Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İstanbul Atatürk Havalimanı Patlaması
Sad 
Türkiye'yi üzüntüye boğan hain saldırıdan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. 3 terörist önce uzun namlulu silahlarla sivillere ve polislere kurşun yağdırdı ardında da üzerlerindeki bombayı patlattı. Hain saldırıda 36 kişi hayatını kaybetti, 147 kişi yaralandı. Başbakan Yıldırım yaptığı açıklamada "Teröristler bir ticari taksiyle havalimanına gelmiş ve bilahare eylemlerini gerçekleştirmişlerdir." dedi. Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör saldırısından yaklaşık 5 saat sonra, terminallerdeki işleyiş normale dönmeye başladı.
ABD’den uyarı gelmişti

L3R5jV.jpg

ABD Dışişleri Bakanlığı, önceki gün Amerikan vatandaşlarının Türkiye’ye seyahat konusunda daha önce yayımladığı “dikkatli olun” uyarısını yinelemişti. Bakanlıktan yapılan açıklamada, ABD vatandaşlarının terör örgütlerinin hedefi olduğu vurgulanarak, bu örgütlerin Avrupa’da alışveriş yerlerini, sivil havacılığı, ulaştırma sistemlerini, spor organizasyonlarını ve halka açık toplantıları hedef aldığı hatırlatıldı. Açıklamada, Amerikan vatandaşlarından Türkiye’deki seyahatleri sırasında dikkatli olmaları istendi.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bu havalimanına kemerle girilmiyor adamlar keleşle girmişler.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
3olnzr.png
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Babam havaalanında taksici.

Tam çıktığı an patlama olmuş. İçeridekiler de kimi gördülerse kucaklayıp hastahaneye götürmüşler.

Dışarıdaki sarı taksiler ve Havaalanı Kooperatifi tarafından dolandırıcılık nedeniyle cezalı olan turuncu taksiler de para derdinde.

Ama ne oldu? Bütün taksiciler suçlandı.

"20TL'Lik gideceğimiz yere 5TL'Lik metroya gidelim ders olsun onlara" diyeni gördüm.

Hep söylerdim "senin 5-6 saat sıra bekleyip 5TL'lik işe gittiğini bilmiyorlar, Kontağı çevirdiğin an işverenine 300-400TL borçlu olduğunu bilmiyorlar" diye.

En basit örneği verdim. Bu kafa yapısı ile daha çok bomba patlar.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Allah belasını versin patlatanın :D
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Saldırıyı yapanları yaptıranları Allah kahretsin. Umarım gerekli tadbirler alınır, gerekli şeyler yapılır.
Huzurlu bir ülke/dünya dileğiyle.
----------------
"Ana prensibimiz insana saygı" dedik, kimileri bunu yanlış anladı, sürekli tepemize çıktı. 
Bundan sonra ana prensibim: "isteyen istediği yere gitsin". Forumda sürekli negatif enerji yayanları, hakaret edenleri ya da hakaretimsi yazanları dahi banlayacağım. Forumda etkileşim azalacakmış umuruda değil. Yıllarca negatif enerjili insanlara katlandığım yeter.. 

Sonra duymadım, bilmiyordum yok.. 

Önemli konular listesi: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=99072
Android 10tl programı: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=98074
Görevli kuralları: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=99597
10tl.net Geneli (Forum açma v.b.) Kurallar: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=25433

twitter.png https://twitter.com/10tlnet
discord.png https://discord.gg/fUC7A2W
email.png  info (at.) 10tl.net
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Olay esnasında Atatürk Havalimanında bulunan Ekşi Sözlük yazarı ready for departure,yaşananları birebir şöyle anlatmış.

Uçuşa gitmek için havaalanına dış hatlar terminali güvenlik kontrol noktasından girdim. Kontrolden sonra eşyalarımı toplayıp çantama koydum ve ekip odasına doğru yürümeye başladım. 15-20 metre gitmiştim ki insanların iç hatlar terminalinden bana doğru koştuklarını gördüm. Öncesinde silah ya da bomba sesi duymadım. Kavga oluyor sanırım diye düşündüm ama koşan insan sayısı o kadar fazlaydı ki silah ihtimalini düşünmeye başladım. Derken dış hatlar araç kiralama kiosklarının olduğu çıkış kapısında bir patlama oldu. Burada gördüklerimi yazmak istemiyorum. Sonrasında giriş yaptığım güvenlik noktasına doğru koşarken bi ara gözüm dışarı kaydı ve yerde yatan 5-6 kişi görebildim.[i]Bu sadece benim kısıtlı görüş alanımda görebildiğim kadarı. Koşarken kendimi atacak bir yer aradım, çünkü bu tip saldırılarda bir tane bomba patlamaz. Birkaç yerde eş zamanlı ya da arka arkaya bomba patlatılır. Bunu düşünürken o binada her yerin bomba ile tuzaklanmış olabileceğine artık o sersem kafayla karar verip geldiğim yerden çıkmaya karar verdim. Ama dışarıda yatan insanları görünce dışarısının da güvenli olmadığına karar verip kendime en çok nerede korunak sağlayabilirim diye düşünerek x-ray cihazlarının oradaki polis kulübesine girmeye karar verdim. Sonra x-ray cihazlarının oraya vardığımda orada kolu bacağı yaralanmış insanları gördüm ve hemen oradaki polis kulübesine sığındık. içinde polis yoktu.[i]Güvenlik görevlileri zaten fena halde panik, ağlayanları mı ararsınız, amaçsızca koşuşanları mı... Sırtımızı kulübeye dayadıktan sonra herkesin bavullarını ve çantalarını toplayıp önümüze yığınak yaptım olası bir diğer patlamada kalkan vazifesi görmesi için. Hemen sonra bir kabin memuru arkadaşımı daha gördüm bacağından yaralanmış. Siper aldığım yerden çıktım onu getirmek için, iyi olup olmadığını sordum, kocam almaya geliyor dedi. İyi hadi gel geçelim kocan gelene kadar şuraya diyecektim ki cümlemi bitiremeden bir bomba daha patladı dibimizde. Tam patlama yerini kestiremiyorum, ya 4-5 metre arkamızdaki x-ray cihazında ya da sırtımızı dayadığımız polis kulübesinin duvarının arkasında oldu ama dibimde patladığını iliklerime kadar hissettim. Ortalık birden toz duman oldu zaten, kulübedeki bütün sandalyeler x-ray cihazı ve etrafındaki bütün edevat darmadağın bir şekilde etrafa saçıldı.[i]Bakın arkadaşlar, bu kısmı açıklamakta gerçekten zorlanıyorum. Orada bulunan bütün insanlar yara almadan sağlam bir şekilde dışarı attık kendimizi. Kimseye bir şey olmadı hala inanamıyorum. Bende bir tane çizik bile yok. Yemin ederim, bombanın patlamasının değil, benim oradan sağ salimi de geçtim çiziksiz kurtulmama inanamıyorum. Dışarı çıktığımda yerde yatan insanları gördüm ve kapalı otoparka attım kendimi. Bu entryi de orada yazdım alelacele. Sonrasında da geçen bir arabayı durdurup atladım (çok teşekkür ediyorum o duran arkadaşa da, allah razı olsun) ve havaalanından çıktım. 

Şimdi evdeyim.[/i][/i]
[/i]

Alıntıdır.
"Tek kelimeyle bizi , sizin mülkiyetinizi yok etme niyetimizden dolayı kınıyorsunuz. kesinlikle öyle ; niyetimiz tam olarak budur ."

Albırt Enişten - 11.05.2013 / 02.05.2018
Venomous - 02.05.2018 / 

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Youtube, Twitter ve Facebook bağlantıları bu saldırı yüzünden kesildi haberiniz olsun.
Öyle insanlar vardır ki sadece fikirleri bile yepyeni ağaçların fidanlarını eker.

#MustafaKemalAtatürk(1881-193∞)

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
2-3 ay sonra yine bir tane patlar bir yerde.Ve yine lanetlerler.Hatırlarsanız 2-3 ay önce bir yerde daha patlamıştı.Lanetlemekle bitmiyor bir şeyler yapmamız lazım.İnterneti yavaşlatmak nedir ya.Allah rahmet eylesin...Ölenlerede bizede...
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(29-06-2016 Saat: 16:12)ChromeStarde Nickli Kullanıcıdan Alıntı: 2-3 ay sonra yine bir tane patlar bir yerde.Ve yine lanetlerler.Hatırlarsanız 2-3 ay önce bir yerde daha patlamıştı.Lanetlemekle bitmiyor bir şeyler yapmamız lazım.İnterneti yavaşlatmak nedir ya.

İnterneti yavaşlatmak nedir mi? Burda canlar gitti sen hala internetten mi bahsediyorsun? Orda ölen senin karın,kızın,annen,baban,kardeşin olabilirdi? Ne suçu vardı o kadar insanın? İnsan başına gelmeden bilemez tabi. O zaman neyi düşüneceğini. Brüksel'de patlama oldu adamlar ülkeyi kapattı neredeyse sen burada internetin lafını yapıyorsun. Yazık.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(29-06-2016 Saat: 16:47)Corleone Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(29-06-2016 Saat: 16:12)ChromeStarde Nickli Kullanıcıdan Alıntı: 2-3 ay sonra yine bir tane patlar bir yerde.Ve yine lanetlerler.Hatırlarsanız 2-3 ay önce bir yerde daha patlamıştı.Lanetlemekle bitmiyor bir şeyler yapmamız lazım.İnterneti yavaşlatmak nedir ya.

İnterneti yavaşlatmak nedir mi? Burda canlar gitti sen hala internetten mi bahsediyorsun? Orda ölen senin karın,kızın,annen,baban,kardeşin olabilirdi? Ne suçu vardı o kadar insanın? İnsan başına gelmeden bilemez tabi. O zaman neyi düşüneceğini. Brüksel'de patlama oldu adamlar ülkeyi kapattı neredeyse sen burada internetin lafını yapıyorsun. Yazık.
Buradan bunu mu anladın ? Bak kardeşim,devletin onları,olanları,terörü önleyeceğine interneti yavaşlatmasından bahsediyorum.Yazılanları iyice kavrayıp yorum atın.Yoksa atmayın.Bizide sinirlendirmeyin.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(29-06-2016 Saat: 16:52)ChromeStarde Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Buradan bunu mu anladın ? Bak kardeşim,devletin onları,olanları,terörü önleyeceğine interneti yavaşlatmasından bahsediyorum.Yazılanları iyice kavrayıp yorum atın.Yoksa atmayın.Bizide sinirlendirmeyin.

Hatırlatma : http://destek.10tl.net/showthread.php?tid=17673&highlight=g%C3%B6rg%C3%BC+kurallar%C4%B1
2-)Forumda argo kelimeler kullanmamaya özen gösterelim örn(lan,m*l..) vs. Beğendiğiniz bir konunun altına "of çok güzel olmuş lan", yazmak yerine "teşekkürler güzel olmuş" gibi yazılara yer vermeye çalışalım.
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(29-06-2016 Saat: 17:18)MuratBaykam Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(29-06-2016 Saat: 16:52)ChromeStarde Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Hatırlatma : http://destek.10tl.net/showthread.php?tid=17673&highlight=g%C3%B6rg%C3%BC+kurallar%C4%B1
2-)Forumda argo kelimeler kullanmamaya özen gösterelim örn(lan,m*l..) vs. Beğendiğiniz bir konunun altına "of çok güzel olmuş lan", yazmak yerine "teşekkürler güzel olmuş" gibi yazılara yer vermeye çalışalım.
İnsan bir anlık sinirle her şeyi yapabilir.Normalde yapmayacağı şeyi bile.Gafletime yenildim.Bu kurallar gerçek hayattada geçerlidir,sadece sanalda değil,insanız işte...Hem sünnettir güzel konuşmak,tebessüm de :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(29-06-2016 Saat: 13:38)MuratBaykam Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Allah belasını versin patlatanın :D

Çok gülünç bir konu.. öyle değil mi?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping