Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bug Oldu
Brick 
Arkadaşlar admin kd birşeyler denemek için 10tr den forum kurdum ve değişik şeyler oldu bunlardan biri de bu bunu nasıl yaptığımı bilmiyorum nasıl yapıldığını söylerseniz mutlu olurum

Son 15 Dakika İçinde Toplam: 700 Kullanıcı Aktif Oldu. Şu an Forumumuzda: [600 Kayıtlı, 100 Gizli ve 5,560 Ziyaretçi] Bulunmaktadır.

admin, admin2
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Forumu Türkçe yap düzelecektir.
BERAT DESİGN
Tema,logo,imza,afiş,kartvizit,broşür,dergi vb. grafik tasarım işleri yapılır.
Fiyat ve referans için e-mail'den iletişime geçiniz.
Site tasarımı yapılır ve kodlanır.
beratermisdesign@gmail.com

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
ben düzeltmek istemiyorum nasıl oluyor onu sordum ama yinede teşekkürler
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(22-12-2015 Saat: 19:35)BugDen Nickli Kullanıcıdan Alıntı: ben düzeltmek istemiyorum nasıl oluyor onu sordum ama yinede teşekkürler

Bana da aynı şey olmuştu mecbur Türkçe yapmalısınız. Başka çözüm bilen varsa yaparsın.
BERAT DESİGN
Tema,logo,imza,afiş,kartvizit,broşür,dergi vb. grafik tasarım işleri yapılır.
Fiyat ve referans için e-mail'den iletişime geçiniz.
Site tasarımı yapılır ve kodlanır.
beratermisdesign@gmail.com

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(22-12-2015 Saat: 19:35)BugDen Nickli Kullanıcıdan Alıntı: ben düzeltmek istemiyorum nasıl oluyor onu sordum ama yinede teşekkürler

Veritabanına 2x olarak giriyor sanırım dil dosyası.  +2 Gibi de duruyor ama pek mümkün değil.

Sayılarla alakası var desem, mysql konusunda bilgim yok. Database bilgisi olan birisi lazım sana bunun nedenini açıklayabilecek. Belki o da başkasına yönlendirir yani öğrenmek istiyorsan biraz zor olabilir ben önden uyarmış olayım.

Her şeye hazırlıklı ol yani biri çıkıp pat diye "bundan dolayı oluyor" da der, öğrenmen 2 gününü de alır belirli olmaz. Bana dil dosyalarının db'ye etki etmesinden dolayı gibi geldi Rusveld'in çözümüne baktığımda. Başka bilgim yok.

Biriniz etiketlemiş beni konuya ama konuda etiketim yok, arada oluyor işte bu tarz buglar.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Arkadaşa yardım etmeyin, Mixt59 multi hesabıdır.

Sohbet eklentisi olan her forum dikkat etsin. Bu kendin bilmez insan, açık gibi birşeyden yararlanıp forumunuzda sizi banlıyor ve kendi sitesine davet ediyor.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(22-12-2015 Saat: 19:57)Henry Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşa yardım etmeyin, Mixt59 multi hesabıdır.

Sohbet eklentisi olan her forum dikkat etsin. Bu kendin bilmez insan, açık gibi birşeyden yararlanıp forumunuzda sizi banlıyor ve kendi sitesine davet ediyor.

Sohbet eklentilerinin bir çoğunda açık var zaten. Bunu resmi bir tanımlamaya tabir tutamadığımız için sıkıntı oluyor. Chatango vb. Embed HTML kodları ile sohbet eklentisini çektiğimizde sıkıntı olmuyordu. Devamlı SQL gönderiyor diye arıza yapıyor sanki.

Tabi anlattıklarımın sizleri ilgilendiren özeti; Sohbet eklentilerinde önlem alın.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(22-12-2015 Saat: 19:59)rayray93 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(22-12-2015 Saat: 19:57)Henry Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşa yardım etmeyin, Mixt59 multi hesabıdır.

Sohbet eklentilerinin bir çoğunda açık var zaten. Bunu resmi bir tanımlamaya tabir tutamadığımız için sıkıntı oluyor. Chatango vb. Embed HTML kodları ile sohbet eklentisini çektiğimizde sıkıntı olmuyordu. Devamlı SQL gönderiyor diye arıza yapıyor sanki.

Tabi anlattıklarımın sizleri ilgilendiren özeti; Sohbet eklentilerinde önlem alın.

Peki nasıl önlem alacağımızı yazsaydınız...
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(22-12-2015 Saat: 20:02)Henry Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(22-12-2015 Saat: 19:59)rayray93 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Peki nasıl önlem alacağımızı yazsaydınız...

Kullanmayın chat. Kafaya koyarsa, azcık bilgisi de varsa her şeyi ele geçirir. GTA Online'ın 2 günde hack yemesi gibi bir şey bu. Çok saldırı yiyorsa forumunuz aşırı güvenlik alacaksınız. Orta düzeyde ise Myshoutbox ve Chatango dışına çıkmayın. Sülalem rahat diyorsanız kurun manuel güvenliğini aldığınız chat eklentisini. Nasıl olsa 1-2 saat kimse uğraşıp onu patlatmaz düşüncesi var o an kafanızda (kurarken)

MyShoutbox'un dışında Şekilli yazmayı sağlayan bir eklenti vardı. Onun önlemleri ftp dosyanız ile admin paneliniz arasındaki şifreye bağlı. 10tr.net'in ftp'si de gerekmiyor ayrıca. Bağımsız bağlantı yapabiliyorsun.

Onu kurduğunda CHAT'ın gözükmesi için FTP dosyalarına erişim sağlamış olman gerekiyor mantık olarak. PHP verisine ulaşıyorsa şifreyi de görüyor. Oraya eklenen şifre forum şifresi ise hesabı ele geçiriyor.

Veya öğeyi denetle mantığı ile super mod yetkisinin uid'ini değiştiriyor. Bu imkansız gerçi.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
arkadaşım sen önlemini almamışsın gir bak benim reklamını yaptığım site ye ayrıca sende bende reklam yaptım yapmasaydın kaldıracaktım da sen kaşındın ayrıca açık ğı kapatmak kolay bir şey birde mixt olduğumu söylemene ne gerek var herkez bilir zaten
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@BugDen şuan bir sorun yok.
Ücretli Grafik İşleri Yapılır.
İletişim: Discord 
Biz birbirimize dönmüş iki ayna gibiyiz. İçimizde binlerce olsa da görüntümüz bir biz sadece birbirimizi görürüz…

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@Dream41 düzelmiş
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:dest -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform