Konuyu Oyla:
  • Toplam: 2 Oy - Ortalama: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Bitti]-xoxox - AR-GE Başvurusu
Ad Soyad: Kaan Vuran
Meslek/Okul: Lise (Üniversite hedefim Evrimsel Biyoloji)
ARGE hakkında bildikleriniz: Araştırma ve geliştirme olarak kendi içinde iki farklı alana ayrılıyor.Mantık olarak bakıldığında kendi yorumun araştır ve geliştir.
Destek forumu ve 10tr.net için varsa bi fikriniz/projeniz: Birçok fikrim var aslında. Birkaçtanesini buraya yazayım;

1-10TL platformu Wordpress'e uyarlanıp 20TL gibi bir platform oluşturulup 10TL ile aynı sunucuları kullanması.
2-Bildiğiniz gibi plugin istekleri konusunda sistemde bazen çok sıkıntı yaşanıyor. Olmayan pluginler vs.D10 üzerinde istekler yapılıyor fakat bazen gözden kaçırılıyor.Ben şey düşündüm,bir yükleme sayfası tarzında bir sayfa ve eklenti hakkında bilgiler girilecek.  Form tarzıda olabilir.Daha sonra eklenti ek olarak eklenecek.Sonradan ise adminler gerekli taramaları ve uyum testlerini yaptıktan sonra /mybb klasörüne yükleyecekler.
3-Sistem yenilemesi.Yetkili başvuruları aşamalar halinde olacak.Bir kişi diyelim BŞ lik için başvurdu eğer başvurusu onaylanırsa direkt olarak Değerlendirme rütbesine geçecek.Daha sonra değerlendirme aşamasında geçenler aday olacaklar. Belirli bir zaman ve emekleri doğrultusunda yetkili olacaklar/yada olmayacaklar.
4-Soru-cevap bölümü E-Odev tarzına getirlip isteyenler puan verip soru sorabilecekleri ve cevaplayanlarında sp kazanabileceği bir sistem.Eğer soruyu soran kişi cevaplardan hoşnut olmazsa cevapları silebilecek. Max 3-2 tane vs belirlenirse spamın ve boş yorumların önüne geçilir.
5-Onaylı üye vs sistemi. İsmi değişebilir fakat sitede belirli bir sayıda kodlama yada tasarım yapmış kişiler çalışmaları ile sadece belirli yöneticilerin görebileceği bir bölümde konu açarak başvurularını yapacaklar. Eğer çalışmaları ve davranışları yeterli ise Onaylı Üye olabilecek.
6-10TL geneli üyelerin sitelerinden para kazanbileceği sistem. Herkes farklı sitelerden reklam alabilir fakat bunu 10TL sistemi üzeirnden yaparsak çok daha güzel olur.Aynı link.tl gibi  üyeler admine başvuru yapacaklar ve siteleri reklam almaya uygun olursa admin kendi oluşturduğu reklam ağı ve aldığı reklamları üyeye iletecek.Reklam veren sitelerle anlaşılıp üyelere basip bir panel verilirse kazançlarını takip edebilriler. %30 Admin %30 Site %40 Da üyeler kazanç sağlasa çok güzel olabilir.
7-Haftanın belirli gün ve saatlerinde açık olacak bir chatbox. Sadece yetkililer chatbox açık olduğu zaman diliminde aktif olmaya çalışacaklar ve forumun durumunu rapor tarzı kısa kısa anlatacaklar.Aynı zamanda bir örnek vereyim diyelim bir üye bölüm şefi başvurusu yaptı. Chatbox'da isteyen yetkililer o kişi hakkındaki görüşlerini bizzat ekibin liderine iletecekler.Bu tarz pek çok şey yapılabilir.Fakat sürekli açık olursa gerekli aktiflik sağlanamaz.
8-Ayın ve haftanın 10TL.net sitesi.Her ay ve hafta belirlenecek bir site olacak.İkiside D10 a headere duyuru olarak eklenecek. Fakat ayın sitesi daha büyük daha göze çarpar şekilde olacak. Haftanın sitesi ise daha küçük olacak.Bu şekilde forumlardaki aktiflik artabilir.Örn bu haftanın sitesi:SanalikaForum
9-Kategoriler çok eskidi. Tüm yetkililerle birlikte tekrar düzene koyulması gerekiyor.
10-Ücretli 10TL planları. Hostinger'daki gibi aslında. Ücretsiz ve ücretli planlar olacak.
11-Bildiğiniz gibi 10TL.net te yavaşlama,kapanma vs gibi sorunlar olabiliyor ara sıra. Bunun için bağış kısmı açılacak. 1-2tl farketmeksiizn herkes bağış yapabilecek. Belirli bir sayıya ulaşanlar destekçi üye olacaklar.

Şuanlık aklıma gelenler bunlar.Sürekli aklıma geliyor fakat herhangi bir yere kaydetmediğim için unutuyorum.Daha bir sürü fikir üretebilirim.

MyBB Plugin ve Modül Oluşturmak için Bilginiz:Düşük
HTML Bilginiz:Biraz
CSS bilginiz:Düşük
PHP Bilginiz:Ufak tefek çalışıyorum. Belirli bir süre sonra basit programlar yapmayı deneyeceğim.
MyBB Bilginiz:Kullanabilecek ve destekverebilecek derecede.
Photoshop bilginiz:Orta seviye.
Neden bu yetkiyi istediniz:10TL platformuna katkı sağlayıp sistem kullanıcılarına daha iyi hizmet sağlamak için.
Ne zamandır 10tr.net i kullanıyorsunuz:2014!'ün başından beri.
5x5-9/3+7-(3x2) = ? (ciddi olarak cevaplayın) *** : 23
Kabul edilmessem  Bölüm Şefi rütbesinde hizmet vermeye devam edeceğim.AR-GE rütbesine daha uyum sağlayıp daha fazla iyi işler başarabileceğimi kanısındayım.
Herkesin iyi kötü yorumlarını bekliyorum ^^ Teşekkürler.
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
voV, başarılar dilerim.
PGM
Teşekkür verenler:
(06-06-2017 Saat: 02:32)Yusuf K. Nickli Kullanıcıdan Alıntı: voV, başarılar dilerim.

Teşekkür ederim.
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
Başarılar dilerim hakediyorsun.
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
(06-06-2017 Saat: 02:40)Helper Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Başarılar dilerim hakediyorsun.

Teşekkür ederim Erman yorumun için.
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
Başarılar Kaancım.
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
Başarılar Kaan, ben hak ettiğini düşünüyorum. Aynı sitede görev yapıyoruz ve zaten fikirlerine hayranım.
Öyle insanlar vardır ki sadece fikirleri bile yepyeni ağaçların fidanlarını eker.

#MustafaKemalAtatürk(1881-193∞)

PGM
Teşekkür verenler:
Ben de ar-ge oldum. Çok bir şeyi yok. BŞ daha iyi olacaktır hocam.
& digital artist
sans toi les émotions d’aujourd’hui ne sont que la peau morte des émotions d’autrefois.
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
(06-06-2017 Saat: 03:30)beratdemir Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ben de ar-ge oldum. Çok bir şeyi yok. BŞ daha iyi olacaktır hocam.

Berat zaten amaç bir şey yapmak değil fikir ön plana atıp uygulamak. Sistemin gelişmesine yardımcı olacak bir ekibe katılmak. Bölüm şefi farklı ar-ge farklı :)
Öyle insanlar vardır ki sadece fikirleri bile yepyeni ağaçların fidanlarını eker.

PGM
Teşekkür verenler:
(06-06-2017 Saat: 03:32)RuhSuZZ Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(06-06-2017 Saat: 03:30)beratdemir Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ben de ar-ge oldum. Çok bir şeyi yok. BŞ daha iyi olacaktır hocam.

Berat zaten amaç bir şey yapmak değil fikir ön plana atıp uygulamak. Sistemin gelişmesine yardımcı olacak bir ekibe katılmak. Bölüm şefi farklı ar-ge farklı :)

Ben ar-ge oldum. Fikir sunduğumda kimse umursamadı. Ben de grafikerliği seçtim.
& digital artist
sans toi les émotions d’aujourd’hui ne sont que la peau morte des émotions d’autrefois.
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
(06-06-2017 Saat: 03:43)beratdemir Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Sen Ar-Ge'de çalıştın, tecrübelerin var :) Bende bir deneyeceğim. Belki bizimkiler umursanır. Herkes yetenekli olduğu bir rütbeyi seçmeli bence :) Photoshop bilgisi %99 olan birisi olarak en doğrusunu yapmışsın...

PGM
Teşekkür verenler:
Başarılar dilerim.
"
MyBB Plugin ve Modül Oluşturmak için Bilginiz:Düşük
HTML Bilginiz:Biraz
CSS bilginiz:Düşük
PHP Bilginiz:Ufak tefek çalışıyorum. "

İyi olmamış...
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
(06-06-2017 Saat: 03:45)RuhSuZZ Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Sen Ar-Ge'de çalıştın, tecrübelerin var :) Bende bir deneyeceğim. Belki bizimkiler umursanır. Herkes yetenekli olduğu bir rütbeyi seçmeli bence :) Photoshop bilgisi %99 olan birisi olarak en doğrusunu yapmışsın...

%99 Güzel gönderme hocam. Başarılı.
* @leojely Hocam bunlarla fazla ilgisi yok bence. Önemli olan hayal gücü diye düşünüyorum. MyBB seviyemin %0 olduğu halde alındım ben.
& digital artist
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
(06-06-2017 Saat: 04:36)beratdemir Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(06-06-2017 Saat: 03:45)RuhSuZZ Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

%99 Güzel gönderme hocam. Başarılı.
* @leojely Hocam bunlarla fazla ilgisi yok bence. Önemli olan hayal gücü diye düşünüyorum. MyBB seviyemin %0 olduğu halde alındım ben.

Yok yani sen Ar-Ge ye değil grafikerliğe çok uygunsun, kötü bir gönderme değil ;)

PGM
Teşekkür verenler:
Kötü değil hmm düşündürücü. Bir ara çok uğraşmıştım egocu diyenlerle.
& digital artist
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
(06-06-2017 Saat: 04:42)beratdemir Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Kötü değil hmm düşündürücü. Bir ara çok uğraşmıştım egocu diyenlerle.

Berat beni çok yanlış anladın benim photoshop bilgim %25 iken grafikerlik ile uyuşamam. Senin yaptığın işi ben yapabilir miyim? Ben sadece doğru kararı vermişsin dedim :) Ve gerçekten inanıyorum %99 olduğuna, sanırım yorumumdan yanlış şeyler anlamışsın. Ve tasarımlarınıda beğeniyorum :)

PGM
Teşekkür verenler:
(06-06-2017 Saat: 04:44)RuhSuZZ Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(06-06-2017 Saat: 04:42)beratdemir Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Kötü değil hmm düşündürücü. Bir ara çok uğraşmıştım egocu diyenlerle.

Berat beni çok yanlış anladın benim photoshop bilgim %25 iken grafikerlik ile uyuşamam. Senin yaptığın işi ben yapabilir miyim? Ben sadece doğru kararı vermişsin dedim :) Ve gerçekten inanıyorum %99 olduğuna, sanırım yorumumdan yanlış şeyler anlamışsın. Ve tasarımlarınıda beğeniyorum :)
Teşekkürler o halde. Başkaları görmesin ama şimdi öterler. 
Bak mesela şunun gibi:
%95 lik tasarım bilgisi ve d10 da grafiker başvurusu yapıyor sizin aklınıza mantıklı geliyormu.
Siz bu yüzdelik dilimlerini yanlış öğrenmişsiniz photoshopda binlerce şey var wallpaper logo rank yapıp %95 bilgim var denmez küfür gibi birşey bu hayır nerdeyse %100 dicek arkadaş çalışmaların güzel olabilir güzel yorumlar alınabilirde wallpaper logo banner yapıp 2 texture bir font texture googleden , böyle olupta %95 denmez %95 nedir abi sen photoshop u sular seler gibi biliyorum diyorsun küfür den kötü birşey bana göre "
& digital artist
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
Xoxox Başarılar.
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
Herkese yorumları için teşekkürler. Konudada belirttiğim gibi Berat,AR-GE ekibinde daha iyi işler başaracağımı düşünüyorum.
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
@ASiPaTRoN @Falcon @RedOx @Novruz @Orion @Sunxdizayn @Ripbyrustavi02 @Dream41 görüşlerinizi almak isterim.
Ara
PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping