Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bir Tasarımcının bilgisayar donanımı nasıl olmalıdır? -Cevap
Blogumda bir SSS sorusu sorulmuş ve ben de buna cevap vereyim dedim. Fakat aramızda hoş ve değerli grafikerlerimiz bulunduğu için yardımı dokunmak açısından bu konuyu burada da paylaşmak istedim. İyi okumalar.

Yapılan Soru: Bir tasarımcının, grafikerin veya koderin bilgisayar sistemi nasıl olmalıdır hocam?

Cevabım: Öncelikle bir tasarımcının bilgisayarı, grafikten çok performansa dayalı olmalıdır. Bu ister donanım açısından olsun, isterse sistemsel açıdan olsun ikisi için de performans iyileştirilmeleri yapılsın. Yoksa, kasar-donar bir photoshopla uğraşmak istemeyiz öyle değil mi?

Donanım olarak şunları tercih edebilirsiniz,

Bellek-RAM: 4 GB
Ekran Kartı Markası: AMD
Ekran Kartı: ATI Mobility Radeon HD 6000
Depolama: 256 GB

Sistem olarak genellikle Mac OS X işletim sistemi tercih edilmektedir. Ancak eğer tasarımcı Windows kullanıyorsa, daha doğrusu tercih ediyorsa elbette ki Windows 6.1 onun için ideal olacaktır. (Windows 7)

Peki, Windows 7 tamam da ancak hangi baskısı olmalı diye soracak olursanız da,
Professional, tasarımcılar için en uygun olanı diye duymuştum. Zira Windows 7 Ultimate seçerseniz, hata yapmış olursunuz. Ultimate kurumsal içindir ve fazladan RAM ile DEPOLAMA ALANI harcar. Bu nedenle tercih etmemenizi öneriyoruz.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Keşke bilgisayarımı Win7 yapma şansım olsa 8.1 benimki.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(29-04-2016 Saat: 18:28)#Power Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Keşke bilgisayarımı Win7 yapma şansım olsa 8.1 benimki.

Eğer internetiniz sağlamsa Windows 7 indirip bootsuz ve biossuz bir işlemle kurabilirsiniz. Bu konuda sizlere destek sağlayabilirim hocam.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:iyib -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping