Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bulut Depolama Nedir-Yandex Disk-Google Drive-Dropbox-Onedrive
bulut-depolama-nedir-2.jpg
- Hakkında -
Bulut Depolama dediğimiz aslında Bulut Depolama sağlayıcıların bilgisayarlarda bizim verilerimizi tutması demektir. Servislerin aracı programları vasıtasıyla biz istediğimiz verileri o merkeze göndererek tutar ve istediğimiz zaman kullanırız. 

Verilerinizi benim gibi şifreleyip daha sonradan yedeklemek üzere birden fazla bulut servisine gönderebilirsiniz. Böylece bilgisayarınız çökse de, bulut servisine ulaşamasanız bile bir diğerinden rahatlıkla verilerinizi kurtarabilirsiniz.Çok yararlı bir uygulamadır güvenle saklayabilirsiniz ve pc vb.telefonlarınız bozulursa veya çalışmazsa bu bilgiler saklanır ve korunur.

Her yerden ulaşılabilir. İnternet'in olduğu her yerden (ÖRN : Telefon) ulaşabilirsiniz. Özellikle telefon servisi olan bulut servisleri kullanarak sanki kendi telefonunuzda o aradığınız dosya varmış gibi elinizin altından istediğiniz veriye ulaşıp onlarla işlem yapabilirsiniz.

Arşiv niteliği taşıyan, her an ihtiyacınız olmayan verileri kendi HDD nizde tutmanıza gerek olmuyor. Örneğin OneDrive bulut servisine attığım verileri dilersen sadece çevrimiçi ulaşılabilir kıldığım zaman otomatik olarak bilgisayarıma o veri yüklenmiyor. Böylece kendi sürücüm de olağanüstü veri kazancı sağlamış oluyorum. 

Üniversite öğrencisiyseniz ve office kullanıyorsanız , Office'in üniversiteler için paketini mutlaka alınız. 2 kişi için 4 yıllık paketi 139TL (24.03.2017) paket bir çok office içeriliğine sahip olduğu gibi 1TB lık OneDrive bulut servisi de veriyor.(Araştırma - Adolf)

Adres: Office Üniversite

Yandex Disk 'in çok başarılı olduğunu ve windows aracı uygulamalar bazında en iyisinin Yandex olduğunu söylemek isterim. Gayet stabil çalışmasıyla beraber, upload/download hızının rahatlıkla gösteriyor olması benim için oldukça tatmin edici oldu.

Mobil uygulamalarını da kurarak belgelerinize rahatlıkla erişimin tadını çıkarın.

Google Drive : Google
Yandex Disk : Yandex !
DropBox : DropBox
OneDrive : OneDrive

Bulut depolama, sunucular tarafından ağ üzerinde sanal olarak oluşturulan havuzlarda veri depolamasıdır. Büyük çaplı veri merkezlerini işleten ve depolama için alan sunan çeşitli şirketler bulunmaktadır. Bulut depolama dosyalarınızi kaydeder ve bilgisayar bozulsa bile dosyalarınız zarar görmez.

Şirketler için en önce maliyetler geliyor. Kendi donanımını almak yerine, sadece kullandıkları kadar ödeyerek bulut servislerini kullanmak çok daha cazip. Daha sonra bir genişleme ya da kemer sıkma gerekirse, bunları da işin içine katmak bulut kullanıcıları için çok kolay. Kendi donanımlarını alan firmalar bu tür genişleme ya da daralmalarda sıkıntı çekiyorlar.

Bulut teknolojisinin ortaya çıkardığı gelişmeler ile oluşturulmuş bir teknolojidir. Bulut depolamada kullanıcılar internet üzerinde kendilerine ait bir depolama alanına sahip olurlar ve dosyalarını burada saklayabilirler.
bulut-depolama.jpg
Sizlere neden bu paylaşımı yaptık?:Bu sistemi iyice kavramanız ve öğrenmeniz,temalarınızı,yedeklerinizi ve birçok daha şeyleri kaydetmenizi sağlamak amacıyla yaptım.
Not:Kullandığım en yararlı uygulamalardan birisi...

TAVSİYEMDİR.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Kaynak size ait ise başarılı bir konu.
computer science
"la vittoria sara nostra"
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bütün sitelerden derleyip,toparladığım bilgileri tekrardan araştırıp , düzenlediğim,konuyu renklendirdiğim bir konudur.
(konu için 20 dakikadır uğraşıyorum.) - (uğraştım..)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping