Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows BIOS'a gömülü lisansı bulma
Merhaba arkadaşlar.Sabah farklı bir forumda konu gördüm benle aynı dertte olan bir arkadaş bilgisayarına ilk aldığı keyi kurmak istiyordu nasıl bulacağını soruyordu.Bende 1 2 cevap yazdım.Bi arkadaş lisansların biosa gömülü olduğunu söyledi.Bende araştırmaya koyulup çözümü buldum.Hadi konuya geçelim.

"Bilgisayarın ilk lisansını bulma,Windows lisans bulma,Windows BIOSA gömülü lisansı bulma,bilgisayarımın ilk geldiğindeki lisansı nasıl bulabilirim,windows orjinal lisansımı bulmak istiyorum gibi sorulara cevap olan konumuza başlıyorum"

BIOS‘a gömülü ürün anahtarını öğrenmek için ise RWEverything isimli uygulamaya ihtiyacımız var. Bu uygulamanın 64bit portable sürümünü buraya tıklayarak edinebilirsiniz. Ürün anahtarımızı görebilmek için öncelikle uygulamayı yönetici izinleriyle çalıştırıyoruz:

69ad73.png

Burada kırmızı ile işaretlediğim ACPI butonuna tıklıyoruz, açılan pencereden ise MSDM sekmesine geçiyoruz.

p0bl4q.png

Kırmızı içine alıp siyahla üzerini çizdiğim alanlarda BIOS‘ta kayıtlı Windows lisans anahtarınız yer alıyor.

Ve bir arkadaşın farklı bir sitedeki yorumu;

"Sırf merakımdan, kontrollü deneyini de yapmış olmak için, bilgisayarıma farklı bir Windows 8 sürümünü, farklı bir ürün anahtarıyla kurup her iki araç ile de tekrar kontrol ettim. Bahsi geçen ilk araç yükleme sırasında kullandığım ürün anahtarını gösterirken, RWEverything‘de yine BIOS‘taki ürün anahtarımı gördüm. Gerçekten BIOS‘taki ürün anahtarıma erişebildiğimi kendi kendime kanıtladığım için tekrar orjinal Windows‘uma geri dönüş yaptım. Yaşasın boş zamanlar! "
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Baya yararlı bir konuymuş bu. Diyelim ben gittim laptop aldım win8 kurulu beğenmedim win7ye çevirdim elimde ki key gitti pcye bişey olsa garantiside gitti haliyle tekrar win8 kurup bios keyi girdiğimde anlama şansları var mı acaba?
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(08-04-2017 Saat: 12:39)HByktas Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Baya yararlı bir konuymuş bu. Diyelim ben gittim laptop aldım win8 kurulu beğenmedim win7ye çevirdim elimde ki key gitti pcye bişey olsa garantiside gitti haliyle tekrar win8 kurup bios keyi girdiğimde anlama şansları var mı acaba?

Hayır
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping