Konuyu Oyla:
  • Toplam: 2 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instagram’a Alışveriş Özelliği Geliyor
#1
instagrama-alisveris-ozelligi-geliyor.pn...&zc=1&q=80

Instagram’ın yeni özelliği ile kullanıcılar fotoğrafını paylaştığı ürünlere satın alma etiketleri ekleyebilecek.

Sosyal ticaretin geliştiği en önemli platformlardan biri olan Instagram, kullanıcıların alışveriş yapmasına imkan verecek yeni özelliğini duyurdu. Yeni özellik ile birlikte Instagram’da satış yapan kullanıcılar artık paylaştığı ürün fotoğraflarına satın alma etiketleri ekleyebilecek. Böylece ürünü beğenen takipçiler etikete tıklayarak ürünün satış sayfasına ulaşabilecek. Takipçiler ayrıca beğendikleri ürünleri daha sonra satın almak üzere kendi arşivlerinde de saklayabilecek.

Alışveriş özelliği ile ürünün yer aldığı fotoğrafın sağ alt tarafında “Tap to view” ibaresi yer alacak. Kullanıcılar buraya tıkladığında ürünün adı ve fiyatını görebilecek. Ardından ürünün üzerine tıklayarak, ürünün kendisi ve ilgili diğer ürünler hakknda daha fazla bilgi görüntüleyebilecek. “Shop now” butonuyla da ürünün satış sayfasına ulaşarak, satın almak mümkün olacak.


Instagram’ın anlaşmalı markalar için hayata geçireceği bu özellik, sosyal medya üzerinden satış yapan birçok marka için önemli bir yenilik. Platformun bu hamlesi ile birlikte markalar sosyal ticaret (s-ticaret) alanında daha fazla hareket alanı elde edecek. Kullanıcıları uygulama üzerinden direkt satın alma sayfasına yönlendiren Instagram, böylece kendisine yeni bir gelir kalemi de oluşturmuş oluyor.

Instagram’ın şimdilik sadece ABD’de kullanıma sunacağı alışveriş özelliği, önümüzdeki günlerde diğer ülkelere de açılacak.

-Alıntıdır metinde hiçbir değişiklik yapmadan sizlere sunuyorum
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
#2
Facebook'a geldikten sonra tüm facebook uygulamalarına gelir artık. İnstagram'da sıra :/ Neyse gelsin bakalım.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 ZiyaretçiGrafik Destek Platformu | Aslında Herşey -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping