Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Güvenme ve hackleme iddiaları
Arkadaşlar bir şeyi kesinlikle söylemek istiyorum:

Cidden bıktım artık. Hacklenme üzerine konu açanlara gerçekten uyarı göndereceğim. Burada birisi önlem üzerine bir şeyler diyor ve kimse tınlamıyor. Bu yüzden hep aynı şeyler yaşanıyor. Eskiden bahsetmeyi sevmem ama şuan keşke bir kaç ay önceye dönsek diyorum. Böyle şeylerin olmadığı zaman. Alın size forumların nasıl hacklendikleri. Bu nedenlerin dışında bir şey olursa bilmem o zaman konu açmakta özgürsünüz ama bunlar kapsıyorsa konu kirliliği yapmayın bir şey bilmiyorsanız bir yetkiliye P.M(Ö.M) atın. Bunlarla birlikte ne yapmanız gerektiğinide söyleyeceğim:

1) Birisini admin yapmışsınızdır. O forumla oynamıştır.

1.1) Önlemek için yetki vereceğiniz kişileri iyi tanıyın. Araştırın soruşturun. Forumu sıkı tutun. Tembellikten alsın şu yetkiyi o uğraşsın diyip yetkiyi verin sonra gelin hacklendi diye konu açmayın. Ayrıca ben çok bilgiliyim diye yalan atanlarda var (doğru söyleyenlere bir şey demiyorum) onlara kanmayın.

2) Anladığım kadarı ile sohbetten bir şeyler yapıyorlar.

2.2) çok gerekli olmadığı sürece sohbet koymayın sitenize. Yada toplantı yapacaksanız ve seri mesajlaşma yeri gerekiyorsa kimsenin ziyaret etmediği bir ortamda sohbeti kısa süreliğine açın. Birde uzun yolu var:

Toplantı yapacağınız kişiler için bir rütbe oluşturursunuz. Admin gibi gösterilmiş ama yetkileri olmayan bir rütbe. Böylece forumu kapatırsınız ve o rütbdekiler ile adminler dışında kimse giremez foruma. O zaman sohbeti kurup doyasıya konuşursunuz

3) Kullanıcı adınızı veya şifreniz konusunda yetkiliyim yada bilgiliyim diye kandıranlar oluyormuş

3.3) Kimseye kullanıcı adınızı veya şifrenizi vermeyiniz. Hatta bu forumda (varsayım yapıyorum) bilgisayarınıza virüs atıp siz bu foruma girdiğinizde bir üye siz o bilgisayardan girdiğinizde admin gibi gözükebilir. (hepsi varsayım): Tabi siz farkında değilsiniz ve o kişi (size admin gibi gözüken bir kişi) kullanıcı adınızı ve şifrenizi istedi. O zaman bile vermeyin zaten admin istese yetkisi var direk girerdi forumunuza. Yani burda demeye çalıştığım başbakan gelip istese bile vermeyin.

Bunlar dışında eklenmesi gereken bir şeyler varsa yetkili arkadaşlar ekleme yaptıkları bölümün yanına isimlerinide yazarak ekleme yapsınlar lütfen. Bunu okuyan herkese teşekkürler.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Katılıyorum. Ve bence gerekli uyarıları konu çok uzun olduğu için okumuyorlar :D
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bende gerekirse teker teker gözlerine sokarım.. Bu forumu kirletme hakkına sahip değiller
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(14-04-2012 Saat: 23:39)LosAngeles Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bende gerekirse teker teker gözlerine sokarım.. Bu forumu kirletme hakkına sahip değiller

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Birazda bebnim katkım olsun.
buna bil uzun diyenler siteleri hack lendiğinde konu açmasınlar. üşenmesinler.

Kısaca özetlersek:

1) Başbakan istese bile şifrenizi vermeyin 10tl.net admininin yetkisi var şifreniz olamsada girer ve düzenleyebilir forumunuzu.

2) Admin Yaptığınız kişiden ne olur ne olmaz şüphe edebilirsiniz.

3) Sohbet Panelleri konsunda bellli kişileri sohbeti görür yapın. ziyaretçilr ve banlılar görmesin nasıl yapıcağımı yaptım ama genede çalışmıyor. Sohbet panelini kullanmaınızı önermem.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Böyle önemli konuları okumazlarsa kendileri bilir veri kaybı olduğunda anlarlar.Admin Yedeklerden geri getirirler düşünüyorlar haftalık yedek aldığından ancak bir hafta öncesini geri alabilir.Sizin kendi veri kaybınız olur.Bu yüzden dikkate almalarını öneririm.
Tüm Destek Forumun Kuralları
Görevli Kuralları
Ücretli Mybb Tema Tasarım ve Kodlama , Bootstrap(html/css) duyarlı kodlamalar Yapılır.
Prof. Dr. MyBB Öğretmeni kaRanLık-61( Mustafa SEVİM )[ 2010-2022 => 10TL'de 12 Sene ]

İki Tarafta Zifiri kaRanLık

Mutlu Son İstiyorsan Çabalamalısın. Sadece Oturduğu Yerden Başarıya ulaşan varlık tavuktur. Bir Kurt Asla Evcilleşip Köpek Olmaz...
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(14-04-2012 Saat: 23:59)rayray93 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Birazda bebnim katkım olsun.
buna bil uzun diyenler siteleri hack lendiğinde konu açmasınlar. üşenmesinler.

Kısaca özetlersek:

1) Başbakan istese bile şifrenizi vermeyin 10tl.net admininin yetkisi var şifreniz olamsada girer ve düzenleyebilir forumunuzu.

2) Admin Yaptığınız kişiden ne olur ne olmaz şüphe edebilirsiniz.

3) Sohbet Panelleri konsunda bellli kişileri sohbeti görür yapın. ziyaretçilr ve banlılar görmesin nasıl yapıcağımı yaptım ama genede çalışmıyor. Sohbet panelini kullanmaınızı önermem.

Evet bu daha iyi olmuş :D bu kadar kısa bir şeyide okumamazlık etmesinler
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping