Girici Web Proxy: Ücretsiz Open Source Web Proxy Yazılımı
     
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Okulların Tatil Edildiği İlceler (19-20 ŞUBAT)
#1
Kar yağışı tüm yurtta etkisini sürdürmeye devam ederken il valiliklerinden kar tatili duyurularıda gelmeye devam ediyor.Valilikleri kar tatili duyurularını resmi twitter hesapları veya resmi sitelerinden duyuruyor.İşte okulların (19-20 şubat) tatil edildiği il ve ilçelerimiz...
Kar yağışı tüm yurtta hayatı adeta felç etti.Meteoroloji'den hava durumuyla ilgili uyarı üstüne uyarı gelirken il valiliklerinden öğrencilerin beklediği müjdeli haberler gelmeye devam ediyor.Olumsuz hava koşulları sebebiyle valiliklerden gelen okulların tatil edildiği haberleri adeta çığ gibi büyüdü.Son olarak İstanbul'un ardından Ankara'da da okullar tatil edildi.İşte yurt genelinde okulların tatil edildiği il ve ilçelerimiz...

ANKARA'DA OKULLAR TATİL

Ankara Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildiğini açıkladı. Ankara Valiliği'nin Twittter'dan duyurduğu tatil açıklamasında şöyle denildi:

"Son meteorolojik tahminler ve alınan veriler çerçevesinde; İlimizde yoğun kar yağışının yanı sıra hava sıcaklığındaki düşüşün devam edecek olması ve oluşabilecek buzlanma nedeniyle trafikte yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indirmek, öğrencilerimiz için oluşabilecek riskleri bertaraf etmek amacıyla 19 Şubat 2015 Perşembe günü Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve orta öğretim okulları ile kurumlarında eğitim ve öğretime 1 (bir) gün süre ile ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile ve emzikli bayanlar ile engelli personelin de aynı tarihte idari izinli sayılmaları Valiliğimizce uygun görülmüştür. Kamuoyuna saygı ile duyurulur..."


İSTANBUL'DA OKULLAR 1 GÜN DAHA TATİL

İstanbul Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle okulların bugün tatil edildiğini açıkladı.

Valilikten yapılan açıklamada, "Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre; ilimizde kar yağışının yarın(19 Şubat) öğle saatlerine kadar yoğun bir şekilde devam etmesi ve kuvvetli don olayı beklenmektedir. Valiliğimizce öğrencilerimizin ulaşımda herhangi bir risk ve mağduriyetle karşılaşmamaları için anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 19 Şubat Perşembe günü de 1 (bir) gün ara verilmesi uygun görülmüştür.Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel de idari izinli sayılacaktır." denildi.

AFYONKARAHİSAR

Afyonkarahisar'ın Sandıklı, İscehisar ve Bolvadin ilçelerinde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitime bugün ara verildi.

Alınan bilgiye göre, Sandıklı, İscehisar ve Bolvadin Kaymakamlıkları, ilçe merkezleri ve köylerinde etkili olan yağış ve tipi dolayısıyla ilk ve orta dereceli okulların tatil edilmesine karar verdi.

Söz konusu ilçelerde kamu kurum ve kuruluşlarındaki engelli ve hamile çalışanlar da bugün idari izinli sayılacak.


MANİSA (SOMA)

Manisa’nın Soma ilçesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı sistemle eğitim gören öğrenciler için okullar bir gün tatil edildi.
Soma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Taşıma merkezi okul müdürlükleri ve Yağcıllı, Karacakaş, ve Mustafa Arife Yeniceköylü ilkokulu ve ortaokullarında 19 Şubat 2015 Perşembe günü eğitime bir günlük ara verilmiştir. Ayrıca diğer okullarımıza taşıma yolu ile gelen öğrenciler 19 Şubat Perşembe günü izinli sayılmışlardır" denildi.

ORDU'DA 13 İLÇEDE OKULLAR TATİL

ORDU’da etkili olan kar yağışı nedeniyle 19 ilçenin 13’ünde eğitim öğretime bugün ara verildi.
Ordu’da kar yağışı nedeniyle kapanan 210 mahalle yolu Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin 86 ekip ve 295 iş makinesi ile temizlenerek tekrar ulaşıma açıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada ise kar nedeniyle Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye ve Ulubey ilçelerinde eğitim-öğretime bugün ara verildiği belirtildi.
Yüksek kesimlerde kar kalınlığının yarım metreyi geçtiği, karla mücadele çalışmalarında cenaze ve hasta olan kapalı mahalle yollarına ağırlık verildiği bildirildi.

KAYSERİ

Kayseri Valiliği, kar yağışı nedeniyle okulların iki gün tatil olduğunu açıkladı. Şehir merkezinde kar yağışı ile birlikte kar kalınlığı 15 santimetreyi aştı. Yüksek kesimlerde ise kar kalınlığının 30 santimetreye kadar ulaştığı bildirildi. Kayseri’de salı günü başlayan kar yağışı devam ediyor. Kar, hayatı olumsuz etkilerken, Valilik okulların bugün(18 Şubat Çarşamba) öğleden sonra ve 19 Şubat Perşembe günü de tam gün olarak tatil etti.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 ZiyaretçiYILLARIN FORUMU / Forumcu.10TL.NeT -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping