Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mirai Tehlikesi Windows'a Sıçradı!
mirai_cover.jpg

Son dönemlerin en hızlı yayılan virüslerinden birisi olan Mirai virüsünün, dünya çapındaki tüm Windows bilgisayarları hedefine almış durumda olması endişe yaratıyor.

Mirai, dünya tarihinin en büyük nesnelerin interneti virüsü olarak biliniyor. Kameralar, buzdolapları gibi internete bağlanabilen değişik cihazlara bulaşan virüs nedeniyle çok güçlü DDoS saldırıları mümkün hale geliyor.

Rus güvenlik firması Dr. Web tarafından keşfedilen yeni bir virüs, Mirai virüsünün Windows için düzenlenmiş bir versiyonu olarak literatüre geçti.

mirai-virus-attack.jpg

Virüsün yaratıcılarının dünya çapında en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows'u kısa sürede daha çok bilgisayara yayılmak için seçtiği aşikar.

Antivirüsler tarafından henüz tanınmayan virüsün imzalarını diğer antivirüs şirketleriyle paylaşacağını belirten Dr. Web yetkilileri kullanıcıları bilmedikleri yerden gelen dosyaları kesinlikle açmamaları gerektiği konusunda uyardı.

Ayrıca anvirüs programlarını da güncel tutmaları konusuna da değinen Rus yetkililer, virüsün henüz keşfedilmemiş başka çeşitlerinin de olabileceğinin altını çizdi.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
İyi ki windows kullanmiyorum .d
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Anlasıldı kaspersky neden her 5 dakikada bir veritabanı güncellemesi atiyor
KIS 2017 Candır gerisi heyecan (Almak isteyen 19TL 1 yil)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Aynen Enes bende kullanıyorum yani babam yükledi. O yüzden çoğu şeye giremiyorum. font awesome youtube vs.
5bo0ov6.png
HTML CSS Javascript jQuery PHP Dart Flutter

"Son Tema Ekibi Lideri"
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
360 Total Security Kullanıyorum fakirlik :D
Fakat işimi görüyor :)
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Windows 7 kullanıyorum inşallah denk gelmez bana o virüs. :))
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping