Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hayattan Tat Almanın Yolları
Konu tamamen özgündür, paylaşılırken konu adresini eklemeyi unutmayınız.

Hayattan tat alamamak, benim de başıma gelmiş kötü bir rahatsızlıktır. Bunu aşabilmek için uyguladığım yöntemleri sizlere aktarıyorum. Sizde bunu uygularsanız çok rahatlayacaksınız.

1. Sosyal İlerleme (Arkadaş Çevresi)
Arkadaşlarınız ne kadar çok olursa, o kadar iyidir. Ancak arkadaşlarınızı da seçerken güvenilir kimseler olduklarına dikkat edin. Sizi yarı yolda bırakmayacak, kalbi temiz gördüğünüz kimseleri seçin. Onlarla eğlenin, sohbet edin. Bu en önemli faktör, hayattan tat alamamanın sebebi sıkılmak veya soğuk birisi olmaktan kaynaklanabilir.

2. Eğlence ve Eğlenme
Soğuk birisiyseniz, bunun nedeni yeterince eğlenmiyorsunuz demektir. İçinizdeki sizi ortaya çıkarmak için eğlenmelisiniz. Arkadaş edinmekte bunun en önemli bir parçasıdır.

3. Düzenli Uyku ve Sağlıklı Beslenme
Beyniniz sürekli olarak çalışır. Ve çalışırken de enerjiye ihtiyaç duyar. Soğuk birisiyseniz ve kendinizi her gün yorgun hissediyorsanız, yeterli uyumuyor veya sağlıklı beslenmiyorsunuz demektir. Kendinize bir düzen kurun. Sabah Kahvaltısını 7-8 arasında yapmaya çalışın. Ve kahvaltıda, peynir/zeytin/yumurta/bal/pekmez gibi şeyleri bulundurmaya özellikle dikkat edin. Öğle yemeğiniz ve akşam yemeğiniz içinde bir saat koyun. Sık sık abur cubur yemeyin. Bol bol su için. Akşam 9-10 arası yatmaya çalışın. En fazla 10-11 arası olmalı.

4. Kendinize bir Karakter Seçin
Nasıl bir insan olmak istediğinizi hayal gücünüzle düşünün. Aklınızda bir kişi oluşturun, böyle hayal edin. Çok sağlıklı, çok düzenli birisi olsun. Neye yatkın olduğunu düşünün. Örneğin oyun oynamayı çok seviyor. Bu kişiyi kafanıza koyun. Yaptıklarının aynısını gerçekte de yapmaya çalışın. Örneğin oyun oynayın, böylece zevk alırsınız.

5. Uzmana Görünme
Bütün bunları yaptıktan sonra, yine de bir uzmana görünmenizde fayda olacaktır. Bir uzman psikolog, size çok daha yardımcı olabilir.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Zaten şu an bana göre hayat güzel daha fazla tatlandırmak istemem :))

Teşekkürler +
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bende hiç biri yok...
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bunları yapman için zamanın olması lazım o da bizde yok maalesef :)
& digital artist
sans toi les émotions d’aujourd’hui ne sont que la peau morte des émotions d’autrefois.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
İnsan temel özelliklerini değiştiremez. Her ne kadar böyle olacağım yapacağım dese de yapamaz. Koymak istediği yeni düzene alışamaz çünkü kendinden bir parça çıkarmaya çalışır. Çıkaramayacağından da başarısız olur.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(01-03-2017 Saat: 22:28)#Power Nickli Kullanıcıdan Alıntı: İnsan temel özelliklerini değiştiremez. Her ne kadar böyle olacağım yapacağım dese de yapamaz. Koymak istediği yeni düzene alışamaz çünkü kendinden bir parça çıkarmaya çalışır. Çıkaramayacağından da başarısız olur.

Emin misiniz hocam? Mesela ben kendi alışkanlıklarımı değiştirdim, sorumluluklarımın farkındayım artık. Ben de zaten doğanızı değiştirin demiyorum, hayatınızı başka şeyler katın dedim.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(01-03-2017 Saat: 22:30)Moody Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(01-03-2017 Saat: 22:28)#Power Nickli Kullanıcıdan Alıntı: İnsan temel özelliklerini değiştiremez. Her ne kadar böyle olacağım yapacağım dese de yapamaz. Koymak istediği yeni düzene alışamaz çünkü kendinden bir parça çıkarmaya çalışır. Çıkaramayacağından da başarısız olur.

Emin misiniz hocam? Mesela ben kendi alışkanlıklarımı değiştirdim, sorumluluklarımın farkındayım artık. Ben de zaten doğanızı değiştirin demiyorum, hayatınızı başka şeyler katın dedim.

Başkaları yapabiliyormuş demek. Kendim için konuşmuş olduğumu say. Asla yararlı bir alışkanlık edinemem.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Sportif faaliyetlerde çok önemlidir daha genel düşünürsek hobi. Ayrıca bodybuilding yaparak özgüveninizide geliştirebilirsiniz. 
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Şair beni anlatmış burada :)
* Aşırı olmasa da ben de çoğu zaman yaptığım düzene ulaşamam. Mesela kendimce her hafta 3 video atıcam demiştim şartlar uygun olmadı ben de yapamadım...
& digital artist
sans toi les émotions d’aujourd’hui ne sont que la peau morte des émotions d’autrefois.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping