Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bana Göre 10TR İyi Ve Kötü Yönleri
Gidiciyim zaten
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
Dostum seni kim gönderdi buraya onu söyle sen bu konuyu iyi niyetli açmamışsın sırf kötüleme.Kibir sende var.Beğenmiyorsun.Sen 20tl hosting al bakalım siten biraz gelişsin cpu %10 açsın bakalım noluyor.Şuanda dolarda yükseldi bir site kurmaya çalış subdomain olmasın şuan dolarda yükseldi en ucuz domain fiyat 8$ civarında  şuan dolar 2,700 civarlarında hesapla 22 lira falan yapıyor birde ödeme  yapacağın yer senden para gonderme ücreti alıyor 1 lira en az 23 liraya sadece domain bir de host al 20 liraya 43lira en az.Gelelim 10tr.net bakalım.Size biz ücretli domain sağlmasakta subdomain sağlıyoruz.Bu da 10tr.net ne kadar pr rankı varsa subdomainin ona yaklaşması çok kolay olur.Tabi şu var onu geçmesi zor.sınırsız hosting denilen kritelerde host sağlıyoruz.Şunu unutmayın sınırsız diye asla bişey yoktur.Senin alacağın hosting bunun yanında ancak çerez olur.Artı biz hiç ücret almıyoruz sadece bir google reklamı var  banner bırakta o kadar olsun o kadar şey sağlanmış artı ücretsiz desteği de unutmayalım.Hatta git yabancı sitelere burada kadar ilgili bir yer var mı?Ya bilmeden konuşuyorsun gözlemin berbat.Ben hosting firmalarında da çalıştımHosting sattım ben bütün hilelerini dahi biliyorum.Şuan 10tr.net konumu açıklayalım.Türkiye deki en büyük ücretsiz mybb dağıtım  sistemi  hiç kimse karşısında duramadı.Biz 10tr.net olarak rakip olsun rekabet olsun isteriz ama henüz kimse karşımızda duramadı.Dünya da birincil olması için elimizden geleni yapıyoruz.Hatta bakarsan yabancılarda buradan forum acıyor.Şuan dünya sıralamasında ilk beşteyiz.İnşallah birinci olur sistem kendi kendini giderlerini karşılar.Kurucu yükünü kaldırır ve çalışan yöneticilere ödenek sağlanır.
Tüm Destek Forumun Kuralları
Görevli Kuralları
Ücretli Mybb Tema Tasarım ve Kodlama , Bootstrap(html/css) duyarlı kodlamalar Yapılır.
Prof. Dr. MyBB Öğretmeni kaRanLık-61( Mustafa SEVİM )[ 2010-2022 => 10TL'de 12 Sene ]

İki Tarafta Zifiri kaRanLık

Mutlu Son İstiyorsan Çabalamalısın. Sadece Oturduğu Yerden Başarıya ulaşan varlık tavuktur. Bir Kurt Asla Evcilleşip Köpek Olmaz...
PGM
Teşekkür verenler:
(05-05-2015 Saat: 17:25)#Pirate Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar ve Admin Benim Tek Sıkıntı Çektiğim Konular Bunlar:

1- Artık Üyeler Destekte Yeni Alım Sistemi İle İlgili Bekletilmemeli Alımlar Açılmalı.(Baştaki Yöneticilerin Sorumsuz Ve Önemsiz Davaranması)
2- 10tr.net Genelinin Arada Sayfa Yüklenirken Takıldığını Görüyorum Farklı Sunucuya Çekilmesi Gerek.(Teknik Aksaklık)
3- Birisi 10tr.net'de Forum Açtı Hiç Birşey Bilmiyordu Öğrendi Sitesini Geliştirdi. Forum Dosyaları Verilmeli Ve Forum Silinmeli . Yani Dosya Yedeği Verilmeli (Belki İlerde Olabilir Lafım Yok.) 

@admin Onun Dışında Herşey İçin Helal Olsun Sen Burada Sistem Sunuyorsun Ve Karşılığını Almalısın Sorunlarımız Dikkatte al.

3. madde zaten var. isteyen bilgilerini kendisi direk alabiliyor. Herhangi başvuru falan yok. 
----------------
"Ana prensibimiz insana saygı" dedik, kimileri bunu yanlış anladı, sürekli tepemize çıktı. 
Bundan sonra ana prensibim: "isteyen istediği yere gitsin". Forumda sürekli negatif enerji yayanları, hakaret edenleri ya da hakaretimsi yazanları dahi banlayacağım. Forumda etkileşim azalacakmış umuruda değil. Yıllarca negatif enerjili insanlara katlandığım yeter.. 

Sonra duymadım, bilmiyordum yok.. 

Önemli konular listesi: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=99072
Android 10tl programı: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=98074
Görevli kuralları: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=99597
10tl.net Geneli (Forum açma v.b.) Kurallar: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=25433

twitter.png https://twitter.com/10tlnet
discord.png https://discord.gg/fUC7A2W
email.png  info (at.) 10tl.net
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
Veritabanı yedeği alabilirsiniz ..
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
@Crus59 öncelikle olumlu yönlerini yazsanda yorumların ile yazının amacını belli ettin. 10TR.NET 2008'den beri ayakta. KArşısında durabilen de yok.

1) 1750 TL Bakım masrafı çıkarmışsın. En aza 3000 TL Bakım masrafı vardır. 10TR.NET İndexi değişmeseydi öğrenirdin kaç site varmış diye.. En az 50.000 Civarında site var..

2) Attığın resim'de limitsiz host falan demiş.. Sen al bakalım ne kadar dayanacak. Limitsiz Host için adam senin önüne dünyaları dökmüyor ya. Makinesinin alanı / limiti ne kadarsa o kadar limit veriyorlar. Sen TTNET'ten aldığın "LİMİTSİZ" interneti gerçekten limitsiz mi sanıyorsun?

3) "Bir şey bilmeyenler 10TR.NET'i Seçiyor" bizim en başta amacımız 10TR.NET kullananlara, sonra diğer kullanıcılara destek vermektir. Çok bilenin de, hiç bir şey bilmeyenin de başımızın üstünde yeri var. Sen okula neden gidiyorsun? Öğrenmek için. Kullanıcılar bize neden geliyor; Öğrenmek için..

4) "bedava host tan alınmış her an kapanabilecek bir forum mu yoksa para ile alınmış hergün yedeklenen bir forummu ?" 10TR.NET'te bildiğim kadarıyla 2 çeşit yedek vardır. Birincisi admin'in sistemsel aldığı yedek, ikincisi senin alabileceğin yedek. Sen işi sallandırır, ayda - yılda 1 yedek alırsan biz ne yapalım.. 50 Bin site varsa hepsinin peşinden koşacak değiliz ya..

5) "arada sırada giriyorum" Sen 10TR.NET'i siten olmadığı halde kötülüyorsan ne işin var. Sen git süper hostçuluğun ile takıl..

6) Gelelim maddelere..

a-Hiçbir zaman yeterli değildir. => MyBB 2.0 Sistemi neden çıkıyor. Yada MyBB 1.6 varken 1.8 neden çıktı; Yeterli değildi, yenilik yapması gerekiyordu. 10TR.NET'te yeniliklere ama geç, ama erken cevap vermeye çalışıyor. Yeterli olamaması normaldir.

b-Ücretsiz Veya 10TR li olduğunu duyanlar gelmemezlik gösterebilir. => İsteyen gelir, isteyen gelmez. Burası herkese açık bir MyBB Sistemi. İsteyen istediği gibi kullanır, saygı göstermelisin.

c-Reklam Var buda sizin üzerinizden kazanç yapıldığını gösterir sizin kazanacağınızı 10TR kazanır. => Bir adsense reklamı üzerinden kazanç yapılıyorsa, bizim üzerimizden admine 1 kuruş gidiyorsa helali hoş olsun.. Hakkıdır.. Zaten kullanmıyorsun, her konuya atlama..

d-Forumda Ukalalık ve Kibir var . => Aynı Zamanda admin ve yetkililierde var. Dediklerini yapan yöneticiyse admine, üyeyse şeflere söyleyin, gerekeni yapalım.. Ayrıca bu resmen DESTEK SİTESİNE Sataşmadır..

e-Genelde pek bişey bilmeyenler 10TR yi seçer. (profesyonel bir host şirketiyle çalışmaktansa ) => üstte de dediğim gibi merak eden, öğrenmek isteyen gelir. "Bana 1 harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum demiş" Hz. Ali..

f-Yetkililer sizin forumunuzu sahiplenebilir veya kapatabilir. => Kesinlikle yalan ve sataşmadır. Bahsettiğin "redin sitesi kapandı" diyorsun. Eğer aşırı derecede şikayet varsa kapanır. Ancak site alma, sahiplenme yalan. Sahiplenilecek olsa 35 BİN ÜYELİ WEBBOSS var. gider onu sahipleriniz(ler)

g-10TR kapanırsa dımdızlak ortada kalırsınız . => üstte de dediğim gibi yedek almanın 2 yolu var. sen yedeğini alamazsan gidersin admine, verir yedeğini..

Okul stresiyle birlikte bir de sen başladın. Kullanmadığın sistem hakkında böyle ithamlarda bulunmamanı tavsiye ederim..
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
Dikkate Alırsanız Söylediğim 1. Maddeyi Çok İyi Olur Hocam Birde 3. maddeden haberim daha yeni oldu.
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
Ben 2015 'in ilk 3 ayında çok çektim 10tr 'de şuan rahatım valla ben seviyorum kararına karışamam ama :)
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
Ben buraya bu kadar emeği sen gel koskoca sunucu hakkında atıp tut diye vermedim!! Burası buraya kolay gelmedi. 200 kişi anca üyeydi ben geldiğimde, Şimdi binlerce üye var. Kibir ve Ego var buna sahip olanların yetkili durmaması lazım. Ki bunun engellenmesi için ekip oluşturulmuş. Adamlar elinden geleni yapıyor.

Söylemek kolay bilader icraate gel? Photoshop'u aç bakalım ne yapacaksın? Ha, Pardon size ananızın karnında öğrettiler kodlama yapmayı photoshop kullanmayı. Buraya gelen bir şeyler öğrenmeye çalışanlar *****, tek siz akıllısınız!

Düşüncelerinize 1 gram saygı duymuyorum. Kapı orda, Defolun gidin.

@Edward dediğin gibi Limit'siz'i gerçekten limitsiz sanabilecek Cahil bir insan ile karşı karşıyayız. Yazdıklarımda forum kurallarına aykırı bir şey varsada bana cezamı ver. Ben yetkili değilim, tutmam artık ağzımı.
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
10tr.net güzel sistem ftp falan yok ama olsun admin zaten gerekli pluginleri yükledi daha ne istiyorsun burada site kur 5-6 yil sitene gir kapanmaz host ise 1 yıllı 5-6 yıllık sitemi 1 yıllık hep para verdiğin sitemi???
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
(05-05-2015 Saat: 18:30)Rocky Nickli Kullanıcıdan Alıntı: 10tr.net güzel sistem ftp falan yok ama olsun admin zaten gerekli pluginleri yükledi daha ne istiyorsun burada site kur 5-6 yil sitene gir kapanmaz host ise 1 yıllı 5-6 yıllık sitemi 1 yıllık hep para verdiğin sitemi???

Yahu FTP ile uğraşılır mı. Yarım saat indir at kur PHP de hata çıksın indir düzelt at. Coder için uğraşılacak iş değil.
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
Bu arkadaşın amacını anladıgım kadarıyla 10tr.net 'i kötülemek ayrıca o sınırsız hostlar çok sınırsız kalmıyor o sınırsız dedıgın şey o siteye baglı site kapansa gitti para :) çoluk çocugun aptal konularıyla ilgileniyoruz @Crus59 madem burayı kirletmeye geldin neden kayıt oluyosun ziyaretçi olarak dolaşmakmı zor ? onu geçtim üye oldun geziniyosun adam gibi dursaydın adminleri kızdırmıcak bişeyler yapsaydın bişey demezdik madem başkasın atarlısın atarını başkasından çıkar tamammı
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
(05-05-2015 Saat: 18:33)rayray93 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(05-05-2015 Saat: 18:30)Rocky Nickli Kullanıcıdan Alıntı: 10tr.net güzel sistem ftp falan yok ama olsun admin zaten gerekli pluginleri yükledi daha ne istiyorsun burada site kur 5-6 yil sitene gir kapanmaz host ise 1 yıllı 5-6 yıllık sitemi 1 yıllık hep para verdiğin sitemi???

Yahu FTP ile uğraşılır mı. Yarım saat indir at kur PHP de hata çıksın indir düzelt at. Coder için uğraşılacak iş değil.
o yüzden diyorum Adminherşeyi hallediyor bize yönetmek düşüyor :)
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
(05-05-2015 Saat: 18:36)Rocky Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(05-05-2015 Saat: 18:33)rayray93 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

o yüzden diyorum  Adminherşeyi hallediyor bize yönetmek düşüyor :)

Ben mantıkla Plugin ile yapılabilecek her şeyi Tema sistemine getirdim. Arkadaşta yoracak kafa olsa zaten açmazdı konuyu :) Ha bu arada bende Biraz Ego yok değil. Lakin şu ana kadar Egoistliğim ile hiç yüzleşmediniz bunu bilin. Kimse tanımıyor beni , mecbur yazıyorum
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
Reklam kazancı gelirsen burada 3 tane ayrı server var benim bildiğim kadarıyla.
Eski sitelerin olduğu
Yeni sitelerin olduğu birde resim serveri.
site serverlerinde en az 20 bin forum var.bunun sağlayacak bir sistem sence basit bir server olabilir mi?
2 büyük 1 küçük serverin aylık fiyatlarını hesapla google reklam parası yeter mi diye :)
en ucuz bu serverlerin aylık miktarları bin liradır ama bu serverleri sanmıyorum bin liraya bulanabileceğini tahminim tanıdığı vardır ancak bu fiyat azda sağlamaz kimse. google reklamı yarısını  karşılıyorsa iyidir.Ama sanmıyorum.
Admin nikli admin kimsenin hakkını yiyecek adam değil.fazla para alıyorsa yöneticilere o parayı dağıtacağından adımın Mustafa olduğu kadar eminim.
Bana para teklif etse de almam almayacağımı da ona söyledim.Onun yerine sisteme harcamasını isteyeceğimi dile getirdim hatta.
Tüm Destek Forumun Kuralları
Görevli Kuralları
Ücretli Mybb Tema Tasarım ve Kodlama , Bootstrap(html/css) duyarlı kodlamalar Yapılır.
Prof. Dr. MyBB Öğretmeni kaRanLık-61( Mustafa SEVİM )[ 2010-2022 => 10TL'de 12 Sene ]

İki Tarafta Zifiri kaRanLık

Mutlu Son İstiyorsan Çabalamalısın. Sadece Oturduğu Yerden Başarıya ulaşan varlık tavuktur. Bir Kurt Asla Evcilleşip Köpek Olmaz...
PGM
Teşekkür verenler:
(05-05-2015 Saat: 18:39)kaRanLık-61 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Reklam kazancı gelirsen burada 3 tane ayrı server var benim bildiğim kadarıyla.
Eski sitelerin olduğu
Yeni sitelerin olduğu birde resim serveri.
site serverlerinde en az 20 bin forum var.bunun sağlayacak bir sistem sence basit bir server olabilir mi?
2 büyük 1 küçük serverin aylık fiyatlarını hesapla google reklam parası yeter mi diye :)
en ucuz bu serverlerin aylık miktarları bin liradır ama bu serverleri sanmıyorum bin liraya bulanabileceğini tahminim tanıdığı vardır ancak bu fiyat azda sağlamaz kimse. google reklamı yarısını  karşılıyorsa iyidir.Ama sanmıyorum.
Admin nikli admin kimsenin hakkını yiyecek adam değil.fazla para alıyorsa yöneticilere o parayı dağıtacağından adımın Mustafa olduğu kadar eminim.

Ne dağıtacak Mustafa adminim, Keyfimizden giriyoruz buraya. Hiçbirimiz mükemmel değiliz. Yeter ki burası büyüsün. Burası büyürse bizde büyürüz.
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
(05-05-2015 Saat: 17:59)kaRanLık-61 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Dostum seni kim gönderdi buraya onu söyle sen bu konuyu iyi niyetli açmamışsın sırf kötüleme.Kibir sende var.Beğenmiyorsun.Sen 20tl hosting al bakalım siten biraz gelişsin cpu %10 açsın bakalım noluyor.Şuanda dolarda yükseldi bir site kurmaya çalış subdomain olmasın şuan dolarda yükseldi en ucuz domain fiyat 8$ civarında  şuan dolar 2,700 civarlarında hesapla 22 lira falan yapıyor birde ödeme  yapacağın yer senden para gonderme ücreti alıyor 1 lira en az 23 liraya sadece domain bir de host al 20 liraya 43lira en az.Gelelim 10tr.net bakalım.Size biz ücretli domain sağlmasakta subdomain sağlıyoruz.Bu da 10tr.net ne kadar pr rankı varsa subdomainin ona yaklaşması çok kolay olur.Tabi şu var onu geçmesi zor.sınırsız hosting denilen kritelerde host sağlıyoruz.Şunu unutmayın sınırsız diye asla bişey yoktur.Senin alacağın hosting bunun yanında ancak çerez olur.Artı biz hiç ücret almıyoruz sadece bir google reklamı var  banner bırakta o kadar olsun o kadar şey sağlanmış artı ücretsiz desteği de unutmayalım.Hatta git yabancı sitelere burada kadar ilgili bir yer var mı?Ya bilmeden konuşuyorsun gözlemin berbat.Ben hosting firmalarında da çalıştımHosting sattım ben bütün hilelerini dahi biliyorum.Şuan 10tr.net konumu açıklayalım.Türkiye deki en büyük ücretsiz mybb dağıtım  sistemi  hiç kimse karşısında duramadı.Biz 10tr.net olarak rakip olsun rekabet olsun isteriz ama henüz kimse karşımızda duramadı.Dünya da birincil olması için elimizden geleni yapıyoruz.Hatta bakarsan yabancılarda buradan forum acıyor.Şuan dünya sıralamasında ilk beşteyiz.İnşallah birinci olur sistem kendi kendini giderlerini karşılar.Kurucu yükünü kaldırır ve çalışan yöneticilere ödenek sağlanır.

Mustafa Hocam Hosting Fiyatı Etkilenmez Domain Fiyatı Etkilenir Dün 19,90TL Olan Domain Bugün 24,00 Oldu .com Domain :D 
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
Herhalde öyle dandik hostlar almıcaz kendini ispatlamış yerlerden alcaz da bakıyorum herkes işi gücü bırakmış burada
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
Şu arkadaşı tatile yollayabilirmiyiz yoksa kötü şeyler olacak
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
(05-05-2015 Saat: 18:45)#Pirate Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(05-05-2015 Saat: 17:59)kaRanLık-61 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Dostum seni kim gönderdi buraya onu söyle sen bu konuyu iyi niyetli açmamışsın sırf kötüleme.Kibir sende var.Beğenmiyorsun.Sen 20tl hosting al bakalım siten biraz gelişsin cpu %10 açsın bakalım noluyor.Şuanda dolarda yükseldi bir site kurmaya çalış subdomain olmasın şuan dolarda yükseldi en ucuz domain fiyat 8$ civarında  şuan dolar 2,700 civarlarında hesapla 22 lira falan yapıyor birde ödeme  yapacağın yer senden para gonderme ücreti alıyor 1 lira en az 23 liraya sadece domain bir de host al 20 liraya 43lira en az.Gelelim 10tr.net bakalım.Size biz ücretli domain sağlmasakta subdomain sağlıyoruz.Bu da 10tr.net ne kadar pr rankı varsa subdomainin ona yaklaşması çok kolay olur.Tabi şu var onu geçmesi zor.sınırsız hosting denilen kritelerde host sağlıyoruz.Şunu unutmayın sınırsız diye asla bişey yoktur.Senin alacağın hosting bunun yanında ancak çerez olur.Artı biz hiç ücret almıyoruz sadece bir google reklamı var  banner bırakta o kadar olsun o kadar şey sağlanmış artı ücretsiz desteği de unutmayalım.Hatta git yabancı sitelere burada kadar ilgili bir yer var mı?Ya bilmeden konuşuyorsun gözlemin berbat.Ben hosting firmalarında da çalıştımHosting sattım ben bütün hilelerini dahi biliyorum.Şuan 10tr.net konumu açıklayalım.Türkiye deki en büyük ücretsiz mybb dağıtım  sistemi  hiç kimse karşısında duramadı.Biz 10tr.net olarak rakip olsun rekabet olsun isteriz ama henüz kimse karşımızda duramadı.Dünya da birincil olması için elimizden geleni yapıyoruz.Hatta bakarsan yabancılarda buradan forum acıyor.Şuan dünya sıralamasında ilk beşteyiz.İnşallah birinci olur sistem kendi kendini giderlerini karşılar.Kurucu yükünü kaldırır ve çalışan yöneticilere ödenek sağlanır.

Mustafa Hocam Hosting Fiyatı Etkilenmez Domain Fiyatı Etkilenir Dün 19,90TL Olan Domain Bugün 24,00 Oldu .com Domain :D 
+Bunun host'u var host'a bir kere para veriliyor saten :)
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
(05-05-2015 Saat: 18:45)Crus59 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Herhalde öyle dandik hostlar almıcaz kendini ispatlamış yerlerden  alcaz da bakıyorum herkes işi gücü bırakmış burada

Paramız yok birader, Lakin senin paran olunca milletin keyfinin kahyası olmuyorsun. Nerene battıysa artık milletin burada toplanması velhasıl kelam..

@ufufuk Host'a aylık ödeme yapılmıyor muydu yöncü de?
Ara
PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping