Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows 10 WiFi Sorunu Çözümü
Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10 final sürümünde birçok hatayla birlikte geldi. Orjinal lisans anahtarıyla etkinleştirememe, mavi ekran hatası, çok önceden rezerve edenlere güncellenmenin sunulmaması karşılaşılan sorunlardan birkaçı. Bu sorunlar arasında en mühimi ise WiFi çünkü internet olmadan bu problemlerin çözüm yolunu bulmak, çözmek mümkün değil. Bu noktada Windows 10’da WiFi sorununun çözümüne ilişkin bir yazı hazırlayalım dedik.

Windows 7 veya Windows 8.1’den Windows 10’a yükseltme yapanların karşılaştığı sorunlardan biri olan kablosuz ağa bağlanamama sorunu Microsoft’a göre eski bilgisayarınızda yüklü bir VPN yazılımı olsa da sorunun tümüyle bundan kaynaklandığını söylemek yanlış olur. Zira VPN yazılımı yüklemeyen kullanıcılar dahi bu hatayla karşı karşıya. Sürücüleri yeniden yükleme ve sistemi yeniden başlatmak ta sorunu ortadan kaldırmıyor. “Peki WiFi sorununu nasıl çözeceğim?” Bu sorunun yanıtı için forum forum gezmek zorunda değilsiniz. Aşağıdaki basit adımları takip ederek kablosuz ağa bağlanamama sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Başlat Menüsüne sağ tıklayıp menüden Komut İstemini (Yönetici) seçiyorsunuz.
1_11.png

"reg delete HKCR\CLSID\{988248f3-a1ad-49bf-9170-676cbbc36ba3} /va /f" komutunu giriyorsunuz. (Fare sağ tıklayıp kopyalayıp yapıştırırsanız sorun yaşamazsınız.)
2_11.png
Ardından "netcfg -v -u dni_dne" komutunu giriyorsunuz.
3_10.png
Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra WiFi ayarlarınızı kontrol ettiğinizde sorunun giderilmiş olduğunu göreceksiniz. Çevrenizdeki tüm kablosuz ağlar görünür hale gelecek ve bağlanırken hiçbir sorun yaşamayacaksınız.

Alıntıdır
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
wifi sorunu derken onu tam açarmısın bende bir sorun var sürekli başka ağa bağlanıyor ve gidiyor...
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(03-05-2016 Saat: 22:07)kamil55 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: wifi sorunu derken onu tam açarmısın bende bir sorun var sürekli başka ağa bağlanıyor ve gidiyor...

Wifi ağına bağlanmayıp bağlan deyip çalışmaması sorununun çözümüdür bende yaşamıştım güncellemeden sonra geliyor.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(03-05-2016 Saat: 22:28)Ripbyrustavi02 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(03-05-2016 Saat: 22:07)kamil55 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: wifi sorunu derken onu tam açarmısın bende bir sorun var sürekli başka ağa bağlanıyor ve gidiyor...

Wifi ağına bağlanmayıp bağlan deyip çalışmaması sorununun çözümüdür bende yaş(** ! Küfür Etmek Yasaktır - Oto Filtre ! **)ştım güncellemeden sonra geliyor.

Bende windows 10 kullanıyorum bir sorunla karşılaşmadım
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

eXpertBoss -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping