Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Material Postbit v1 - Murat Baykam - Ücretsiz , Kolayca Sitenize Ekleyin
Merhaba dün açtığım konudaki postbiti kodladım ve bitirdim tabii local'den kodladım.

Demo : gncforum.10tl.net

Kodlaması biraz uzun sürdü ve yaklaşık 30 Dakika gibi bir sürede kodladım anca düzelttim biraz fazla boşluklar olabilir sebebi ; karışmaması için bana göre şık ve güzel oldu :P sizlere güzelce bir anlatım sundum umarım sizde sitenize ekleyebilirsiniz :) Sorunlarınız varsa konu altında yazınız .

Resim :
AL2NyL.png

Grup Resmi kendi kodladığım CSS Rank arama kutusuna "Baykam CSS" Diye aratmanız yeterli biraz sıkışık olmasının sebebi büyük ve anca sığıyor ondan neyse anlatıma geçelim :P

Temalar & Şablonlar > Tema İsmi > CSS Oluştur ;

Stil Adı : BaykamMPostbit.css

Genel Stil ✓

Kendi içeriğimi yazmak istiyorum ✓

Bu Kodu Yapıştırıyoruz ✓ :

Kod:
.baykampostbitv1{
font-size: 17px;
}
.materialavatar img{
   box-shadow: 0 10px 20px rgba(0,0,0,0.19), 0 6px 6px rgba(0,0,0,0.23);
margin-top: 10px;
width: 150px;
height: 150px;
border-radius: 5px;
}
.materialkonu{
   box-shadow: 0 3px 6px rgba(0,0,0,0.16), 0 3px 6px rgba(0,0,0,0.23);
width: 168px;
height: 25px;
margin-top: 13px;
font-family: "Tahoma";
font-size: 14px;
color:#fff;
}
.materialyan{
height: 25px;
width: 22px;
float: left;
}
.materialyan i{
padding-top: 5px;
padding-left: 2px;
}
.materialclassic {
border: 1px solid #ddd;
float: left;
width: 16%;
border-left: 0;
padding: 5px 1%;
}

Sonra Şablonlar bölümüne giriyoruz > Tema İsmi > Postbit Şablonları > Postbit içindeki tüm kodları verdiğim kodlarla değiştiriyoruz .

PHP Kod:
{$ignore_bit}
<
a name="pid{$post['pid']}id="pid{$post['pid']}"></a>
<
div class="post classic {$unapproved_shade}style="{$post_visibility}id="post_{$post['pid']}">
<
div class="materialclassic">
 <
div class="baykampostbitv1">&nbsp;<center>{$post['profilelink']}</center></div><br />
<
div class="materialavatar">
 {
$post['useravatar']}
 <
br>
{
$post['groupimage']}
</
span>
</
div>
<
div class="author_statistics">
{
$post['user_details']}
</
div>
</
div>
<
div class="post_content">
<
div class="post_head">
{
$post['posturl']}
{
$post['icon']}
<
span class="post_date">{$post['postdate']} <span class="post_edit" id="edited_by_{$post['pid']}">{$post['editedmsg']}</span></span>
{
$post['subject_extra']}
</
div>
<
div class="post_body scaleimages" id="pid_{$post['pid']}">
{
$post['message']}
</
div>
{
$post['attachments']}
{
$post['signature']}
<
div class="post_meta" id="post_meta_{$post['pid']}">
{
$post['iplogged']}
</
div>
</
div>
<
div class="post_controls">
<
div class="postbit_buttons author_buttons float_left">
{
$post['button_email']}{$post['button_pm']}{$post['button_www']}{$post['button_find']}{$post['button_rep']}
</
div>
<
div class="postbit_buttons post_management_buttons float_right">
{
$post['button_edit']}{$post['button_quickdelete']}{$post['button_quickrestore']}{$post['button_quote']}{$post['button_multiquote']}{$post['button_report']}{$post['button_warn']}{$post['button_purgespammer']}{$post['button_reply_pm']}{$post['button_replyall_pm']}{$post['button_forward_pm']}{$post['button_delete_pm']}
</
div>
</
div>
</
div
Bitti mi ? Hayır devam ediyoruz postbit_author_user giriyoruz ve tüm kodları bununla değiştiriyoruz:
PHP Kod:
<div class="materialkonu" style="background-color: #4CAF50;"><div class="materialyan" style="background-color: #1B5E20"><class="fa fa-commenting-o" aria-hidden="true"></i></divKonu Sayısı : <div style="float:right; padding-right:10px;">{$post['threadnum']}</div></div>
<
div class="materialkonu" style="background-color: #673AB7;"><div class="materialyan" style="background-color: #311B92
"
><class="fa fa-commenting" aria-hidden="true"></i></divYorum Sayısı : <div style="float:right; padding-right:10px;">{$post['postnum']}</div></div>
<
div class="materialkonu" style="background-color: #2196F3;"><div class="materialyan" style="background-color: #0D47A1
"
><class="fa fa-plus-circle" aria-hidden="true"></i></divRep Puanı : <div style="float:right; padding-right:10px;">{$post['replink']}</div></div>
<
div class="materialkonu" style="background-color: #F44336;"><div class="materialyan" style="background-color: #B71C1C
"
><class="fa fa-exclamation-triangle" aria-hidden="true"></i></divUyarı Seviyesi : <div style="float:right; padding-right:10px;">{$post['warninglevel']}</div></div

Son şeyleri yapıyoruz , postbit_reputation giriyoruz ve bu kodu yapıştırın :
Kod:
{$post['userreputation']}

Son olarak postbit_warninglevel giriyoruz ve bu kodu yapıştırıyoruz :
Kod:
<a href="{$warning_link}">{$warning_level}</a>

Eğer İkonların görünmesini istiyorsanız , 
Temalar & Stiller > Şablonlar > Tema İsmi > Gruplandırılmamış Şablonlar > headerinclude 
Bu Kodun Altına {$stylesheets} Şunu Yapıştırın :
Kod:
<link href="https://maxcdn.bootstrapcdn.com/font-awesome/4.7.0/css/font-awesome.min.css" rel="stylesheet" integrity="sha384-wvfXpqpZZVQGK6TAh5PVlGOfQNHSoD2xbE+QkPxCAFlNEevoEH3Sl0sibVcOQVnN" crossorigin="anonymous">

Hayırlı olsun artık güzel bir postbitimiz oldu :) 

Demo : gncforum.10tl.net
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Güzel uyarlamışsın ama keşke tam boyutlandırsaydın.. Boyutlar önemli paddingler vs.
5bo0ov6.png
HTML CSS Javascript jQuery PHP Dart Flutter

"Son Tema Ekibi Lideri"
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Tam boyutlandırdığım zaman konu içi bozuluyordu ondan öyle yaptım

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Elinize Sağlık Güzel olmuş.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
emek var başarılar
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Güzel bir postbit olmuş elinize sağlık hocam.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bence biraz daha uğraşsanız daha iyi şeyler çıkaracağınıza inanıyorum. Bence azıcık daha uğraşın :) Ama görünüş olarak hoş.
Öyle insanlar vardır ki sadece fikirleri bile yepyeni ağaçların fidanlarını eker.

#MustafaKemalAtatürk(1881-193∞)

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ellerinize sağlık hocam.Güzel olmuş.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Postbit halen geliştirilme aşamasında v2 için üstünde çalışıyorum daha güzelini yapacağım :) Takipte kalın

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Resimdeki admin rankını atar mısın Murat?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(19-01-2018 Saat: 14:03)Pormis Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Resimdeki admin rankını atar mısın Murat?

http://destek.10tl.net/showthread.php?tid=88943&highlight=baykam+css

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping