Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bilgisayar ekran Kartı Güçlendirme Ve Ram arttırma Yolları
Ek olarak video bana ait değildir.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@Admin @Corleone Lütfen konuyu değerlendirin , böyle siteyi çöp'e getirecek paylasımları lütfen yapmalım bilgisayarın ram'i ve ekran kartı donanımsal bir ekleme yapılmadıkca güçlenmez (oc hariç) böyle videolara lütfen inanmayalım.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(07-01-2016 Saat: 22:15)Enes Bayraktar Nickli Kullanıcıdan Alıntı: @Admin @Corleone Lütfen konuyu değerlendirin , böyle siteyi çöp'e getirecek paylasımları lütfen yapmalım bilgisayarın ram'i ve ekran kartı donanımsal bir ekleme yapılmadıkca güçlenmez (oc hariç) böyle videolara lütfen inanmayalım.

Sanal Ram Eklenebiliyor ekran kartını bilmem.Hemde ne alaka çöpe götürüyor ?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(07-01-2016 Saat: 22:15)Enes Bayraktar Nickli Kullanıcıdan Alıntı: @Admin @Corleone Lütfen konuyu değerlendirin , böyle siteyi çöp'e getirecek paylasımları lütfen yapmalım bilgisayarın ram'i ve ekran kartı donanımsal bir ekleme yapılmadıkca güçlenmez (oc hariç) böyle videolara lütfen inanmayalım.

haklısın.
Ayrıca videodakinin insanları kandırma amacıyla sahte sahte ayarlar yapmadığı ne mağlum ?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(07-01-2016 Saat: 22:17)Jackson Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

haklısın.
Ayrıca videodakinin insanları kandırma amacıyla sahte sahte ayarlar yapmadığı ne mağlum ?
Bunuda nerden çıkarıyorsunuz her paylaşılan video sahtekarlık videosudur Önyargı yapmayın ne yazarsanız yazın aynı işlem çıkıyor işinize yarar diye ekledik.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Donanımsal olarak birşey eklemedikçe ekran kartı vs parçalar güçlenmez, gelişmez ha ne olur tam performans bilgisayarı zorlarsınız ve de ekran kartı, ram gibi parçalarınız zarar görebilir böyle işlemleri denemek yerine yeni donanım parçaları almak her zaman iyidir.
AromaticCoolInexpectatumpleco-size_restricted.gif
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ek olarak söylüyorum.
Donanımsal bir aleti, aracı, makineyi veya benzeri bir ürünü güçlendirmek, yalnızca donanımsal olarak mevcut ürüne destek yapıldığı zaman gerçekleştirilmektedir.
DirectX, Ekran Kartı Sürücüleri gibi bazı grafik destekleyici yazılımları, yalnızca o anki uygulama üzerinde gerçekleştirilen işlemleri azaltıp, grafik sisteminde oynamalar yaparak mevcut sistem üzerinden geliştirme ve güçlendirme yapmaktadır. Yani bu Donanımsal geliştirme ve güçlendirme manasına gelmez.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Overclock yapiyor ama.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Overlock bir doping işlemidir. Ancak, bu bir yazılımsal olarak yapıldığından dolayı tekrar söylüyorum donanımsal değildir. Neden peki ? Cevabı gayet açık değil mi sizce de. Bilgisayarınızı ilk aldığınızda, makineler işlemci frekansına doğrudan bir doping ya da sizin tabirinizle Overlock yapıyor mu ? Bu nedenle Overlock'un bir donanımsal olduğunu düşünmüyorum.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Heryerde okumustum amd işlemciler için Ghz takviyesi yapiyor diye.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(08-01-2016 Saat: 02:48)Sezar38 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Heryerde okumustum amd işlemciler için Ghz takviyesi yapiyor diye.

Niçin böyle düşündüğünüzü anlıyorum. Fakat bu işlemi, her hangi bir bilgisayar aygıtı otomatik olarak gerçekleştirmiyor öyle değil mi ? Ayrıca Overlock işlemi isteğe bağlı olarak yapılır. Bu nedenle biraz kafanızı yorar iseniz anlayacaksınız.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(08-01-2016 Saat: 02:51)Kaoutic Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(08-01-2016 Saat: 02:48)Sezar38 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Heryerde okumustum amd işlemciler için Ghz takviyesi yapiyor diye.

Niçin böyle düşündüğünüzü anlıyorum. Fakat bu işlemi, her hangi bir bilgisayar aygıtı otomatik olarak gerçekleştirmiyor öyle değil mi ? Ayrıca Overlock işlemi isteğe bağlı olarak yapılır. Bu nedenle biraz kafanızı yorar iseniz anlayacaksınız.

Zamanında çoook yanlış konuşmuşsun. O zamanlar pek bilgim yoktu gömüşsünüz bildiğiniz. Konuyu güncellemek zorundayım. Hem ekran kartları hemde işlemciler otomatik olarak overclock veya downgrade yapabiliyor. Turbo Boost isimli işlev işlemciler için tasarlanmış bir özellik veya eklentidir.
Bu özellik bilgisayarın ihtiyacına göre stock hızını arttırabiliyor ve azaltabiliyor .  OTOMATİK OLARAK..
Bu videoda ki işlevi hatırlamıyorum fakat yüksek performans moduna alırsanız güç tasarruf modu kapanıp performans moduna alınıyor bilgisayar sonuç olarak turbo boost downgrade yapmıyor..
Bunun başka bir adıda SpeedStep'dir fakat onu anlatarak zaman kaybetmeceğim siz anlamışsınızdır zaten demek istediğimi. 

Şimdi gelelim ekran kartlarının olayına. Ekran kartlarının güncel driverlerini kurarken sizlere birkaç sorular verir. Oyun modu vs. siz eğer tamam derseniz driver oyun uyumluluk modu ile yüklenir. Sizin tuşlara basmanıza felan gerek yok oyuna girdiğinizi anladığı an /Direct X aktifleşince/ otomatik stabil olarak overclock yapar. Her ekran kartının limit bir overclock değeri vardır bu değeri geçtikten sonra ek voltaj ister. Firmalar bu stabil değeri gpu'nun önhafızasına yerleştirir ve o.c. modu ona göre düzenlenir. Şimdi bana açıklar mısınız kafası çalışmayan siz misiniz ben mi ? 
@Kaoutic
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping