Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hava-Deniz-Kara-Jandarma Astsubay MYO 2013 Mülakatlarını Anlattım
Selamunaleyküm arkadaşlar bu sene girdiğim mülakatları elimden geldiğince sizlere anlatacağım.

Deniz Ast. Myo

Sabah nizamiyeden içeri alıyorlar.Telefonları toparlıyorlar.Bilgisayara kaydınızı yapıp kişilik testine giriyorsunuz.burda verdiginiz cevaplara çok dikkat edin 1.soru ile 150.soru aynı olabiliyor.daha sonra ön saglıga gidiyorsunuz.sırasıyla dişlerinize , boy kilo,vücud yapın düz tabanlıga bakıyorlar.geçerseniz spor mülakatı ordada sırasıyla barfiks,koşu,durarak atlama,mekik,top atlama.burayıda geçerseniz sözlü mülakata geliyorsunuz.konferans salonu gibi bir yerde bekliyorsunuz deniz harp okulu tanıtım filmi filan izletiyorlar dergilerini okuyabiliyorsunuz zaman geçiyor bir şekilde.sözlü mülakatta heyecan yapmanıza gerek yok burdaki komutanlar çok ciddi söylüyorum şeker gibi adamlar on numara adamlar seni hep sakinleştiriyorlar senle gülüp egleniyorlar.daha sonra isminiz okunuyor odaya gidiyorsunuz.başlıyor mülakat.

Bana sorulan sorular : Memleketinin meşhur yemekleri ?
kısaca kendini tanıt ?
2 tane atasözü söylediler ne anlıyorsun dediler
şarkı söyle dediler
okudugum okulu sordu ?
torpilim yoktu böyle sorular geldi birde olsa neolurdu bilmiyorum biggrin.gif Allah'ın sevgili kuluymuşum biggrin.gif

Hava Ast. Myo

Sabah içeri alıyorlar gene telefon toplama faslı filan. sizi gruplara ayırıyorlar her grupta 30-40 kişi filan oluyor.ilk olarak kişilik testine sokuyorlar. gene dedigim gibi soruları dikkatli okuyun. ordan ön saglık muayenesine.ilk olarak boy kilo,tansiyon,renk körlügü,göz,diş,pelteklik,kekemelik testi ordan penis kontrolü burdan sonra spor mülakatı sırasıyla barfiks,mekik,durarak atlama,koşu geçerseniz sözlü mülakat.burda çok fazla bekleyebiliyorsunuz.isminiz okunuyor giriyorsunuz.komutan elinizi sıkıyor hoşgeldin diyor.deyim yerindeyse burda ağzıma sıçtılar arkadaşlar.soguk ter döktüm mülakatta ama burayıda geçtim.

Bana sorulan sorular : Kendini tanıt ?
seni dışardakilerden ayıran bir sebeb söyle ?
hava kuvvetlerine ne verebilirsin ?
Atatürk ilkeleri ?
kurtuluş mücadelesi ne zaman başladı ?
türkiyenin 3 büyük sorunu ?
türkiyenin komşularını say ?

terör sorununu aman söylemeyin.ben söylemediğim halde beni oraya çektiler çok kötü sıkıştırdılar.

Terör türkiyenin sorunu değil mi dedi .Sorunu da komutanım bir ucu siyasete dokunuyor benim siyasetle alakam yoktur o konuda birşey diyemicem dedim.Tsk siyasete mi bulaşıyor yane dedi. hayır komutanım dedim.tamam çıkabilirsin teşekkür ederiz dedi. kesin elendim dedim ama geçtim

ordan sizi bekleme odasına alıyorlar.geçenleri dışarı çagırıyorlar elenenlere dosyalarını veriyorlar.geçenler bir daha nihai kurula gidiyor.orda okulun komutanı filan var kendini tanıtıyorsun filan komutan size şöyle bakıyor zaten orda elenen olmuyor.bu macera da burda bitiyor.

Kara astsubay myo

sabah nizamiyeden içeri alıyorlar.sıraya giriyorsunuz daha sonra içeride gruplandırıyorlar.grubunuzla birlikte önsaglıga gidiyorsunuz.önsaglıkta sırasıyla tansiyon diş boy-kilo daha sonra başka bir odaya geçiyorsunuz orda yapılacak ön saglıuk muayenesi doktordan doktara degişiyor kimisi adamın penisini de bakıyor kimisi sadece renk körlügü yapıp yolluyor. daha sonra spora gidiyorsunuz sırasıyla durarak atllama barfiks mekik top atma koşu burayıda geçerseniz ertesi gün sözlü mülakata gidiyorsunuz. zarf çektiriyorlar soru için burda.

bana sorulan sorular : kendini tanıt
kahvaltı yaptın mı
nerde kalıyorsun
zarfdan tekalifi milliye emirleri çıktı
daha sonra atatürk inkılaplarından senin için önemli 3 tane say dedi bu kadar çıktım ve geçtim. şuan genel saglıkla uğraşiyorum.Gerçekten zor oluyor.

Jandarma astsubay myo

İlk gün kapıdan içeri giriyorsunuz sizi biraz bekletiyorlar belirli sayıya gelince otobüsle stada yolluyorlar.orda izdiham yaşanıyor diyebilirim nerden baksan 800-900 kişi oluyor.baya bekliyorsunuz hele bir de gününüz gelmeden gittiyseniz sizi en son gruba atıyorlar.sonra isminiz okunup gruplar halinde stadın arkasında dosyalarınızın kontrolu için komisyona gidiyorsunuz.ordan sonra yürüyerek ön saglıga gidiyorsunuz burada bir sıralama yok mihmanderin keyfine diş,göz ve renk körlügü,boy kilo,vücud yapısı,penis kontrolü filan muayenesi oluyorsunuz.daha sonra spor mülakatı var.orda sırasıyla barfiks mekik durarak atlama , koşu var . spor mülakatında kalmak için eşek olmak lazım arkadaşlar çünkü adamlar geçirmek için kendilerini yırtıyorlar.daha sonra geçerseniz psikoloji testine gidiyorsunuz.ordan sonra eve yolluyorlar ertesi gün sözlü mülakata geliyorsunuz.sözlü mülakattada izdiham yaşanıyor saatlerce bekliyorsunuz.ben 7 saat bekledim.sabırtaşı oldum artık biggrin.gif 

bana sorulan sorular :

kendini tanıt
atatürk ilkelerini say
komşularımızı say
neden astsubaylık
5 yıl sonra nasıl bir asker olacaksın
seni dışarda arkadaşların nasıl biri olarak tanımlar.

hepsini cevapladım bir şekilde daha sonuçları açıklanmadı cuma günü internetten vereceklermiş.bence ben bundanda geçtim çünkü mülakatta çok iyiydim.

Arkadaşlar buralar gerçekten çok pahalı memleketler gelirken hazırlıgınızı iyi yapın.ev filan ayarlayın kendinize.Sözlü mülakatta soruları bilip bilmemenize bakmıyorlar konuşma yeteneginize heyecanınıza bakıyorlar.

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping