Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Artık herkes canlı yayın yapacak
perisope_twitter_canli_yayin_sosyal_medy...041028.jpg

Sosyal medyayı bir aydır sarsan çılğınlığın adı Periscope. Bu yeni platform herkese bulundukları yerden cep telefonları ile canlı yayın yapma şansı tanıyor...

Peki bu âlemde neler oluyor? Dahası, herkesin canlı yayın yapabildiği bir dünyada işler nereye varabilir?

Çarşamba gününe Golden Gate Köprüsü’nün üzerinde, San Fransisco Körfezi’ni izleyerek başladım. Birkaç dakikada köprüyü geçtik. Ardından yarım saatlik bir Los Angeles turuna katıldım. Rehberimiz Amanda’yı takip eden ben ve diğer 400 kişi Hollywood Bulvarı’nda, Michael Jackson yıldızının peşindeydik. “Onu bulacağız” dedi Amanda. “Orada fotoğraf çekmeyi unutmayın!” “Burada 400 kişiyiz!” diyerek yıldızlar kaldırımındaki kalabalığın arasından sıyrıldı ve bize döndü: “Fotoğraf zamanı!” Bu sırada bir uyarı geldi: “Zaz’ın konseri var!” Fransa’daydım. Dijon’daki konseri canlı izledim. Yayıncımın yayını kesmesini takiben New York’ta bir bisikletin üzerinde, East Village’dan yukarı Manhattan’a doğru yol aldım. “New York’a da bahar gelmiş” dedim. Ne ışınlandım ne rüyamı anlatıyorum. Tüm bunları bir aplikasyon sayesinde gerçekten yaşadım. Yeni birplatformla karşı karşıyayız. Adı Periscope. 3 hafta 5 gündür hayatımızda. Henüz üye sayısı 1 milyon civarında. Kimine göre yeni medyanın yeni oyuncağı, kimine göre 1 seneyi bulmadan Facebook ve Twitter ile aynı kulvarda anılacak uygulama. Blog.tv ve ustream.tv’den alışık olduğumuz “gönüllü yurttaş gazeteciliği”, canlı yayınla, bu kez akıllı telefonlara adapte edilerek geri döndü. Fikir yeni değil (Meerkat gibi Periscope’tan eski, benzer uygulamalar mevcut). Fakat canlı yayın yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Radyonun resimlisi televizyondu, bu da Twitter’ın resimlisi Periscope...

Devamı: http://forumfix.10tr.net/showthread.php?tid=14
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping