Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Google Mesaj Stratejisi Geliştiriyor
#1
Google’ın gezegendeki en çok kullanılan işletim sistemi olma gibi bir avantajı bulunmakta. Bu sayede yarışta geri de kalmak şirketin altından kalkamayacağı bir zorluk değil. Onun yerine elinde olan bütün olanaklara maksimum güç arttırarak aradaki farkı rahatça kapatabilir.

Bir Çok Farklı Yöne Sahip

Arama devi mesajlaşma stratejisi olarak bir çok olanağa sahip bunlar bu yarışı kolaylaştıracak olan elementler. Yeni nesil kısa mesajlaşma standardı bütünüyle oluşturuldu diyebiliriz. Öncelikle bu servisin kendi uygulaması olmalı ve bir şekilde diğer firmalar ile beraber operasyonlar yürütebilmeli. Şirketin CEO’su Sundar Pichai, Code 206 etkinliği bünyesinde verdiği röportajda yeni nesil mesajlaşmayı RCS yani Rich Communication Services olarak niteliyor. Pichai bunun için telefon servis taşıyıcıları ile çalıştıklarını anlattı. Ancak şöyle bir durum var artık kimse telefon hizmetini kimden aldığını umursamıyor. Çünkü hayatımıza giren WhatsApp, Facebook Messenger, Telegram gibi uygulamalar taşıyıcılara ihtiyaç duymuyor. Yakında bu listeye Google Allo’da eklenecek.

Allo henüz çıkmadı ancak şimdiden Hangouts’un yerini almayacağını söyleyebiliriz. Görünen o ki Pichai yarışta önde olan rakip servislerden müşterileri koparıp kendi servisine göndermenin çok basit bir iş olmayacağını anlamış. Bu yüzden büyük telefon taşıyıcıları ile çalışmayı planlıyor olabilir. Diğerlerinin denemediği bir yol olan bu alternatif yöntemin başarılı olması biraz zor gibi duruyor.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi


Online Shopping App