Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İstanbul Kar Yağısı Vasip Şahin Açıklaması Geldi
BASIN DUYURUSU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 1. Bölge Müdürlüğü’nden alınan hava tahmin raporunda; İstanbul’da Çarşamba günü öğle saatlerinden itibaren beklenen kar yağışının aynı gün akşam saatlerinden itibaren kuvvetlenerek Cumartesi günü sabah saatlerine kadar aralıklarla yoğun kar sağanakları şeklinde devam edeceği tahmin edilmektedir.

Kar yağışı ile birlikte rüzgârın kuzey (Kuzey ve Kuzeydoğu) yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi ve yer yer tipi olayı beklenmektedir.

Ayrıca, sıcaklığın hissedilir derecede (8-12 derece) düşeceği tahmin edilmektedir.

Kar yağışı, don ve buzlanmanın ve ani sıcaklık düşüşü nedeniyle halkımızın günlük yaşantısını olumsuz yönde etkilememesi için,  aşağıdaki tedbirlerin uygulamaya konulması kararlaştırılmıştır.

Kar yağışı, don ve buzlanmanın etkili olduğu gün ve saatlerde;
  •   Zorunlu olmadıkça vatandaşlarımızın özel araçları ile trafiğe çıkmamaları, araçları ile yola çıkan vatandaşlarımızın mutlaka kar lastiği, zincir, takoz ve çekme halatı vb. kullanmaları/bulundurmaları, araçların teknik yönden gerekli kontrollerini yaptırmaları,

•   Trafik kuralları, işaret ve işaretçilerine uymaları,

•   Acil yardım, kurtarma, yol bakım ve müdahale araçlarının, görev mahalline en seri şekilde ulaşmaları için, sürücülerimizin emniyet şeritlerini kullanmamaları ve bu hususta hassasiyet göstermeleri, ayrıca trafiğin yoğun olduğu zamanlarda alternatif güzergâhları kullanmaları, arıza hallerinde araçların sürücüler tarafından terk edilmemesi ve acil çağrı için 155 Polis İmdat, 156 Alo Jandarma, 159 Karayolları telefon numaralarını aramaları,

•   Elektrik kesintisi ve buna bağlı olarak oluşacak su kesintisi, ısınma ve aydınlatma gibi günlük ihtiyaçların karşılanması hususunda tedbirli ve dikkatli olmaları,

•   Elektrik enerjisinin sağlıklı verilemediği hallerde oluşabilecek düzensiz voltaj durumlarında, elektrikli ev aletlerinin kontrollü bir şekilde kullanılması,

•   Görevli ekiplerin çalışmalarını kolaylaştırma yönünde destekleyici anlayışla; site, apartman ve işyeri sorumlu yönetici ve sahiplerinin imkânları ölçüsünde mevcut alanlarını, giriş ve çıkış yollarını kar ve buzdan temizlemeleri, 
Ani sıcaklık düşüşlerinin yaşandığı ve olumsuz hava şartlarının hüküm sürdüğü günlerde, sağlık yetkililerinin önerdiği gibi;
  •   Yaşlı, çocuk, hamile bayanlar ile kalp ve akciğer hastalığı olanların mecbur kalmadıkça dışarı çıkmaması,

•   Hava koşullarına uygun giysilerin giyilmesi,

•   Zorunlu olmadıkça av, gezi, piknik amaçlı açık araziye çıkılmaması,

•   Kapalı alanlarda mangal gibi aparatların kullanılmaması,  baca temizliğinin yapılması ve sobaların dikkatli yakılması,
Can ve mal güvenliği açısından büyük önem arz etmektedir.
Ayrıca vatandaşlarımız ihtiyaç duyduğu durumlarda; İstanbul Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün (İstanbul AFAD) [img=14x14]chrome-extension://lifbcibllhkdhoafpjfnlhfpfgnpldfl/call_skype_logo.png[/img]0212 455 70 00 ile Büyükşehir Belediye Başkanlığı Afet Koordinasyon Merkezi’nin (AKOM) [img=14x14]chrome-extension://lifbcibllhkdhoafpjfnlhfpfgnpldfl/call_skype_logo.png[/img]0212 444 25 66 numaralı telefonlarını aramaları;

alıntıdır orjinal:
BASIN DUYURUSU (vasip sahin 34dakika once facebook uzerinden)
İlimizde beklenen kar yağışı dolayısıyla alınacak tedbirler hakkında...
Duyuruyu okumak için: http://istanbul.gov.tr/tr/guncel/haberler/basin-duyurusu
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bilgi için teşekürederim.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(30-12-2015 Saat: 01:21)#BeşikTaş Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bilgi için teşekürederim.

Rica ederim bende Facebook'ta gördüm paylaşayım dedim bilgilenin yarın kar var kar :)
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Kar var ve sevinemiyorum.
Moralım bozuk dostum.
Bazen hiç istediklerimiz olmuyor :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Vali'ye Kennedy katliamı yapıp yerine geçmişler. Okullar tatil yazmıyor makalede.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(30-12-2015 Saat: 01:31)rayray93 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Vali'ye Kennedy katliamı yapıp yerine geçmişler. Okullar tatil yazmıyor makalede.

Dur dur merak etme yanlış yazmış düzeltiyor.
((HAYAL ETTİĞİM))

Alıntı:Alo-v
Alıntı:Alo
Alıntı: Vasip kanka naber yaa
Alıntı:İyi muro sen?
Alıntı:İyi değilim vasipçim.

Alıntı:Niye?

Alıntı:La tatil yazmamışın

Alıntı:Haa özür dilerim kanka ya ben admin girşini unuttum

Alıntı:Al işte keko seni /wp-admin yaz yanına

Alıntı:Adamsın lan muro **Kahkaha sesi**

Alıntı:No problem.

Alıntı:Tatil yapmıştır))
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Kar yağmasını bu kadar çok istemeyin. Sırf okullar tatil olacak diye sokaktaki çocuklar donarak ölsünler mi ? Kar yağıyor diye hiç bir zaman sevinmedim.
BERAT DESİGN
Tema,logo,imza,afiş,kartvizit,broşür,dergi vb. grafik tasarım işleri yapılır.
Fiyat ve referans için e-mail'den iletişime geçiniz.
Site tasarımı yapılır ve kodlanır.
beratermisdesign@gmail.com

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(30-12-2015 Saat: 01:42)Rusveld Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Kar yağmasını bu kadar çok istemeyin. Sırf okullar tatil olacak diye sokaktaki çocuklar donarak ölsünler mi ? Kar yağıyor diye hiç bir zaman sevinmedim.

Karın yağmasına değil, havanın soğuk olmasına üzülen çocuklardık biz.
Ne çabuk büyüdükte unuttuk başka insanları değil mi?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(30-12-2015 Saat: 01:43)#BeşikTaşınKızı Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(30-12-2015 Saat: 01:42)Rusveld Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Kar yağmasını bu kadar çok istemeyin. Sırf okullar tatil olacak diye sokaktaki çocuklar donarak ölsünler mi ? Kar yağıyor diye hiç bir zaman sevinmedim.

Katılıyorum Beşiktaş'ın kızı Allah Dışarda Olanlara Yardım Etsin
Ücretli Grafik İşleri Yapılır.
İletişim: Discord 
Biz birbirimize dönmüş iki ayna gibiyiz. İçimizde binlerce olsa da görüntümüz bir biz sadece birbirimizi görürüz…

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(30-12-2015 Saat: 01:48)Dream41 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(30-12-2015 Saat: 01:43)#BeşikTaşınKızı Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Katılıyorum Bekiştaş'ın kızı Allah Dışarda Olanlara Yardım Etsin

Bekiştaşın olmadı olmad hiç olmadı yazım yanlışı kabul edemiyorum Konu Beşiktaş'sa ... :(
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(30-12-2015 Saat: 01:48)Dream41 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(30-12-2015 Saat: 01:43)#BeşikTaş Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Katılıyorum Bekiştaş'ın kızı Allah Dışarda Olanlara Yardım Etsin
Sadece çocuklar değil hayvanlar'da var inşallah kar yağmazda zaten en çok tatil yapan ülkelerdeniz gerek yok bence kar'a kar tatiline..
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(30-12-2015 Saat: 01:49)#BeşikTaşınKızı Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Beşiktaşın olmadı olmad hiç olmadı yazım yanlışı kabul edemiyorum Konu Beşiktaş'sa ... :(

Kusura Bakma Yazım Yanlışı İçin klavyeye bakmadan yazıyorum Bu arada bende beşiktaşlıyım
Ücretli Grafik İşleri Yapılır.
İletişim: Discord 
Biz birbirimize dönmüş iki ayna gibiyiz. İçimizde binlerce olsa da görüntümüz bir biz sadece birbirimizi görürüz…

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(30-12-2015 Saat: 01:53)Dream41 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(30-12-2015 Saat: 01:49)#BeşikTaşınKızı Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Beşiktaşın olmadı olmad hiç olmadı yazım yanlışı kabul edemiyorum Konu Beşiktaş'sa ... :(

Kusura Bakma Yazım Yanlışı İçin klavyeye bakmadan yazıyorum Bu arada bende beşiktaşlıyım

Sorun değil espiri yapayım dedim. Kızsaydım burayı dağıtmıştım :)))
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(30-12-2015 Saat: 01:54)#BeşikTaş Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(30-12-2015 Saat: 01:49)#BeşikTaş Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Beşiktaşın olmadı olmad hiç olmadı yazım yanlışı kabul edemiyorum Konu Beşiktaş'sa ... :(

Dream41 VS Beşiktaşın kızı
fft5_mf745039.Jpeg
Kim yener??
Ayrıca
rayray93'ü döverken rip
34436.jpg
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Kar yağmasına değil, okulların tatil olmasına seviniyoruz. İstanbul valisi 1 gram kar yağmazken kar tatili yapmıştı bariz.

@Ripbyrustavi02 sen beni dövemezsin ben kendimi döverim. t/kill
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(30-12-2015 Saat: 15:11)rayray93 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Kar yağmasına değil, okulların tatil olmasına seviniyoruz. İstanbul valisi 1 gram kar yağmazken kar tatili yapmıştı bariz.

@Ripbyrustavi02 sen beni dövemezsin ben kendimi döverim. t/kill

Safaride ../geber :D 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Kar biz isteyince yağmıyor sonuçta biz sadece karın yağdığına sevinen kişileriz, ayrıca sokakta sırf çocuklar değil birçok aç, susuz sokak hayvanı da mevcut. Onların karlı sistemi rahat geçirmeleri için elimizden geldiğince destek yardımcı olmaya çalışıyoruz (kapının önüne mama koymak, su koymak vs)
AromaticCoolInexpectatumpleco-size_restricted.gif
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(30-12-2015 Saat: 02:02)Ripbyrustavi02 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(30-12-2015 Saat: 01:54)#BeşikTaş Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(30-12-2015 Saat: 01:49)#BeşikTaş Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Beşiktaşın olmadı olmad hiç olmadı yazım yanlışı kabul edemiyorum Konu Beşiktaş'sa ... :(

Dream41 VS Beşiktaşın kızı
fft5_mf745039.Jpeg
Kim yener??
Ayrıca
rayray93'ü döverken rip
34436.jpg

Komiksin:)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi