Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stephen Hawking: Uzaylılar İletişime Geçmek İsterlerse Cevap Vermeyin!
#1
Dünyaca ünlü fizikçi Stephen Hawking, gelecek yıllarda yapılacak olan uzayda yaşam aramakla ilgili büyük projelele alakalı önemli uyarılarda bulundu. Bu uyarıda eğer çalışmalar başarılı olur ve uzaylılarla iletişim kurulabilirse onlara cevap vermemiz gerektiği yer alıyor.

İnsanoğlu yüzyıllardır yeni yerler keşfetmeye ve Dünyanın dışında ne olduğunu anlamaya çalışıyor. Bu çalışmaların büyük çoğunluğu insanların yaşayabileceği gezegenler bulmak için yapılıyor. Çalışmalar sonucunda, Dünya ile oldukça benzer özelliklere sahip olan ve insan yaşamına en uygun gezegen Gliese 832c bulunmuştu. Bu gezegene yoğunlaşan bilim insanları için Stephen Hawking ciddi uyarılarda bulundu.

Dünyaca ünlü fizikçi Stephen Hawking'ın yurtdışında yayın yapan bir platforma verdiği röportajla birlikte önemli uyarılarda bulunuyor. Stephen Hawking, Gliese 832'de eğer dünyadaki kadar sıcak ortam ve su bulunursa; insanlar için Gliese 832 yeni bir yaşam gezegeni olabileceğinden söz ediyor. Stephen Hawking, "Bu gezegende yapılan araştırmalardan dolayı eğer herhangi bir uzaylıya denk gelirsek bizi büyük bir tehlike bekliyor olabilir. Bu yüzden uzaylıların ne kadar gelişmiş türler olduğunu öğrenmeden, " gelen iletişim sinyallerine cevap vermemeliyiz. Eğer cevap verirsek dünyayı büyük bir tehlike bekliyor olacaktır" dedi.

Stephen Hawking, yukarıdaki açıklamasını Kristof Kolomb'un keşif sırasında Kızılderililer ile karşılaşmasına bağladı. Bu karşılaşmasın olumlu olarak sonuçlanmadığını da söyleyen Stephen Hawking, uzaylılar konusunda henüz fazla bilgiye sahip olunmadığını ve yeteri kadar da bilgilenmeden iletişime geçilmemesi gerektiği tekrarlardı.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 ZiyaretçiReklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping