanın ateist olması onun iyiyi ve kötüyü ayırt edemeyeceği anlamında gelmez. Ve her ateist olan kimse kötü bir insan olacak diye bir şeyde yok yani bir insan ateist diye ona ahlaksız demek biraz saçma oluyor.
Builds mobile apps or something
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ben bir ateist değilim yanlış anlaşılmasın ama görüşümü de belirteyim,

Sonuçta Türkiye Cumhuriyetin de yaşıyoruz, herkes istediği dini yaşayabilir ve buna kimse bir şey diyemez. Birde "ahlaksız" kelimesini kullanarak çok yanlış yapmışsınız. Ateistler iyi ve kötüyü ayır edebilir, ateistler kötüdür diye bir şey yok.

Örnek olarak: Adam ben Müslümanım diyor fakat içki, kumar, zina... Yapmadık şey bırakmıyor. Daha sayılacak çok şey varda boş ver.

Yani her Müslüman iyi olacak diye bir şeyde yok, her ateist kötü olacak diye bir şeyde yok.

Bana kalırsa din dersleri zorunlu olmamalı, unutmayın Türkiye Cumhuriyeti devletinde yaşıyoruz.

Fakat İlim öğrenmek isteyenlerde vardır, Mesela benim bu yönde çok merakım vardır. Din dersinin zorunluluğu kalkarsa hem Müslüman kardeşlerim hem ateist kardeşlerimde rahat eder.
Öyle insanlar vardır ki sadece fikirleri bile yepyeni ağaçların fidanlarını eker.

#MustafaKemalAtatürk(1881-193∞)

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
fetönün kalıntıları işte bunlar zihniyet aynı
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(06-06-2017 Saat: 14:06)ShamaN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: fetönün kalıntıları işte bunlar zihniyet aynı

Sen kimsin de insanlara Fetöcu diyorsun?
Öyle insanlar vardır ki sadece fikirleri bile yepyeni ağaçların fidanlarını eker.

#MustafaKemalAtatürk(1881-193∞)

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Burası din forumu değil @xoxox belki haddime olmayabilir beni bağışlayın ama bu tarz konuları bu tür forumlarda paylaşmanız doğru olmamış
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@Krons anlatmak istediğim o değil. Ağaç yaşken eğilir. Eğer doğru önceden anlatılırsa o kişi doğru olur.
computer science
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Arkadaşlar ne güzel bedava ortalama yükseltiyorsunuz işte :P
-Bence kaldırılmamalı yani not derdinde değilim işin şakası o :)
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(06-06-2017 Saat: 14:06)ShamaN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: fetönün kalıntıları işte bunlar zihniyet aynı

Bu arkadaşın yazdıklarından ve paylaştıklarından hiç hoşnut değilim. Sen kimsin? Kendini açıkla bize sonra bize fetöcü de.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping