Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Translate Görsel Çeviri Kullanımı
#1
Google Translate anlık görsel çeviri özelliği, artık Türkçe destekliyor. Peki, görsel metin çeviri özelliği nasıl kullanılır? İşte Translate görsel çeviri özelliği detayları.

Google'ın popüler çeviri uygulaması Translate, gelişmini sürdürüyor. Uzun zamandır yeni özellikler kazandırılmaya devam edilen Google Translate için yeni bir özellik, bir süre önce eklenmişti.

Fotoğraflar çekilerek fotoğraftaki yazılı metinleri olduğu gibi farklı dillere çevirebilme özelliği, sonunda Türkçe dahil 20 dili daha destekliyor. Peki, bu özellik nasıl kullanılıyor?

Translate yazılı metin çeviri nasıl kullanılıyor?
İlk olarak uygulamayı açtığınızda bu özelliği anlatan bir rehberin açıldığını belirtelim. Eğer rehberi atlayıp anlık yazı çeviri özelliğini halen kullanamıyorsanız, ilk olarak Translate yazılı metin çeviri kamerasını açmanız ve çevirmek istediğiniz metine odaklamalısınız.

Daha sonra ortadaki kırmızı renkli tara butonuna dokunun ve çeviri işlemini başlatın. Bu işlemin ardından tarama gerçekleşecek ve yazılar seçtiğiniz dilde görünecek.

Gelişimi devam eden yazılı metin çeviri özelliği, aynı zamanda çevrimdışı olarak da kullanılabiliyor. Gerekli dil paketlerinin indirilmesi ile internet bağlantısı olmadan kullanılabilecek yazılı metin çeviri özelliği, kolay çalışmasının yanı sıra toplamda 27 dil desteği ile geniş kitleleri hedeflemekte.

Ayrıca sesli konuşma özelliğini de 32 farklı dil için kullanıma sunan Google, uygulamasını çok başarılı bir hale getirdi ve diğer rakiplerini büyük oranda eledi.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi***

Online Shopping App