Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Google'ın Son Güvenlik Projesi Abacus Kullanıcıların Kanını Donduruyor
#1
Video 
Google Abacus mobil cihazların güvenliğini yeni bir seviyeye taşıyan proje olarak da biliniyor. Project Abacus kod adlı çalışma yeni nesil mobil cihazlar için kullanılacak güvenlik sistemi olacak.

Abacus aslında bir mobil cihaza ayrı ayrı bir güvenlik algoritmaları uygulamak yerine kaydırma, desen, rakam, ses tanıma ve yüz tanıma özelliklerini bir araya getirerek kullanılacak yeni bir güvenlik sistemi olarak tanımlanabilir. Bu durumda kullanıcılar şifrelerini ve benzeri güvenlik algoritmalarını ayrı ayrı hatırlamak yerine doğrudan Abacus kulanarak telefonlarının güvenliğini sağlayabilecekler.Google Abacus nedir?


Abacus altyapısı, kullanıcının telefon kullanma alışkanlıklarını öğrenmek üzerine konumlanan bir sistem. Bundan dolayı "machine learning" yani makine öğrenme tabanlı bir dizi biyometrik doğrulama seçeneklerinden oluşan çoklu güvenlik doğrulama yöntemi kullandığını söylemek yanlış olmaz. Bu özelliklerinden dolayı Abacus, özellikle cep telefonlarının kilitlenmesi ve kilit açma konusuna yoğunlaşan bir güvenlik projesi olarak hayata geçirilecek.Google Abacus ne kadar güvenli?

Bu noktada kullanıcıları endişelendiren durumlar da ortaya çıkıyor. Kullanıcı hareketlerinin izlenmesi, Biyometrik verilerin kayıt altında tutulması geleceğe yönelik şüpheleri artıyor. Çünkü Google zaten kişisel verilerimizin yarısından daha fazlasına sahip. Bunun üzerine hem davranış biçimlerini hem de Biyometrik verileri eklemesi çok da sıcak bakılan bir yöntem değil. Bundan dolayı "güvenlik" küspesi altında Abacus’un dünyanın en büyük kişisel bilgi veri tabanı yaratmasının ardındaki gerçeğin ne olabileceği tartışılıyor.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 ZiyaretçieXpertBoss -

Online Shopping App