Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MyBB Eklenti ve Tema Yükleme
Arkadaşlar bi kaç kişinin sorması üzerine aramızda MyBB Bilgisi iyi olmayan yada bu işe yeni başlamış arkadaşlar için genel olarak bir anlatım hazırlamak istedim.

İlk olarak "Eklenti Nasıl Yüklenir?"

*İndirdiğimiz eklenti dosyasının içindekileri FTP'den ana dizinnde (inc/plugins)'e yolluyoruz. Eklentide birden çok klasör varsa klasörün içindekileri FTP'de karşılık gelen dizine yolluyoruz.

Örneğin; inc/plugins içindeki dosyası ftp de yine inc/plugins içine yolluyoruz. jscripts içindeki dosyaları ftp de jscripts içine yolluyoruz.

FTP'ye dosya aktarımı gerçekleştikten sonra "Admin Paneli/Eklentiler(Sol Blokta)" yolu veya Admin Paneli/Forum Ayarları/Eklentiler yolunu izledikten sonra karşımıza çıkan sayfada eklentinin ismi önünüze çıkacaktır. Hemen yanında "Yükle & Aktifleştir" işlemini gerçekleştirdikten sonra "Forum Ayarlarında" Eklentinin ayarları mevcut olacaktır.

Tema Nasıl Yüklenir?

İndirdiğimiz tema klasörünün içindeki dosyayı "images" dizinine attıktan sonra "Admin Paneli/Temalar&Şablonlar/Tema Yükle" tıklıyoruz. Tema klasöründeki .xml uzantılı dosyayı seçip tema yükle diyoruz..

Görsel olarak isterseniz fotoğrafları memnuniyetle eklerim.

Kaynak:
Kod:
MyBB.Biz
Anlatım: Can S.
Olduğum Yetkiler :
Bölüm Şefi Adayı ► Bölüm Şefi 1.Seviye ► Bölüm Şefi 2.Seviye ► Emektar Üye ► Bölüm Şefi 1.Seviye ► Emektar Üye

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

WTSupport | Torrent - ZULA - The Forest Platformu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping