Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2014-Kara astsubay- jandarma astsubay- DENİZ ASTSUBAY -MÜLAKAT - SPOR -HERŞEY
Arkadaşlar ben yasin yeşilay ; 

2014 senesinde hava astsubay haric diğer 3 üne girdim hayat hiyakeyemi anlatayım forumlarda bu sene cok az bilgilendirme olmus bende sıkıntı çektim bilgi edinme konusunda görüp geçirmiş 1. agızdan dinleyeceksiniz herseyi anlatacağım. 

KARA ASTSUBAY MYO: ankara ya gidiyosunuz ben babam polis oldugu için günlük 22 tl olan polis moral eğitim merkezinde kaldım polis olmayanlarda kalabiliyor yada kızılayda bir otelde kalın , kara astsubay için begeler : diploma fotokopisi yada geçiçi mezuniyet belgesi fotokopisi asla gerçeğini istemiyolar,öğrenim durum belgesi ,ygs sonuc belgesini istiyorlarmı hatırlamıyorum ama siz yinede bulundurun. ilk gün gittik saat 5 te 200 kişi rahat oluyor girişte 6 da almaya başlıyolar ozamana 500 kişi rahat oluyor ben en arkaya düşmüştüm kaynak yapıp en öne gittim içeri almaya başladılar telefonu teslim etttik otobüs beklemek için sıraya girdik alıp götürdüler soyunma odasında değiştik üstümüzü ben deniz mayosu giydim tişort terlik ile ilk tansiyonunuzu ölçtü heyecan yapan cocuk vardı bekle seni en son ölççcem dedi oda geçti sonra diş muanesine gittik bir sorun cıkmadı ama cok eliyolar 5 arkadaş elendi genel saglıga gittim doktor ********lik yaptı bana düz taban değilim kağıdıma ayak bozuklugu bel yamuklugu yazmıs itirazı çaktım hemen diğer doktor bir sorun görmedi geçirdi göz muanesi için tavsiyem girene kadar kafanızı yerden kaldırmayın ışık gözünüzü alır okuyamazsınız saglık bitti spora geçtik ilk mekik çektik herşey aşırı ciddi ve nizami olacak çok katı kurallılar kafan tam yere değmedi kollar dizlere değmedi kabul etmiyor. ben 45 yaptım bodye gitmem sayesinde barfikse geçtik çenem cubugu geçmedi diye saymadı ayagımdan destek almısım saymadı 10 yaptım ,durarak uzun atlama en basiti fazla kilolular zorlanır onuda atladık 190cm diz ustunde basket topu fırlattık 15mt galiba ben sınırda salladım zorunlu değil 1 tane eleme hakkınız var benim tavsiyem hepsinden 100 puan alana kadar yırtının cok faydası olcak koşuya geçtik stadyuma onceden antreman şart son 1 hafta sigara içmeyin gidin stadyum etrafında son 1 aykala 10 tur atın orta tempoda ciğeriniz acılsın sporda herkes yavaş cıkın sonra depar atın diyo kimseye aldırıs etmeyin ben bastım deparı 200mt 1.ydim sonra tazı gibi cocuk geçti biri daha solladı beni 3. olarak bitirdim 3 km koşmuyorsunuz 400mt bişey değil basın deparı bitsin gitsin. sonuclar acıklanmaz asla herkesi forum doldurmaya götürdüler ismi okunan dışarı cıksın dedi itiraz eden ler vs aldılar doldurduk formu gün bitti ertesi gün: 
Mülakat: yine girdik salona götürdüler ismimi bekledik sıraya girdik millet spor gelmiş yırtık kotla gelmiş baştan kaybettiler ben takım elbiseyle gittim kravat vs girdim içeri panik yaptım kurmay yarbay,albay yıldız doluydu burayı geçen cok zor 2 zarf cektim bi metalin çıkarıldıgı yer diğer bileşiğin adı karman corman bişey cevapları bil yada bilme eleniyosun fena torpil dönüyor bana oranın genareli dediki 25bin adam var 1000 kişi alcaz elememiz lazım haydiii geçmiş olsun herkesin hakkına giriyolar hersene bu böyle türkiyenin her yerinden gelenler boşa para harcadı günlük 1000 kişi rahat geliyor 20 gün sürüyo her 1000kişiden 100 ü zor alırlar belki daha az benim tavsiyem boşa gitmeyin kara astsubaylıga illa gitcem diyosanız sizin kararınız. 

DENİZ ASTSUBAY MYO: istanbula eziyetle gittim konyadan akrabam vardı tuzla yakınında orda kaldım gittik benim çağrılma tarihim 17.07 idi son gün dü cocugun biri kaçırmış en sona atmışlar gittik hemen giyindik spor salonunda eziyet gibi bekleyiş sürdü sıraya girdik dişlerime baktı 0 kusur var adam ortadontik bozukluk yazdı diğer arkadaşlara baktım 100 kişiden 50 si aynı diğer 20si vücüt bozuklugu boykilo dan elenenler gezmeye gelmiş zaten önceden ölçün itiraz ettik elendik kara jandarma da geçtim bir sorun yok bura sorun yaptı zaten kulaktan dolma bilgi olmasın deniz astsubay karaya zor ayak basar kendinizi avutmayın 5 ay deniz görmemek göze alıyosanız gidin derim hayatınız olmaz aile olmaz para içinde yüzersiniz diyeceklerim bukadar. 

JANDARMA ASTSUBAY: geldik en güzeline beytepeye gidiyosunuz günlük 1000den fazla adam geliyor en sonlardaydım kaynak yapamadım 16.gurup oldum toplam 22 grup var işleyişi en yavaş olan burası beklemeyi hobi edinceniz otobüsle stadyuma götürdüler evrak kontrolu yapılıp kayıt yapıldı öğrenim durum diploma fotokopi çağrı belgesi ygs sonuc getirin en başta girmediyseniz ölüm gibi gelecek 2 saaat stadyumda oturduk ilk diş e gittik sorun olmadı bi 2 saat daha bekleyip genel saglıga girdik vücüt bozuklukları sorun olmadı göze gittik elenme yeri burası aşırı parlak ışık aldında 30 mt uzakta yazıyı okucaksınız en küçüğünü okuyamadım elendim itiraz ettim yere bakarak girdim sadece yazıya odaklandım ve okudum renk körüğüyle beraber spor için beklemeye başladık öğle arası girdi ordumuz sağolsun yemek göndermiş çeyrek ekmek dilim peynir salata domates ister ye ister yeme biggrin.gif spora gittik adamlar geçirmeye programlanmış burda uzun atlama yaaptık ayakkabınız mutlaka tırtıklı yere yapışan bişey ve hafif olsun pahalı markalara gerek yok atladık barfikse geçtik yarımn çekin ayaktan güç alın herşey serbes ben 10 yaptım koluma kramp girdi bıraktım mekikte kafanıza göre arkadaşınıza faazla sayın ben 40 yaptım arkadaş 45 diye bağırdı zaten kimsenin umrunda değil bende arkadaşa 5 fazla saydım koşu için beklemeye başladık saat öğlen 3 olmuş1.grup 12de evlerine gitti bile koşuda aynı kurallar mutlaka deparla cıkın ben son 50metre ye kadar 1.ydim 2 cocuk geçti yine 3. oldum sürem 60 saniye olabilir söylemiyolar aynı kişilik testi doldurduk gün bitti anıttepe jandarmaya gittim salonda bekleyişler herşey ilk girdiğindeki sırana bağlı bunu asla unutma en erken kayıt yaptıran herzaman cabuk bitiyo işi.bekle bekle bitmedi 8 de cağırdılar öğle yemeginden sonrasına geldim içeri girdim kravat kumaş pant. ve beyaz gönlek 3 kişi var karşımda en sağdaki uyuyodu ortadaki bgeni dinliyodu en soldaki soru yağdırdı . girer girmez yüzleri güldü bana direk ciddiyet severmisin dedi severim dedim kravatımı annemin amcası hediye etti komutanım dedim çok hoşlarına gitti tombala cektim soru geldi atasözü banko sütten agzı yanan cıktı 2. soru atatürk ekonomi ulusun temeli vs öyle bişey vardı saçmaladım heyacan yapmadan 3. soruyu hatırlamıyorum kolaydı annen en cok neyine kızar dedi hiçbişey diye asla cevap vermeyin mutlaka birşey bulun kusursuz insan yoktur olsada onlar direk eler bitti benim şuan 25ini bekliyorum ayın sağlık raporu içininşallah hakkımızda hayırlısı olur dediğim gibi kara ve denizi unutun bence biri aşırı zor adam alıyo diğer asla karada değilsiniz hava olun derim girene kadar cok zor ama girince rahat edersiniz bence en iyisi jandarma alt üst ilişkisi fazla yok millet dost gibi herkes arkadaş şakalar vs çok güzeldi. 

sorularınızı yorum olarak atın cevaplamaya çalışacağım . 
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping