Konuyu Oyla:
  • Toplam: 2 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PHP Kullanarak Basit Admin Panel Nasıl Yapılır?
Merhaba sevgili okurlar,

Öncelikle hepinize güzel bir haftasonu diliyorum ve bugün küçük basit bir şekilde php kullanarak admin panelin nasıl yapılacağını anlatmak istiyorum. Admin Panel namı diğer yönetici paneli sitenizin ayarlarının ve diğer bileşenlerinin olduğu paneldir.

Yalnız size basit bir şekilde anlatacağım için şimdilik sadece giriş ve çıkışı yapacağız. İlgilendiğim proje bitiminde sizlere de anlatıp kaynak scriptini paylaşacağım. Neyse dersimize geçelim;

Buradasınız: Emre Supçin – Kişisel Blog / Php / PHP Kullanarak Basit Admin Panel Nasıl Yapılır?

PHP Kullanarak Basit Admin Panel Nasıl Yapılır?Gönderen: Emre SUPÇİN Php 24 Yorum 11.920 kez görüntülendi
Merhaba sevgili okurlar,

Öncelikle hepinize güzel bir haftasonu diliyorum ve bugün küçük basit bir şekilde php kullanarak admin panelin nasıl yapılacağını anlatmak istiyorum. Admin Panel namı diğer yönetici paneli sitenizin ayarlarının ve diğer bileşenlerinin olduğu paneldir.

Yalnız size basit bir şekilde anlatacağım için şimdilik sadece giriş ve çıkışı yapacağız. İlgilendiğim proje bitiminde sizlere de anlatıp kaynak scriptini paylaşacağım. Neyse dersimize geçelim;

PHP ile admin paneli yapmak için yapmanız gerekenler: Eğer kullanıcı adı ve şifreniz veritabanından değil de dosyadan kontrol edilecekse öncelikle kullanıcı adı ve şifre bilgisini tutan ayar.php adında bir dosya oluşturalım

ayar.php dosyasının kaynak kodları;
Kod:
<?php

2  $user = "destek.10tl.net";
3  $pass = "admin";
4  ?>

index.php dosyasının kaynak kodları;

Kod:
Buradasınız: Emre Supçin – Kişisel Blog / Php / PHP Kullanarak Basit Admin Panel Nasıl Yapılır?

PHP Kullanarak Basit Admin Panel Nasıl Yapılır?Gönderen: Emre SUPÇİN Php 24 Yorum 11.920 kez görüntülendi
Merhaba sevgili okurlar,

PHP ile admin paneli yapmak için yapmanız gerekenler: Eğer kullanıcı adı ve şifreniz veritabanından değil de dosyadan kontrol edilecekse öncelikle kullanıcı adı ve şifre bilgisini tutan ayar.php adında bir dosya oluşturalım.

ayar.php dosyasının kaynak kodları;

1  <?php

2  $user = "emre";
3  $pass = "2011411025";
4  ?>

Şimdi kullanıcıdan kullanıcı adı ve şifresini girmesi için bir form yapalım. Bunun için index.php dosyasını oluşturuyoruz.

index.php dosyasının kaynak kodları;

1  <form action="login.php" method="POST">

2  <table align="center">
3  <tr>
4  <td>Kullanici Adi</td>
5  <td>:</td>
6  <td><input type="text" name="username"></td>
7  </tr>
8  <tr>
9  <td>Sifre</td>
10  <td>:</td>
11  <td><input type="password" name="password"></td>
12  </tr>
13  <tr>
14  <td></td>
15  <td></td>
16  <td><input type="submit" value="Giris"></td>
17  </tr>
18  </table>
19  </form>

Eğer girilen kullanıcı adı ve şifre doğru ise admin sayfasına yönlendiriyoruz, yanlış ise giriş sayfasına yönlendirme işlemi yapılıyor.
Şimdi gelelim admin sayfamıza. Bunun için admin.php adında dosya oluşturuyoruz.

admin.php dosyasının kaynak kodları;
Kod:
<?php

2  include("ayar.php");
3  session_start();
4  if(!isset($_SESSION["login"])){
5  echo "Bu sayfayı görüntüleme yetkiniz yoktur.";
6  }else{
7  echo "Admin sayfasina hosgeldiniz..<br>";
8  echo "<a href=logout.php>Çıkış Yap</a>";
9  }
10   ?>
————————————————————————————

logout.php:
Kod:
1  <?php

2  session_start();
3  ob_start();
4  session_destroy();
5  echo "Çıkış Yaptınız. Ana Sayfaya Yönlendiriliyorsunuz";
6  header("Refresh: 2; url=index.php");
7  ob_end_flush();
8  ?>

Yazı alıntııdır..
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
bu admin paneli değil sadece basit bir form login işlemi
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(25-10-2016 Saat: 19:48)emrealp Nickli Kullanıcıdan Alıntı: bu admin paneli değil sadece basit bir form login işlemi

Yazan arkadaş bahsetmiş..okumadan cevap vermeyiniz..
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
teşekürler
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform