Konuyu Oyla:
  • Toplam: 2 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10TL.NET Yenileme Etkinliği - Lütfen bakın
Merhaba arkadaşlar,
Forumda her ne kadar yeni bir kullanıcı olsam da böyle bir etkinliği başlatmaya gerek duydum. Zira, benden başkası böyle bir etkinlik için hiç girişimci değil.

Arkadaşlar, kendi aramızda geniş çaplı bir etkinlik düzenliyorum. Bunun sayesinde, hem 10tl.net canlanacak, popülerleşecek ve hem de 10tl.net yenilenecek. Eskisinden çok daha iyi olacak.
Bunu yapmak bizlerin elimizde, yardımcı olmak isteyen var ise hemen adını yazayım.

@admin , @TaaRRuz ,
@kamil55 ,
@OnLiNe ,
@Edward ,
@L34DRi ,
@Hatake ,
@Corleone ,
@#Gokss ,
@karazehir41 ,
@Shihouin ,
@!!Yeah!! , @QuitterTR ,
@TheKinq ,
@kaRanLıK-61 ,
@#Captain

Öncelikle bu etkinlik için tüm forum yönetimini buraya çağırmam gerekiyor. Ki onların da görüşleri çok önemli.

Yenileme Etkinliği Nedir?
Yenileme etkinliği, 10TL.NET kullanıcıları arasındaki sosyal değişim projesidir. Yani, kullanıcılar arasında yardımlaşmayı güçlendiren bir etkinlik. Ayrıca bununla beraber Sayın Adminimizin izniyle, inşAllah bütün problemleri ve hataları gidereceğiz. Bunu yapmak bizlerin elinde. Arkadaşlar şimdi destek sitesinin hiti, aktifliği oldukça düşük. Bu etkinlikle bunu düzeltmeyi ve çoğaltmayı, yükseltmeyi hedefliyoruz. Bu konuda da elbette sizin desteğiniz çok önemli. Sizin yardımlarınızla da bu problemlerin tümünü ortadan kaldıracağız.

Şimdi arkadaşlar, öncelikle tek tek sorunları tespit edelim.

1. 10tl.net arayüzündeki ve destek sitesindeki ufak tefek hatalar, kusurlar. Boşluk, boş link şu bu vs... gibi.
2. Pluginlerdeki hatalar, çalışmayan pluginler, düzensiz veya ismi düzgün olmayan pluginler...
3. Forumlardaki aktifsizlik, başarısız projeler ve saire...
4. Gereksiz forum çokluğu...

Bu ilk 4 maddeyi önemseyelim arkadaşlar. En önemlileri bunlar çünkü.  İlk 2 maddeyi, adminimiz halledecek ancak son 2 maddeyi de biz halledeceğiz.

Forumlardaki aktifsizliğin nedeni, yeterince reklamımızın olmamasından ve MyBB hatta Forum kullanımındaki hızlı düşüşten kaynaklanıyor. 10TL.NET eskisi kadar popüler değil ancak umarım bunu biz düzelteceğiz. Fakat reklam yapabilmemiz için öncelikler forumu ve sistemi düzeltmemiz gerekiyor.

Gereksiz forum çokluğu da, aktifsizlikten kaynaklanan bir problem arkadaşlar. Başarısız proje girişimleri yüzünden sistem koca bir kir yığınına dönmüş vaziyette. Forumdaki hataları, problemleri tekrar düzelteceğiz.

*Arkadaşlar, aramızdan bir kişi forum tanıtımı konusu açarsa, onun sitesine destek amaçlı veya normal şekilde üye oluyoruz. Ki, boş bir forum gibi görünmesin. Mümkünse konu paylaşımında bulunalım ki bomboş bir forum gibi durmasın.

*10TL.Net'in reklamını yapıyoruz. Ancak iyi, kaliteli ve güzel bir anlatım üslubuyla. Bu sayede dışarıdan da üyeler çekebiliriz.

-Buradan yönetime ricam: Yetkili alımlarını hızlandırın, zira çok fazla yetkili deaktif durumda ve acilen yetkiliye ihtiyacımız var. Grafiker, koder şu bu... Arkadaşlar siz de çabalayın ve başvuru yapın lütfen.

*Destek sitesinde, konu paylaşımlarını çoğaltacağız. Sürekli aynı konuların kalmasından dolayı, kullanıcılar forumda sıkılıyor.

*Arkadaşlarınıza, yakın tanıdıklarınıza veya başkalarına 10tl.net'i önereceğiz. İhtiyacımız var buna.

*Forumda bazılarının sürekli eski günler... dediğine rastladım. Ve şunu anladım, eski günleri geri getirmek bizim elimizde fakat biz bunun için uğraşmıyoruz. Arkadaşlar, böyle sessiz sedasız kalırsak tabi ki de eski günler geri gelmez. O günler geçmişte kaldı zaten, şimdi geleceğimizi düzeltmeye koyulacağız. Bunun için de sizlerden destek gerekiyor.

Bu proje için hepinizin katılmasını bekliyorum arkadaşlar. Aranızda katılan var ise, katılıyorum yazması yeterli ve bir zahmet katılıyorum kelimesinin altına da görüşlerini ve düşüncelerini de yazsın. Şu anda etkinlik yöneticisi olarak kendi adımı kaydediyorum. Şimdi sıra sizde. Hadi bakalım.

Katılanlar
Aurora (Etkinlik Yöneticisi)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Böylesine güzel bir etkinlik için hiç katılım olmaması ve hatta hiç yorum olmaması ne kadar üzücü? :(
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(30-11-2016 Saat: 22:48)Aurora Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Böylesine güzel bir etkinlik için hiç katılım olmaması ve hatta hiç yorum olmaması ne kadar üzücü? :(

Buradaki yardımımı ve aktifliğimi çektim.
- Sana sadece birkaç şey söyleyeceğim.

Bu konu tartışılacak, fikirleri öne koyulacak.
Birçok kişi hak verecek, birçok kişi karşı çıkıp başka bir öneri sunacak yada bazı önerileri değiştirecek.
Herkez fikrini ortaya koyduğunda adminler konudaki mesajlara cevap vermeye başlayacak, böylece fikirler tamamen belirlenecek.

Ancak üzünlü bir son, herşey belirlendiğinde herhangibiri bu şeylere elini atmayacak ve fikirler böyle boş boş kalacak. Ya işini bahane edecek yada başka şeyleri bahane edecek.

Ama bahane demek doğru olmaz, kimisi gerçekten yorgun ve işi başından aşkındır kimisi ise üşengeçin tekidir.
Ben sana sadece açıklama yapmak istedim, sakına bu forumdan soğuma. Belkide senin gibi birisi aktiflik sağlama konusunda iyi bir seçenek olabilir.

@Aurora
https://instagram.com/alphazzers
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Not: Artık yetkili değilim, sadece yetkimi (hakkımla)yerine getirdiğim için bir ranktayım. Birdaha bu tür yönetim konularına etiketlenmek istemiyorum, teşekkürler.
https://instagram.com/alphazzers
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Anlıyorum iyi günler. Etkinlik ile forumu düzeltebileceğimizi sanıyordum fakat hiç kimse bir yerden tutmuyor. Ne yazık.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@#Captain üyemizi, eski bir yetkili olmasına rağmen böyle olumsuz konuştuğu için esefle (yani üzüntüyle) karşılıyorum.

1) Hiçbir düzelme olmadığı doğru değil. düzelmeler oluyor, ama tabi herşeyi de herzaman yapacaz diye birşey yok. Örneğin, newpoints eklentisini birçok kişi istedi, en sonunda geldi. Ayrıca forumlarımızı sürekli güncel ve ayakta tutmaya çalışıyoruz. Daha dün, görevlerin çalışmamasıyla ilgili birşeyi düzelttik. daha da yapacak çok şey var.

2) Yeniden denemek, tekrar düzeltmeye çalışmak diye birşey neden olmasın? her problemi hemen "daha önce bunları konuştuk ama çözemedik" deyip bırakacak mıyız ?

3) Türkçede güzel bir deyim var, "Gölge etme başka ihsan istemem" . Bu prensibe göre, olumsuz olan görüşleri yazmaya buraya gerek yok, yapıcıları yazmak lazım. Birçok şey yazarak önerilerde bulunmuş gayretli bu yeni arkadaşın ümidini kırmaya gerek yok.

4) İsteyen herkes önerilerini yazsın. Ama, ilk başta uygulanabilir, pratik şeyler olsun. çok uçuk önerilerin uygulanması zaman alır. Bu tür istek yazıları bizleri itekleyici, teşvik edici oluyor, güzel oluyor. söylenenlerin beşte birini bile yapsak, kâr kârdır.

5) Buna benzer, genel konuların tartışıldığı yönetimde veya biyerlerde konular vardı. onların linki de buraya konabilir.

daha başka şeyler de yazılabilir de.. neyse..

bu vesile ile, konuyu öneren ve başlatan arkadaşı tebrik ve teşekkür ediyorum.
----------------
"Ana prensibimiz insana saygı" dedik, kimileri bunu yanlış anladı, sürekli tepemize çıktı. 
Bundan sonra ana prensibim: "isteyen istediği yere gitsin". Forumda sürekli negatif enerji yayanları, hakaret edenleri ya da hakaretimsi yazanları dahi banlayacağım. Forumda etkileşim azalacakmış umuruda değil. Yıllarca negatif enerjili insanlara katlandığım yeter.. 

Sonra duymadım, bilmiyordum yok.. 

Önemli konular listesi: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=99072
Android 10tl programı: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=98074
Görevli kuralları: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=99597
10tl.net Geneli (Forum açma v.b.) Kurallar: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=25433

twitter.png https://twitter.com/10tlnet
discord.png https://discord.gg/fUC7A2W
email.png  info (at.) 10tl.net
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
1. 10tl.net arayüzündeki ve destek sitesindeki ufak tefek hatalar, kusurlar. Boşluk, boş link şu bu vs... gibi.
2. Pluginlerdeki hatalar, çalışmayan pluginler, düzensiz veya ismi düzgün olmayan pluginler...

Maddelerin içinde şuanda sanırım tek sorun olabilecek 3. madde o da bize bağlı olmadığı için..
Fakat öm de ilettiğin gibi insanların burayı kazanç sağlayabileceği bir alanada çevirebiliriz.Yada böyle bir alan olur o alanda bu tarz hizmetler verilerek cüzi rakamlar kazanılabilir.Bu konuda hakkında tartışabiliriz.Mesela işlerini dışarıda yaptıran kullanıcılar cüzi rakamlarla buraya yaptırabilirse biraz forumun içindeki dönüşüm artar.Buna bende, sende herkes dahil.Yani parayı aramızda çevirmekten bahsediyorum.
Onun dışında hiç bir etkinlik nerdeyse sonuna kadar sürdürülemedi.Herkes yarıda bıraktı kimisi pes etti kimisi müsait olamadı..Gerçekten gereken şey bir etkinlik mi o da bir soru?
Bu konuda diğer görevliler düşündüklerini yazsınlar ona göre şekillendirirz yapacaklarımızı.
Yeni olmana rağmen -yada eski olup yeni üyelik açmana rağmen- bunları düşünmen güzel tebrik ederim.
“Mazlumun zalimden öcünü alacağı gün,
şüphesiz zalimin zulmettiği günden daha çetin olacaktır !"
Hz. Ali (r.a)

Kuş ölür, sen uçuşu hatırla...
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(01-12-2016 Saat: 18:40)TaaRRuz Nickli Kullanıcıdan Alıntı: 1. 10tl.net arayüzündeki ve destek sitesindeki ufak tefek hatalar, kusurlar. Boşluk, boş link şu bu vs... gibi.

Maddelerin içinde şuanda sanırım tek sorun olabilecek 3. madde o da bize bağlı olmadığı için..
Fakat öm de ilettiğin gibi insanların burayı kazanç sağlayabileceği bir alanada çevirebiliriz.Yada böyle bir alan olur o alanda bu tarz hizmetler verilerek cüzi rakamlar kazanılabilir.Bu konuda hakkında tartışabiliriz.Mesela işlerini dışarıda yaptıran kullanıcılar cüzi rakamlarla buraya yaptırabilirse biraz forumun içindeki dönüşüm artar.Buna bende, sende herkes dahil.Yani parayı aramızda çevirmekten bahsediyorum.
Onun dışında hiç bir etkinlik nerdeyse sonuna kadar sürdürülemedi.Herkes yarıda bıraktı kimisi pes etti kimisi müsait olamadı..Gerçekten gereken şey bir etkinlik mi o da bir soru?
Bu konuda diğer görevliler düşündüklerini yazsınlar ona göre şekillendirirz yapacaklarımızı.
Yeni olmana rağmen -yada eski olup yeni üyelik açmana rağmen- bunları düşünmen güzel tebrik ederim.

Teşekkür ederim, böyle bir şeye ihtiyacımız olduğu düşünüyorum. Yani istediğimiz şeyleri hep girişimlerle yapabiliriz öyle değil mi? Ancak tek başına değil topluca bu sorun çözülebilir. Herkes bir yerden tutarsa, forum harika yerlere gelebilir. Mesela ben bu etkinliğe katkı sağlamak amacıyla 10tl.net'in iOS uygulamasını tasarlıyorum. Bu harika bir şey. Herkesten böyle şeyler bekliyorum. Sistem böylece büyür ve yükselir.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(01-12-2016 Saat: 18:43)Aurora Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(01-12-2016 Saat: 18:40)TaaRRuz Nickli Kullanıcıdan Alıntı: 1. 10tl.net arayüzündeki ve destek sitesindeki ufak tefek hatalar, kusurlar. Boşluk, boş link şu bu vs... gibi.

Teşekkür ederim, böyle bir şeye ihtiyacımız olduğu düşünüyorum. Yani istediğimiz şeyleri hep girişimlerle yapabiliriz öyle değil mi? Ancak tek başına değil topluca bu sorun çözülebilir. Herkes bir yerden tutarsa, forum harika yerlere gelebilir. Mesela ben bu etkinliğe katkı sağlamak amacıyla 10tl.net'in iOS uygulamasını tasarlıyorum. Bu harika bir şey. Herkesten böyle şeyler bekliyorum. Sistem böylece büyür ve yükselir.
Güzel fikir kolay gelsin bitince linkini iletir misin?
“Mazlumun zalimden öcünü alacağı gün,
şüphesiz zalimin zulmettiği günden daha çetin olacaktır !"
Hz. Ali (r.a)

Kuş ölür, sen uçuşu hatırla...
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(02-12-2016 Saat: 00:08)TaaRRuz Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(01-12-2016 Saat: 18:43)Aurora Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Güzel fikir kolay gelsin bitince linkini iletir misin?

Saolun hocam, http://destek.10tl.net/showthread.php?tid=87748 buyrun bu tanıtım konusu.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Konuyu tam detaylı okuyamadım ama eğer gerçekten forumu eski haline getirebileceksek ben varım.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping