Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fan durdu ve hızı düştü sorunlarına çözüm
Arkadaşlar geçen bitane format atayım dedim başıma gelmeyen kalmadı.Windows 7 ye geçeceğim için bot ayarlarından sonra biraz kurcalamıştım biosu.Bi 30 dk sonra farkettim fan dönmüyor.İçimi korku iyice kapladı hem format atamıyorum gpt hatası yüzünden hem fan dönmüyor.Fanda sistem fanı şu işlemcinin önündeki değil.Power supplynin altındaki fan.
Formatı attıktan sonrada dönmediğini görünce artık ciddiye aldım araştırmaya başladım.
İnternette girişi gevşemiştir,yanmıştır felan yazıyodu daha pc alalı 1 ay yeni oldu fan neden yansın anlamadım.Neyse 4 5 gün böyle idare ettim.Bugün biosa girdiğimde gezerken fan ayarlarına rastladım.İşlemcinin fan ayarlarında normal seçeneği seçiliydi çalışmayan fanın seçeneğide normal seçiliydi.Ben fan yönetimini disabled yaptım yani sistem yönetiyordu fan hızını felan.Ben o gün format atarken manuel yapmışım ondan kapalıymış kendi elimle kapatmışım.Bios ayarlarını kaydedip çıktığımda fan dönmeye başladı ve çok mutlu oldum sonuç olarak:
BİOS AYARLANIZI VARSAYILANA SIFIRLARSANIZ SORUN ORTADAN KALKAR.LÜTFEN BİOSDA BİLMEDİĞİNİZ YERLERİ KURCALAMAYIN ORDA POWER SUPPLY AYARLARI FELAN VAR BIOS SADECE FORMAT ESNASINDA BOT AYARLARINDA KULLANILMALIDIR
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 2 Ziyaretçi

500000 -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping