Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MyBB 1.8 Nasıl Kurulur Resimli Anlatım
Yeni Kurulum İşlemi Nasıl Yapılır ?

1 - MyBB Son Sürüm Türkçe Paketini indirin ve klasörün içindekileri dosya sıkıştırma programı ile açınız.(WinRar tercih etmeniz önerilir.)
2 - ''FTP-Ana-dizine-Atilacak-Dosyalar'' isimli klasörün içindeki dosyaları FTP programı yardımı ile sitenizi kuracağınız alana yükleyiniz.
3 - Hostunuzun Ana Dizini olan ''public_html - www'' veya "htdocs" klasörü içerisine (Bu dizinler hostin servisinize ait işletim sistemine göre farklılık gösterebilir.) dilerseniz forum klasörü oluşturup forum dizini içerisine atabilirsiniz.
4- Kurulum yapabilmek için Sitenizin Hosting Kontrol Panelinden (Cpanel, Plesk Panel, Direct Admin vb.) PhpMyAdmin bağlanıp Veritabanı Kullanıcı adı ve şifresi oluşturmanız gerekmektedir. MySQL bölümünden bunları ayarlayabilirsiniz.
5-
Kod:
http://www.siteismi.com/install/
şeklinde kurulumunuzu başlatabilirsiniz.

Resimli MyBB 1.8 Kurulumu

Adım 1:
Kod:
http://siteniz.com/install/
klasörünü çalıştırdığınızda aşağıdaki sayfa ile karşılaşacaksınız.

step1.png

Adım 2: Siteniz gerekli uyumluluğu sağlıyorsa tüm bildirimler yeşil halde olup ileri devam edebilirsiniz. Eğer uyarı veriyorsa istenilen durumları sitenizde yerine getirmelisiniz.

step2.png

Adım 3: Hosting panelinizden oluşturduğunuz veritabanı bilgilerini girip ileri demeniz yeterlidir.

step3.png

Adım 4: Tablo ve Veri Girişi sekmesinde ileri deyip devam edin.

step4.png

Adım 5: Tema kurulumu kısmında ileri deyip devam edin.

step5.png

Adım 6 : Forum Ayarları : Bu bölümde forum ismi ve iletişim adresinizi girin.

step6.png

Adım 7 : Yönetici Hesabınızı oluşturun ve son adıma geçin.

step7.png

Adım 8: Ve hayırlı uğurlu olsun. MyBB 1.8 Paketinizi hayırla kullanabilirsiniz.

step8.png
Olduğum Yetkiler :
Bölüm Şefi Adayı ► Bölüm Şefi 1.Seviye ► Bölüm Şefi 2.Seviye ► Emektar Üye ► Bölüm Şefi 1.Seviye ► Emektar Üye

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping