Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VPN Bağlantısı Kurmak
Windows Server 2008 işletim sistemi üzerinde vpn servisinin kurulumunu geçmiş makalelerimizde öğrenmiştik (Windows Server 2008 üzerinde vpn kurulumunu görmek için buraya tıklayın). Bu makalemizde ise vpn kurulu server bilgisayara farklı konumdaki bir bilgisayardan vpn bağlantısının nasıl kurulacağını öğreneceğiz. Biz bu işlemi Windows Vista işletim sistemi üzerinden yapacağız. Diğer işletim sistemlerinde de vpn bağlantısı yapmak büyük ölçüde aynıdır.
1-) İlk olarak Başlat-Ayarlar-Denetim Masasına tıklıyoruz.
2-) Denetim masasının içinden Ağ ve Paylaşım merkezi bölümüne tıklayarak açıyoruz.
3-) Açılan sayfadan Bağlantı veya ağ kur bölümüne tıklıyoruz.

vpnbaglantisi1.jpg
4-) Çalışma alanına bağlan bölümüne çift tıklıyarak ilerliyoruz.
vpnbaglantisi2.jpg
5-) İnternet bağlantımı (VPN) kullan bölümüne tıklıyoruz.
vpnbaglantisi3.jpg
6-) Gelen ekranda bizden vpn bağlantısını yapacağımız bilgisayarın ip adresi istenmektedir. İnternet Adresi bölümüne vpn server bilgisayarın internete çıkan ip adresini (wan ip adresi) yazıyoruz. Hedef adı bölümüne ise yaptığımız vpn bağlantısına bir isim veriyoruz. Yaptığımız işlemlerden sonra ileri butonuna basarak ilerleyelim
vpnbaglantisi4.jpg

7-) Karşımıza gelen ekranda bizden kullanıcı adı ve şifre istenmektedir. Buraya vpn bağlantısı için oluşturulmuş kullanıcı adı ve şifresini yazıyoruz. (Not:Bu kullanıcı adı server ortamında Active Directory servisinde oluşturulan herhangi bir kullanıcı olabilir.) Bilgilerimizi doğru girdikten sonra bağlan butonuna basarak vpn bağlantısını kurmuş oluyoruz.
vpnbaglantisi5.jpg
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping