Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tor Browser Yasallaşıyor
Tor Browser' ın değeri daha iyi anlaşılıyor

Tor Browser, Amerika' da yasallaşıyor. Yıllarca süre gelen yasaklarda, gizlenmemizi sağlayan, kendi güvenliğimizi ve özgürlüğümü tam manasıyla bize kullandırtan yegane program Tor Browser, Amerika' da hak ettiği yeri sonunda bulacak. Kimliğimizi gizleyerek, internetin en derin yerlerine girebildiğimiz, bize hiç sansür koymadan, bütün her şeyi açık açık sunan bu programın Amerika' da resmi bir hal alması sevindirici. Tor Browser ilk çıktığı zaman bazı ABD' li yetkilileri çok sinir etmişti. Sonunda hangi tarafın haklı olduğu belli oldu diyebiliriz.

Tor Browser ile Deep Web diye tabir ettiğimiz sitelerde dahil olmak üzere, dünya üzerindeki bütün sitelere erişim sağlayabiliyoruz. Üstelik bunu üst düzey bir korunma aracılığı ile yapıyoruz. Siz de internetin en derin yerlerine girmek istiyor ama arkanızda iz bırakmak da istemiyorsanız Tor Browser tam size göre. Üstelik Tor' un şirketi hakkında şüpheleriniz var ise, yakından tanıdığınız bir şirket. Bizzat Mozilla Firefox tarayıcısının sahibi Firefox tarafından yaratılan tarayıcıda Mozilla benzerliğini fark edeceksiniz.

Tor Browser' ı ve aynı amaçla yaratılmış üst düzey güvenlik önlemleri ile mesajlaşmayı birleştiren kardeş programı Tor Messenger' ı aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
tabi bir şekilde FBI ajanlarının 'nasıl bilmem kaç katlı' TOR güvenlik duvarlarını geçip bazı kişileri yakaladığı da sır..

Şaşırdım habere.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Tor Browser zaten yasaldıki. Yasak olduğunu nereden çıkardınız?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(10-08-2016 Saat: 23:11)xoxox Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Tor Browser zaten yasaldıki. Yasak olduğunu nereden çıkardınız?

Kullanış amacından ötürü yasaktı. Eğer üzerinde bir soruşturma var ise ilgili olabilmesi kapsamından bilgisayarın araştırıldığında ortaya çıkarsa o da ayrı araştırılıyordu. Şimdi normalmiş gibi gözükecek.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Amerika'nın bunu yasallaştırmasının sebebi daha önce 2 terorist'i tor browser kullanmaları sayesinde bulması yüzünden fbı yada cia tam hatırlamıyorum bu sistemin nasil işlediğini çözmüş ve çok basit bir mantık olduğunu söylemişti bu yüzden yasallaşıyor millet kendini güvenli olduğunu sanırken suçlular buna yönelecek ve bulucak ayrıca deep web'den ne anlıyorsunuz anlamıyorum daha 9 yaşındaki çoçuk deep web'e tor browser ile girip çalıntı kredi karti satin alabiliyor (ailesinin kredi kartı sağolsun) yani kullanım amacı olarak gizlilik olarak da kullanılabilir ancak deep web'e pek hoş bakmıyorum girmedim ve girmeyide düşünmüyorum taraftarı değilim önermiyorum çoğu kişide önermiyor psikolojik olarak psikopat bir tipseniz ayrı...
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(10-08-2016 Saat: 23:48)Enes Bayraktar Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Amerika'nın bunu yasallaştırmasının sebebi daha önce 2 terorist'i tor browser kullanmaları sayesinde bulması yüzünden fbı yada cia tam hatırlamıyorum bu sistemin nasil işlediğini çözmüş ve çok basit bir mantık olduğunu söylemişti bu yüzden yasallaşıyor millet kendini güvenli olduğunu sanırken suçlular buna yönelecek ve bulucak ayrıca deep web'den ne anlıyorsunuz anlamıyorum daha 9 yaşındaki çoçuk deep web'e tor browser ile girip çalıntı kredi karti satin alabiliyor (ailesinin kredi kartı sağolsun) yani kullanım amacı olarak gizlilik olarak da kullanılabilir ancak deep web'e pek hoş bakmıyorum girmedim ve girmeyide düşünmüyorum taraftarı değilim önermiyorum çoğu kişide önermiyor psikolojik olarak psikopat bir tipseniz ayrı...

Gerçekten onion ağına bağlandığınızda bunların çıkacağını düşünüyormusunuz? Tabiiki çocuk ***su,uyuşturucu,slah ticareti var fakat emin olun internet üzerinde bu onion bağlantılarını bulamassınız çoğu buldugunuz site sadece görselden ibarettir. Diyelim silah ticareti, site eğer sağlamsa direkt internet üzerinde dağıtılmaz belirli kişilere/kullanıcılara verilir. Yoksa sahipleri ve kullanıcıları anında paket olurlardı. Mantıkla bakmak gerekiyor birazda yani anlatılanana değil deneyimlerinize bakın. Herkes istediğini yazabilir,uydurabilir.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping