Kullanıcı İşlemlerini Aç/Kapat

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
E-ticaret Siteleri için SEO Önemi
https://i.hizliresim.com/1p1yaj.png
Çevrimdışı
Kullanıcı Bilgileri Göster
Yorum Sayısı: 1,417
Konu Sayısı: 314
Üyelik Tarihi: 16-06-2015
Teşekkürler: 0
1 mesaj içinde 86 teşekkür verildi.
#1
Teknolojinin baş döndürücü bir hızla gelişimini devam ettirdiği bu günlerde, birbirinden farklı değişiklikler de hayatımızda kendini göstermeye başladı. Önce alışkanlıklarımız değişti, daha sonra algılarımız. Alışveriş yapmak için marketleri, pazarları dolaştığımız günler de hayli geride kaldı doğrusu. Artık insanlar dışarıya çıkıp alışveriş yapmak yerine; daha hızlı, daha kolay ve daha güvenli olan internetten alışveriş yapma yolunu tercih ediyorlar. Engin bir derya olarak niteleyebileceğimiz internet sayesinde gerçek mağazaların aksine bir ürün hakkında yapılan tüm yorumları okuyabilmek, ürünü daha önce satın almış kişilerin tecrübe ve deneyimlerine dayanarak ürün tercihi yapabilmek oldukça önemli bir artı olarak gözümüze çarpıyor. Buna ek olarak düzenlenen kampanyalar ve sağlanan güvenli ödeme yöntemleri de kullanıcıları internetten alışveriş yapmaya teşvik etmeye devam ediyor.

E-Ticaret SEO
E-ticaret olarak adlandırabileceğimiz bu yeni alışveriş furyası, beraberinde azılı bir rekabeti de getirdi. Sektöre merhaba diyen kuruluş sayısındaki ciddi artış, e-ticaret piyasasında dengeleri de değiştirmeye başladı. Artık rakiplerinizin arasından sıyrılabilmek için kaliteli bir SEO uzmanıyla çalışıp, E-ticaret sitenizi arama sonuçlarında üst sıralara tırmandırmanız şart. Aksi takdirde en azılı hastalıkların kesin dermanı olan ilaçları satıyor olsanız bile, gerekli SEO çalışmasını yapmadığınız için e-ticaret sektöründe başarıya ulaşabilmeniz yarınlara kalabilir. Unutmamak gerekir ki, reklam ve tanıtım alanında yaşanan değişimlere de ayak uydurmak; firmanızın piyasada kalıcı bir yer edinmesi noktasında büyük rol oynayacaktır. Günümüzde de reklam ve tanıtımın maliyetine katlanmaya gerek kalmadan, daha kalıcı ve etkili bir çözüm olan E-ticaret siteleri için SEO çalışması yaptırmak; takdir edersiniz ki çok daha mantıklı. Doğal ve tamamen organik bir şekilde sitenizi keşfeden kullanıcı, reklam çalışmasıyla sitenize gelen kullanıcıdan daha “sadık” bir müşteri haline dönüşebilir.

Evet, bir E-ticaret sitesinin amacı günübirlik kullanıcılardan ziyade sadık müşterilere ev sahipliği yapmak olmalıdır. E-Posta kutusuna gelen spam mesajları okuyarak sitenize ulaşan bir ziyaretçi, sadık müşteri profilinden çok çok uzaktadır. Ancak arama motorundan sitenize yönlenmiş bir kullanıcı, aradığı ürünü uygun fiyat ve yeterli açıklamayla bulabilirse neden sizin sadık ziyaretçileriniz arasına girmesin ki?

E-ticaret siteniz varsa, kaliteli bir yazılımın yanı sıra yine kaliteli bir SEO firmasından SEO danışmanlığı alarak gerekli yönlendirmelere uymanız ve yine SEO hizmeti satın almak suretiyle sitenizi rakiplerinizden daha üst sıralara taşımanız mutlaka gerekli. Sadece firma değil, kişisel olarak iş yapan SEO uzmanlarıyla da proje bazlı çalışabilirsiniz. Başlangıç için bu hizmeti de sizlere önerebiliriz, ancak kaliteli ve kurumsal bir firma olmayı hedefliyorsanız SEO firmasını tercih etmeniz daha mantıklı olabilir. Her halukarda çalışacağınız kişi veya kurumlarla iş yapmadan önce sözleşme imzalamanız gerektiğini sakın unutmayınız. Gerçekten kullanıcı dostu bir E-ticaret sitesi oluşturmayı başarabilirseniz, neden siz de birinci sırada yer almayasınız ki?


Alıntıdır.
Ara
Cevapla
Teşekkür verenler:


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Önerilen Bağlantılar
Tema yapımcısı: Metehan Durmuş
Düzenleyen: #Raptor
Tüm hakları saklıdır. 10TL.Net sistemi için yazılmıştır.


***