Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Okullara kodlama dersi konulması düşünülüyormuş, ne düşünüyorsunuz bu konuda?
Okullara kodlama dersi konulması düşünülüyormuş, ne düşünüyorsunuz bu konuda?
----------------
"Ana prensibimiz insana saygı" dedik, kimileri bunu yanlış anladı, sürekli tepemize çıktı. 
Bundan sonra ana prensibim: "isteyen istediği yere gitsin". Forumda sürekli negatif enerji yayanları, hakaret edenleri ya da hakaretimsi yazanları dahi banlayacağım. Forumda etkileşim azalacakmış umuruda değil. Yıllarca negatif enerjili insanlara katlandığım yeter.. 

Sonra duymadım, bilmiyordum yok.. 

Önemli konular listesi: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=99072
Android 10tl programı: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=98074
Görevli kuralları: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=99597
10tl.net Geneli (Forum açma v.b.) Kurallar: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=25433

twitter.png https://twitter.com/10tlnet
discord.png https://discord.gg/fUC7A2W
email.png  info (at.) 10tl.net
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
admin çok iyi olacak sanırım bu siber saldırılardan dolayı ortaya çıktı bu iş ben hep bekliordum zaten
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bence Mükemmel Bir Uygulama Olur.
"Tek kelimeyle bizi , sizin mülkiyetinizi yok etme niyetimizden dolayı kınıyorsunuz. kesinlikle öyle ; niyetimiz tam olarak budur ."

Albırt Enişten - 11.05.2013 / 02.05.2018
Venomous - 02.05.2018 / 

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(19-01-2016 Saat: 12:38)TexLİeMeD Nickli Kullanıcıdan Alıntı: admin çok iyi olacak sanırım bu siber saldırılardan dolayı ortaya çıktı bu iş ben hep bekliordum zaten

Cidden rica ediyorum her şeyi siber saldırılara yormayın. Ülkenin işi gücü yok bilgisayar başında savaşsın. Savaşlar masa başında kazanılmaz. Bu sözün anlamı tam olarak buraya çıkmıyor ama burada da kullanılabilir sanırım. Konumuza gelirsek;

Çocuk gelişimi için zararlı olacağını düşünüyorum. Sebebini açıklamak gerekirse ben direk kendimi örnek göstereyim küçük yaşta bu işi öğrendim ve okuluma önem vermedim. Şu an anadolu lisesinde okuyorum. Daha iyisini yapabilirdim. Devir zaten bilgisayar devri. Çocukları hepten bilgisayara bağlamış olurlar. Tabii artı yönleri de var. Gençlere genel kültür ve bir o kadar da bilgi kazandıracaktır. Benim görüşüm bu. İyi forumlar.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bence güzel olabilir nedeni ise ekonomik anlamda bizi ileriye taşıyabilir. Ülkemizden yazılımlar çıkmıyor ve çıksa da parmakla sayılacak kadar.

İnsanlar yazılımda uğraşının en az 50 katını alabiliyor. Bu kadar değerli. Ama eğitim sonradan etkileyen bir şey bir anda olacak şey değil şuan konulsa bile ancak 20-30 sene sonra görebiliriz koderlerimizi.

Ama kötü yönü de var Hatake belirtmiş zaten.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Lise1'den sonra isteğe bağlı olarak verilebilecek bir ders.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(19-01-2016 Saat: 12:27)admin Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Okullara kodlama dersi konulması düşünülüyormuş, ne düşünüyorsunuz bu konuda?
Mükemmel haber diye sevinenlere soruyorum adminim, kodlama öğretilecek kadar her okulda bilgisayar var mıdır ?
vov.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Koysunlar koysunlar ingilizce öğrettikleri gibi öğretirler onu da
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(19-01-2016 Saat: 13:51)#Gokss Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(19-01-2016 Saat: 12:27)admin Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Okullara kodlama dersi konulması düşünülüyormuş, ne düşünüyorsunuz bu konuda?
Mükemmel haber diye sevinenlere soruyorum adminim, kodlama öğretilecek kadar her okulda bilgisayar var mıdır ?
Böyle Bir Uygulama Yapacaklarsa Bilgisayar Sorununu da Düşünmüşlerdir Bence.
Artı Olarak Bir Çok Arkadaşım Bilgisayarı Sadece Oyun Oynamak İçin Kullanıyor. Bence Böyle Bir Uygulama Olursa Ki Bende Çok Verimli Anlatacaklarını Düşünmüyorum, Bilgisayarı Sadece Oyun Oynamak İçin Kullananların Bilgisayarda Böyle Bir Şeylerde Yapabileceklerinden Haberdar Olmaları da Bence Güzel Bir Gelişmedir.
"Tek kelimeyle bizi , sizin mülkiyetinizi yok etme niyetimizden dolayı kınıyorsunuz. kesinlikle öyle ; niyetimiz tam olarak budur ."

Venomous - 02.05.2018 / 

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(19-01-2016 Saat: 13:09)Hatake Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(19-01-2016 Saat: 12:38)TexLİeMeD Nickli Kullanıcıdan Alıntı: admin çok iyi olacak sanırım bu siber saldırılardan dolayı ortaya çıktı bu iş ben hep bekliordum zaten

Cidden rica ediyorum her şeyi siber saldırılara yormayın. Ülkenin işi gücü yok bilgisayar başında savaşsın. Savaşlar masa başında kazanılmaz. Bu sözün anlamı tam olarak buraya çıkmıyor ama burada da kullanılabilir sanırım. Konumuza gelirsek;

Çocuk gelişimi için zararlı olacağını düşünüyorum. Sebebini açıklamak gerekirse ben direk kendimi örnek göstereyim küçük yaşta bu işi öğrendim ve okuluma önem vermedim. Şu an anadolu lisesinde okuyorum. Daha iyisini yapabilirdim. Devir zaten bilgisayar devri. Çocukları hepten bilgisayara bağlamış olurlar. Tabii artı yönleri de var. Gençlere genel kültür ve bir o kadar da bilgi kazandıracaktır. Benim görüşüm bu. İyi forumlar.

hocam almanlar ne yapsın o zaman? seçmeli ders ise meraklı kişiler yapmalı her şey okul değil einstein'dan bilmeniz gerekirdi
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bu dersi ogretecek kac tane hoca var turkiyede Allah askina.
Denetleme Ekibi Lideri: 22-06-2018 -  ....
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(19-01-2016 Saat: 16:10)Ketsed Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(19-01-2016 Saat: 13:09)Hatake Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

hocam almanlar ne yapsın o zaman? seçmeli ders ise meraklı kişiler yapmalı her şey okul değil einstein'dan bilmeniz gerekirdi

Albert Einstein bilime ve ilime meraklı bir insan olabilir. Ama dediğiniz gibi o Albert Einstein. Günümüz gençlerinin arasından Albert Einstein gibisini bulursanız bana da söyleyin, boşa harcanmasın bari. Zamane gençleri (buna ben de dahilim) bilgisayar başında vakit öldürüyorlar zaten. Bir de bu işi öğrenirlerse ki öğreneceklerdir. O zaman hiç kalkmazlar bilgisayar başından. Bir de veli baskısını düşünün. Şu an bile velisi bulunduğu öğrencinin bilgisayar başında durmasına tahammül edemezken, o zaman evde çıkacak kavgaları düşünün. Farklı açılardan da bakabilmek lazım, elbet yararlı yönleri de olacaktır. Bozuk saat bile günde iki kez doğruyu gösterir. Zararının fazla olacağını belirtiyorum sadece.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bence ilk önce algoritma eğtimi verilmeli. Mesela yürümeden koşmaya çalışmak gibi bir şey olacak bence. Hadi bakalım koydular dersi iyi her şey tamam. Okullarda doğru düzgün bilgisayar laboratuvar bile yok. Hadi onuda geçtim öğretmenler öğretecek bir şeyler tamamda sonra verecek ödevi hadi bu programı yap. Öğrenci ödevi yaparken bir sorunla karşılaşırsa ne olacak ? Nasıl çözüleceğine göre bir algoritma eğitimi vs. bir eğitim yok ? Eee , ne mânası kaldı ? Bu benim görüşüm bilmem katılır mısınız ama olaya birde bu açıdan bakmak gerek. Eğer algoritma eğitimi vs. verilirse gelişmeye güzel bir adım olur. Kısacası bir ders eklenecekse altyapısını hazırlamalılar yoksa ellerinde kalır bence.
Builds mobile apps or something
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Kendini hacker sanıp aslında olan lamerler ve güya oyun tasarımcılarımız çoğalacak desenize. Egosu büyük insanlar çok can sıkacak ama genel olarak iyi bir uygulama. Ülkemiz bilgisayar, internet, oyun sektöründe geride.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(19-01-2016 Saat: 14:54)Albırt Enişten Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(19-01-2016 Saat: 13:51)#Gokss Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
Böyle Bir Uygulama Yapacaklarsa Bilgisayar Sorununu da Düşünmüşlerdir Bence.
Artı Olarak Bir Çok Arkadaşım Bilgisayarı Sadece Oyun Oynamak İçin Kullanıyor. Bence Böyle Bir Uygulama Olursa Ki Bende Çok Verimli Anlatacaklarını Düşünmüyorum,  Bilgisayarı Sadece Oyun Oynamak İçin Kullananların Bilgisayarda Böyle Bir Şeylerde Yapabileceklerinden Haberdar Olmaları da Bence Güzel Bir Gelişmedir.

Kesinlikle katılıyorum..
vov.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Olabilir Ancak Toplam 16 Ders Görülen Bir Lisede 17. Bir Ders Eklenince Çalışılırmı Umursanırmı o bilinmez...
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
konması büyük farz olur :D liselere 8 saat sadece kodlama göstersinler en iyisi :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ben 7ci sınıfta yazılım dersi almıştım o zamandan gelen bilgiler çok yardımcı oluyor bence dersin eklenmesi lazım
Geleceğin Mesleği.
eskilere hasret kaldık.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
İlk düşünülecek konu bunun öğretmenleri nerede? Zaten kızlar bence direk sıkılırlar genel ders olursa. Eğer ki seçmeli olursa zaten güzel olur.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(19-01-2016 Saat: 18:36)Henry Nickli Kullanıcıdan Alıntı: İlk düşünülecek konu bunun öğretmenleri nerede? Zaten kızlar bence direk sıkılırlar genel ders olursa. Eğer ki seçmeli olursa zaten güzel olur.

Bir Çok İşsiz Bilgisayarcı , Bu Bölümü Bitiren Kişinin Olduğunu Düşünüyorum Ben , Elbet Bulunur ..

Venomous - 02.05.2018 / 

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping