Konuyu Oyla:
  • Toplam: 2 Oy - Ortalama: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 yıl aradan sonra
Selamun aleyküm arkadaşlar,

Foruma ilk kayıt olduğum gün aklıma geldi de duygulandım :) (tamı tamına 4 yıl) o yüzden bu konuyu açıyorum...

Adminlerin az başını ağrıtmadım, özellikle ''admin,'' nickli adminin :) Umarım beni unutmamıştır.

Forumdan ayrıldığım belkide 1 yıl oldu. Bu süreçte neler mi değişti dersiniz? 9 bin üye, 7 bin konu, 50 bin mesaj büyüklüğünde bir Mybb forumum oldu. Bunların hepside sizlerin sayesinde. Webmaster adımlarımı ilk bu forumda attım. ''acil yardım - lütfen'' gibi kelimeleri ilk bu forumda kullandım :)

Şuan kendime ait iyi teklifler alan bir domainim ve bir hostingim var.

Burda başını ağrıttığım ''admin,taarruz,karanlık61,edward,rayray vs'' aklıma gelmeyen kim varsa hakkını helal etsin. Sizler sayesinde webmaster kavramını öğrendim, geliştirdim. 

Burdan bütün eskilere selam olsun.

Allah'a emanet olun.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Duygulandım.
a%C4%9Flayan-kedi_658371.jpg
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
özelden domainizi gönderirmisiniz merak ettim :) benimde var çok iyi ama kimse gelmiyor :) benimde yaklaşık bi 3 yıl oldu :) bende ağrıtmışımdır hakkım varsa helal olsun.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Özelden domaininin linkini atabilirmisin?
https://instagram.com/alphazzers
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Özelden Domain Link Atarmısın meraklandım
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Herkes domain linki istiyor arkadaşlar, reklam yapar gibi hissettim kendimi.

Konuyu kirletmeyelim.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
aynn benimde senın durumn gibi bende kaç yıl oldu forumu ziyaret etmiyorum :D
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(27-10-2015 Saat: 12:47)piksel Nickli Kullanıcıdan Alıntı: aynn benimde senın durumn gibi bende kaç yıl oldu forumu ziyaret etmiyorum :D

Hatırladım sizi :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bizde bir kolay gelsin demiş olalım...
Sevgiler.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(27-10-2015 Saat: 16:18)ASiPaTRoN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bizde bir kolay gelsin demiş olalım...
Sevgiler.

Saolun, sizi gördüğüme sevindim, hala burdasınız.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(27-10-2015 Saat: 18:57)dark1dark Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(27-10-2015 Saat: 16:18)ASiPaTRoN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bizde bir kolay gelsin demiş olalım...
Sevgiler.

O da bıraktı aslında arada uğruyor. Ben seni hatırlamıyorum pek sen beni hatırlarsın belki :) Benim de ilk web tasarım adımlarım burada gelişti. Ve şimdi de bu sektörün ne kadar berbat bir hâl aldığını görüyorum. Bu işten artık para kazanmak o kadar zor ki. Mesela birisine bir web site yapacaksın ya da tasarım yapacaksın(grafik için de geçerli bu), ücreti söylüyorsun "Bu ne ya bizim kahvehanecinin oğlu bunu bedava yapıyor." gibi bir tepki alıyorsun. Ya da bedava değil de daha az bir ücret de olabilir. Bunu eğlencesine, zevkine ve hayrına yapanlar bu işin uzmanlarının önünü kesiyor. Bir örnek daha vereyim örneğin sen 80 TL'ye web site yapacağım diyorsun müşteri diyor başka biri 60 TL'ye yapıyor o da aynı bu da aynı diyor. Müşteri aradaki farkı bilmiyor. Sadece görseline bakıyor. Halbuki arka planda birçok çalışma şekli var. Ya da müşteriye bir tasarım yaptın, "Aa baksana ne kadar da çok kod var içinde çok da güzel olmuş tasarım çok iyi emek vermiş." demeyip, "Bu tasarım çok güzel görünüyor beğendim." diyor. Bu cahillikten oluyor daha çok. Neyse ben web tasarım sektörünü bıraktım. Sana da başarılar.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(27-10-2015 Saat: 20:03)#Power Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
Sevgiler.

O da bıraktı aslında arada uğruyor. Ben seni hatırlamıyorum pek sen beni hatırlarsın belki :) Benim de ilk web tasarım adımlarım burada gelişti. Ve şimdi de bu sektörün ne kadar berbat bir hâl aldığını görüyorum. Bu işten artık para kazanmak o kadar zor ki. Mesela birisine bir web site yapacaksın ya da tasarım yapacaksın(grafik için de geçerli bu), ücreti söylüyorsun "Bu ne ya bizim kahvehanecinin oğlu bunu bedava yapıyor." gibi bir tepki alıyorsun. Ya da bedava değil de daha az bir ücret de olabilir. Bunu eğlencesine, zevkine ve hayrına yapanlar bu işin uzmanlarının önünü kesiyor. Bir örnek daha vereyim örneğin sen 80 TL'ye web site yapacağım diyorsun müşteri diyor başka biri 60 TL'ye yapıyor o da aynı bu da aynı diyor. Müşteri aradaki farkı bilmiyor. Sadece görseline bakıyor. Halbuki arka planda birçok çalışma şekli var. Ya da müşteriye bir tasarım yaptın, "Aa baksana ne kadar da çok kod var içinde çok da güzel olmuş tasarım çok iyi emek vermiş." demeyip, "Bu tasarım çok güzel görünüyor beğendim." diyor. Bu cahillikten oluyor daha çok. Neyse ben web tasarım sektörünü bıraktım. Sana da başarılar.

Hatırlamaz olurmuyum, zamanında çok destek verdiniz bizlere :) 

Söylediklerinizin dışında tutulmamasının nedeni sosyal paylaşım siteleri çıktı çıkalı; siteler, forumlar pek ilgi görmüyor. Bizde webmasterliğe devam ediyoruz ama körü körüne :)                    

.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(27-10-2015 Saat: 20:10)dark1dark Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(27-10-2015 Saat: 20:03)#Power Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
Sevgiler.

Hatırlamaz olurmuyum, zamanında çok destek verdiniz bizlere :) 

Söylediklerinizin dışında tutulmamasının nedeni sosyal paylaşım siteleri çıktı çıkalı; siteler, forumlar pek ilgi görmüyor. Bizde webmasterliğe devam ediyoruz ama körü körüne :)                    

.

Ben sadece hobi olarak yapardım. Arada ilham geldiğinde de yapıyorum. Aslında bunun sebebi sosyal paylaşım siteleri değil. Aslında o da var da ana sebebi değil. Sebebi şu: Web tasarımın gittikçe basitleşmesi ve yaygınlaşması. 1998 li yıllarda web tasarımdan zengin olanlar vardı o zaman zordu işler.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Hoş geldiniz tekrardan. Benim de başımı ağrıtmışsınız zamanında. Hatırlamasam da geri dönmeniz güzel :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(27-10-2015 Saat: 21:54)Edward Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz tekrardan. Benim de başımı ağrıtmışsınız zamanında. Hatırlamasam da geri dönmeniz güzel :)

Hatırlamamanız üzdü beni, gerçi fazla aktif biri değildim ama bi aralar 1-2 ay sürekli onlineydim. 

Hoşbulduk. bu arada :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Elbet 1-2 konuşmayı hatırlasam sizi de net olarak hatırlarım da bilgisayara ara ara oturmaya başladım. Yakında temelli bırakacağım. O sebepten yani. Kusura bakmayın :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping