Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Türkler neden hiçbir konuda başarılı değiller ve bu gidişle olamayacaklar?
Brick 
Evet eğitim sisteminin bozuk, yetersiz olduğunu hepimiz biliyoruz ve ben kendi adıma en az 30 yıldır çevremdeki hemen herkesten artık düzeltilmesi gerektiğiyle ilgili yakınmalar duyuyorum. Peki bu bozuk, çarpık sistemi kuranlar, varlığını devam ettirmesini sağlayanlar ve onu bulduğu her fırsatta eleştirenler kimler? Yine bizler, Türkler değil mi?

Her üç Türkten birinin gittiği Almanya’ya benim de bir şirket gezisi vesilesiyle gitme imkanım oldu. Öncesinde bu gezinin ciddi ciddi bana bir şeyler katabileceğine ihtimal vermiyordum zira adamların yaşam standartlarının bize göre yüksek olduğunu, şehirleşme, sanayi ve teknoloji gibi konularda açık ara ileride olduklarını zaten herkes gibi ben de biliyordum. “Çok gezen mi çok okuyan mı?” sorusuna “Çok okuyan” cevabı vermeyi ise bu geziden sonra bıraktım.

Tüm bunların konumuzla alakasına gelecek olursak; Almanların sürücülere eğitim veren kurumlarında olduğu gibi bizim kurumlarımızda da iyi kötü “Şu şu durumlarda öncelik yayanındır, yol vermek gerekir” diye öğretiliyor değil mi? O adamlar buna kulak asmayı tercih ederken bizim neden zerre iplemediğimiz sorusuna cevap bulabilirsek sorunu kökten çözdük demektir. Eğitimse en salt haliyle eğitim bu işte, fakat biz onu almıyoruz, elin oğlu alıyor biz reddediyoruz. Sürücü kurslarında “haybeden” anlatılan şeyleri ehliyeti cebimize koyuncaya kadar hafızada tutup hemen unutuyoruz, esas eğitimi ise “Çıkar burnunu, kes şu pezevengin önünü… Ohoo böyle enayi gibi beklersen kimse sana yol vermez aslanım” diye akıl veren kimselerden alıyoruz.

Konuyu Okuduktan Sonra tartışma istiyorum bu konu üstünde durmak yani biraz konuşalım kendi milletimiz hakkında .

Kaynakça :
Kod:
http://www.egonomik.com/2015/06/turkler-neden-hicbir-konuda-basarili-degiller-ve-bu-gidisle-olamayacaklar/
Bir kişiden öneri :
Alıntı:Ülkemizin yetiştirdiği nadir insanlardan prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın Davam isimli bir kitabı var.Bu kitabı okumanızı şiddetle tavsiye ederim.Kitapta tamda yazınızda belirttiğiniz hususlara vurgu yapılıyor.
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Zaten böyle bir konu açılmamış mıydı?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
konuyu okumadım başlığa geldim
artık ülkeyi kötülemek yerine neden ülkeyi geliştirmek için neler yapılabilir tarzında bir konu açmıyorsun ?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Eğitim sistemi çok yanlış tamamiyle geçmişi aşılayan bir eğitim sistemi var. Aslında Batıyı karalayacaklarına örnek alsalar şuanda çok daha iyi yerlerdeydik. Örnek almamız onların yaşam tarzını örnek alacağımız anlamına gelmiyor en basitinden teknolojide bunun bir örneğidir.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
bence buraya önerilerinizi yapın birileri bir şeyleri araştırıp görmek isterse olur da arama çıkarda okursa belki geç de olsa uygulayabilir yada daha iyi fikirler gelişebilir fikirleriniz üzerinden.Halkın kişilerin gençlerin fikrini duymak ve görmek isterse....
Tüm Destek Forumun Kuralları
Görevli Kuralları
Ücretli Mybb Tema Tasarım ve Kodlama , Bootstrap(html/css) duyarlı kodlamalar Yapılır.
Prof. Dr. MyBB Öğretmeni kaRanLık-61( Mustafa SEVİM )[ 2010-2022 => 10TL'de 12 Sene ]

İki Tarafta Zifiri kaRanLık

Mutlu Son İstiyorsan Çabalamalısın. Sadece Oturduğu Yerden Başarıya ulaşan varlık tavuktur. Bir Kurt Asla Evcilleşip Köpek Olmaz...
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Her şekilde Türkleri azarlamayın gidip biraz tarih okuyun ve Türklerin neler yaptığını ve yapabileceğini öğrenin.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Örnek vereyim ögretmeyi seven ögretmen atanamayıp madende çalışıyor ögretmeyi sevmeyense okullarda boş oturum eline aldıgı kitapa bakar okuyum anlatıyor şimdi tam tersi olsa egitim sistemi gelişir bence
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Din arka plana atılıp bilim ve mantık haraketleri başlamaladılır. Keşke avrupanın zamanında yaptığını bizde yapabilsek.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Arkadaşlar bir söz vardır herkes kendi kapısının önünü temizlese çöp olmaz hepimiz bir insanı kurtarsak o bizim için kardır bizim sorunumuz tarihimizde takılmak dedelerimiz çok şey yaptıda abi bizde çok yattık abi kendimize çeki düzen verelim enaniyetini yok eden insanlar dünyaya hakim olurlar bunu unutmayalım
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping