Konuyu Oyla:
  • Toplam: 2 Oy - Ortalama: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Türk lirasının yeni simgesi i Ermeni para birimi simgesi dram! şok iddia
98098.jpg

Türk lirasının yeni simgesi ile Ermeni para birimi dram'ın simgesi arasındaki müthiş benzerlik. Türk lirasının yeni simgesi ile Ermeni para birimi dram'a neden çok benziyor? Türk lirasının yeni simgesi ile Ermeni para birimi Dram...

GAZETE5/ÖZEL

Türk lirasının yeni simgesi Başbakan Erdoğan'ın katıldığı bir törenle bugün kamuoyuna açıklandı. Başbakan'ın beğendiği yeni simge, Dolar ve Euro'ya benzediği gerekçesiyle bazı eleştirilere neden oldu.

Ancak yapılan eleştiriler bununla da sınırlı kalmadı. Bazı vatandaşlar, Türk lirasının yeni simgesini Ermeni para biriminin simgesi olan Dram'a ( Dram Symbol) benzetti.

SİMGEDE GİZLİ RECEP TAYYİP ERDOĞAN MI YAZIYOR?

Türk Lirası’nın sembolü belli olduktan sonra tüm Türkiye yeni sembolü konuşmaya başlalarken özellikle sanal alemde TL sembolüyle ilgili tartışmalar aldı başını gitti. Tartışmalarda yeni logoda gizli ‘Recep Tayyip Erdoğan (RTE)’ yazısının olduğunu iddia edenler bile oldu.

Peki, Türk lirasının yeni simgesinde gerçekten gizli Recep Tayyip Erdoğan mı yazıyor ve Yeni TL simgesi Ermenistan'ın para biriminin simgesi olan Dram'a mı benziyor?

Kararı siz değerli okurlarımıza bırakıyoruz...

Türk lirasının yeni simgesi
tl.jpg

Ermeni para birimi Dram'ın simgesi
dramsign-oiriginal-idea.jpg
Ücretli grafik tasarım işleriniz için özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.
"Hiçbir kuş, komşusundan daha fazla yuva yapmaya uğraşmadı; hiçbir tilki, saklanacak tek bir kovuk bana yetmez! diye kendini harap etmedi; hiçbir sincap bir değil de iki kış yetecek kadar ceviz biriktiremediği için endişeden ölmedi ve hiçbir köpek yaşlılık yılları için biriktirmiş kemiği olmadığını dert ederek uykusuz kalmadı."

oyPjvR.png
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Harbi çok benziyor. Ama Ermenilerde bizim kardeşimiz sayılır :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(03-03-2012 Saat: 11:06)Deltoid Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Harbi çok benziyor. Ama Ermenilerde bizim kardeşimiz sayılır :)

Bu konuyu aklından bile geçirme
bize neler neler yaptılar ?
atalarımıza ?
diri diri yaktılar
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Onurun Dediği gibi bize hatta dershanede inkılap hocası öyle bir resimler gösterdiki için bir tuhaf olur. Binlerce kişi katledilmiş.
"Hiçbir kuş, komşusundan daha fazla yuva yapmaya uğraşmadı; hiçbir tilki, saklanacak tek bir kovuk bana yetmez! diye kendini harap etmedi; hiçbir sincap bir değil de iki kış yetecek kadar ceviz biriktiremediği için endişeden ölmedi ve hiçbir köpek yaşlılık yılları için biriktirmiş kemiği olmadığını dert ederek uykusuz kalmadı."

oyPjvR.png
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bilmiyordum :( Üzgünüm :((
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Size bir şey daha vereyimde birdaha vampir kitapları okumayın..

gerçek vampir vardır. ama öyle kitaplardaki filmlerdeki gibi değil..

bu kişi. kazıklı voviyayadır.

Türkleri kazığa otuturmuş vikipediden araştırın

BKZ: http://tr.wikipedia.org/wiki/III._Vlad

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Biraz inceledim bunu buldum sizlerle paylaşma istiyorum

120301-114513-430037-cb.jpg

1. Google çeviriyi (translate) açın ve Japonya-Türkçe çevirisini seçin.

2. Japonca kutusuna "mo" yazın ve alttaki "Fonetik yazıma izin ver" seçeneğini işaretleyin.

3. Size japonca karakteri gösterecek. Karşınıza çıkan harf bugün açıklanan TL'nin simgesinin aynısı.

Tema Yükleme Hakkında Tema Yükleyemeyenler Baksınlar 

- Mybb Manşet Eklentisi %80 Tamamlandı...
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Türk Lirası Logosundan :

[r]ecep [t]ayyip [e]rdoğan

Baş harflerini çıkardım :(
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Evet öyle bir iddiada varmış Recep Tayyip Erdoğan yazıyormuş.

oyPjvR.png
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping